Смекни!
smekni.com

Бізнес-план Завод нестандартного обладнання (стр. 1 из 3)

БІЗНЕС-ПЛАН
Завод нестандартного обладнання

ЗМІСТ

1. Резюме.

Опис підприємства.

Аналіз ринку

2. Опис продукту (послуг)

3. Маркетингова стратегія.

4. Фінансовий стан і фінансова стратегія.

5. Організаційний план.

6. План виробництва.

7. Фактори ризику.

8. Заключення.


РЕЗЮМЕ

1. Опис підприємства.

Закрите акціонерне товариство ” Завод нестандартного обладнання“ засновано згідно з рішенням засновників Протокол № 1 від 31 січня 2003р.

Місце знаходження підприємства: Україна, 78200, Івано-Франківська область, м. Коломия, вул. Січових Стрільців 121.

Засновниками (акціонерами) на момент створення Товариства є юридичні та фізичні особи, визначені Установчим договором Товариства.

В подальшому акціонерами Товариства можуть бути і інші юридичні та фізичні особи,якінабули у власність акції Товариства з дотриманням вимог чинного законодавства, щодообігу акційзакритих акціонерних товариств.

В разі реалізації акцій одним з засновників Товариства, інші засновники мають першочергове право на придбання акцій Товариства.

Основною метою товариства є підприємницька діяльність, спрямована на отримання прибутку на вкладений капітал та використання його у інтересах акціонерів, розвитку Товариства, задоволення на підставі отриманого прибутку соціально-економічних інтересів акціонерів.

Статутний фонд Товариства становить 300 000 грн. Статутний фонд Товариства розподіляється на 3 000 простих іменних акції номінальною вартістю 100 ( сто ) гривень кожна.

Товариство має право змінювати (збільшувати чи зменшувати) розмір свого статутного фонду. Збільшення Статутного фонду може бути здійснене тільки після внесення повністю всіма акціонерами своїх внесків (оплати акцій). Зменшення Статутного фонду здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства. Рішення Товариства про зміну Статутного фонду набирає чинності з моменту державної реєстрації відповідних змін до установчих документів Товариства.

2. Аналіз ринку.

Одним з основних видів діяльності підприємства є виробництво нестандартного обладнання (спеціальні верстати, транспортери та нестандартне обладнання для різних галузей господарства).

Даний ринок є специфічним, тому що включає в себе певну групу споживачів. Тобто підприємство керується вимогами споживчого ринку. Враховуючи, що на даний вид діяльності в цьому регіоні немає конкурентів підприємство виступає, як природний монополіст, воно веде політику доступних цін для споживача.

Основними споживачами виступають фізичні і юридичні особи, які використовують нестандартне обладнання.

Отож, у підприємства за 7 років діяльності є вже напрацьована структура ринку (працює на декількох сегментах - поєднуючи їх), що є важливим для проведення маркетингової чи рекламної діяльності.

Підприємство намагається розширити кількість свої замовників, пропонуючи свої послуги на сусідніх регіонах де ще не практикується така продукція. Є вже певні розроблені стратегії по введенню даної продукції. Це дасть змогу розширити обсяг випуску, що в свою чергу потягне збільшення робочих місць, удосконалення устаткування, збільшення прибутку.

ОПИС ПРОДУКТУ (ПОСЛУГ)

Виробництво нестандартного обладнання.

На даному секторі ринку (в даному регіоні) немає конкурентів, тому підприємство виступає природним монополістом. Даний вид послуг користується попитом, тому як на даному регіоні зареєстровано більше як кранів різних модифікацій. Є вже напрацьована структура споживачів на даний вид послуг, існує гнучка система знижок.

Дане виробництво проводиться під замовлення. Ми можемо визначити кількість продукту, яку фірма може реалізувати, виходячи із конкретних ринкових умов.

Табл..Прогноз збуту

Інд. Найменування Од. вим. 2004 2005
1 Ксп. Кількість потенційних споживачі Од 4 6
2 Пср Кількість продукту на 1 споживача в рік Грн. 16 000 12 000
3 Спр Сумарний потенціал ринку Грн. 71 000 74 000
4 Кк Кількість конкурентів Од не має не має
5 Чрс Середня частка ринку конкурента Грн. - -
6 Кчр Зайнятий відсоток середньої частки % 97 % 98 %
7 Орз Обсяг очікуваного річного збуту* тис. грн. 62 70,5

* Розрахунок обсягу очікуваного річного збуту

Виходячи з даних розрахунків підприємству потрібна більш досконала маркетингова політика і проведення рекламних компаній.

До одного з основних показників також треба віднести витрати на продукт чи послугу. Для порівняння розвитку виробничих потужностей пропонуємо елементи витрат на виробництво товару.

За 2001 рік :

За 2002 р:

Як бачимо різко збільшились амортизаційні відрахування відносно інших витрат, це спричинено певними стратегічними заходами підприємства.

Ціни на продукцію визначаються по калькуляції.


МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ

Маркетингова стратегія передбачає собою вивчення ринку, споживача, конкурентів і продукції або послуги, яку ти надаєш.

Виробництво нестандартного обладнання.

Даний вид послуг користується попитом на даному регіоні, через свою специфічність (потрібна відповідна кваліфікація персоналу). Враховуючи той фактор, що у даному секторі конкурентів немає підприємство виступає природним монополістом. Це дає можливість подальшого розвитку даної діяльності, удосконалення і розширення.

Проведемо прогноз ССМЗ на дану продукцію :

Сильні сторони : На даний момент часу В майбутньому
Статус на ринку Підприємство виступає природним монополістом на даному сегменті ринку тому це дозволяє забезпечити стабільний ріст прибутку, і розвитку підприємства. При виході нових підприємств з аналогічною продукцією підприємство залишає свої позиції, тому що встигло найти довіру в постійних споживачах.
Продукція Для випуску нестандартного обладнання потрібні висококваліфіковані кадри, які в підприємства вже є в наявності. У можливих конкурентів немає практики і досвіду роботи на даному секторі ринку.
Слабкі сторони : На даний момент часу В майбутньому
Споживачі. На даному регіоні займаються діяльністю невеликі фабрики і заводи, що є основними споживачами. Але враховуючи їх масштаби підприємство використовує свої потужності не на 100 %. Планується вводити нові технології.

Отож робимо висновок, що на даному етапі діяльності підприємство робить великий вклад в дослідження ринку, виробляючи відповідні стратегії. Це дає змогу стабілізувати діяльність і спрогнозувати певні фактори, які б могли вплинути на величину прибутку, чи обсяг реалізації.

ФІНАНСОВИЙ СТАН І ФІНАНСОВА СТРАТЕГІЯ

Ефективність використання виробничих та фінансових ресурсів характеризується кількісним співвідношенням інтенсивних і екстенсивних факторів.

Показниками екстенсивного розвитку є кількісні показники використання ресурсів: чисельність працюючих, величина використаних предметів праці, об’єм основних виробничих фондів, величина амортизації та авансованих оборотних засобів.

Показники інтенсивного розвитку – якісні показники використання ресурсів: продуктивність праці, матеріаловіддача, матеріаломісткість, фондовіддача, фондомісткість, кількість оборотів оборотних засобів або коефіцієнт закріплення оборотних засобів.

Процес екстенсивного нарощування виробничого потенціалу є необхідним, але обмежується фінансовими можливостями підприємства. Економічно виправданим є таке нарощування виробничого потенціалу, яке супроводжується більш високим проростом фінансових результатів.

Визначальним напрямком мобілізації резервів виробництва є інтенсифікація виробничо-збутової діяльності, та використання виробничого потенціалу. Кінцеві результати діяльності формуються під дією як інтенсивних так і екстенсивних факторів. Особливістю інтенсивного і екстенсивного використання ресурсів є їх взаємозамінність. Так нехватку робочої сили можна поповнити підвищенням продуктивності праці.

Оцінка результатів інтенсифікації включає таку систему розрахунків:
а) визначення динаміки показників інтенсифікації;

б) визначення співвідношення приросту використання виробничих ресурсів в розрахунку на 1% приросту обсягу виробництва;

в) розрахунок частки впливу зміни показників інтенсифікації на приріст обсягу виробництва;

г) розрахунок відносної економії виробничих ресурсів;

д) комплексна оцінка всебічної інтенсифікації виробництва.

Для оцінки інтенсифікації виробництва можна використати наступну аналітичну таблицю.

Таблиця № 1 Характеристика показників інтенсифікації виробництва (за звітній рік взято 2002 р.)

Показники Минулий
рік
Звітний
рік
Відхилення, %
1. Валова продукція в співставних цінах 67,9 69,8 102,8
2. Промислово-виробничий персонал 25 25 100
3. Фонд оплати праці з нарахуваннями 30,0 34,0 113,0
4. а) Основні виробничі фонди
б) Амортизація
1915,4
93,7
2048,3
104,2

107,0

111,2

5. Оборотні засоби 34,8 35,6 102,3
6. Матеріальні затрати 6,9 7,3 105,8
7. Продуктивність праці1 2,71 2,8 103,3
8. Продукція на 1 грн. оплати праці 2 2,26 2,2 88,0
9. Матеріаловіддача 3 9,8 9,6 98,0
10. а) Фондовіддача4 б) Амортизацієвіддача5

0,035

0,72

0,034

0,67

97,0

93,0

11. Оборотність оборотних коштів (кількість оборотів) 6 1,9 2,0 105,0

Розрахунки наведені за минулий рік.