Смекни!
smekni.com

Туристичні вузи Європи (стр. 1 из 3)

Зміст

Вступ

1. Єдиний освітній простір Європи

1.1 ЄС: політика в області освіти

2. Кадрове забезпечення в туриндустрии

3. Найбільші Вузи Європи (у сфері туризму)

3.1 IHTTI

3.2 Griffith College (Дублін)

3.3 American College Dublin

3.4 Institute hotelier “Cesar ritz”

Вступ

Словосполучення "освітній туризм" прийнято називати поїздки за рубіж з метою навчання. Але чи є це туризмом? Ось питання, про яке сьогодні сперечаються освітні агентства і турфірми, які все частіше починають працювати з освітніми поїздками.

За повідомленням компанії IQ consultancy, кількість студентів, що виїжджають на навчання тільки у Великобританії, щорічно зростає на 28%.

За 2003 рік вчитися за рубіж відправилося більше 80 тисяч росіян. В порівнянні з ринком туристичних поїздок це - крапля в морі. Проте річний оборот цього ринку за оцінками експертів складає більше 200 млн. евро. Тому конкуренція росте, і кожна із сторін претендує на свою частку цього пирога. Для споживача це означає, звичайно, можливість вибирати серед числа агентств і їх цінових пропозицій, що росте.

1. Єдиний освітній простір Європи

1.1 ЄС: політика в області освіти

"Освіта - професійна підготовка - молодь" - в такому контексті формулюється політика в даній області в офіційних документах Євросоюзу. Згідно з Римською угодою про створення ЕЕС, органи ЄС не втручаються в політику держав - членів, які самостійно вирішують питання змісту і організації навчання і професійної підготовки.

Мета політики ЄС в області освіти:

вивчення і розповсюдження мов країн Співтовариства

заохочення мобільності студентів і викладачів, взаємне визнання дипломів і термінів навчання

сприяння співпраці учбових закладів

розвиток дистанційного навчання, а так само обмін молоддю і викладачами.

Головними інструментами реалізації освітньої політики ЄС є загальносоюзні програми. Перша з них - "Програма обміну молодими робітниками" з'явилася в 1963 році.

В 80-початку 90-х років почалася реалізація цілої серії крупних програм, таких як "Комет", "Еразмус", "Евротекнет", "Лінгва".

Болонський процес - це ідея зближення і гармонізації систем утворення країн Європи з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти. Почало цьому руху, як прийнято вважати, було встановлене 19 червня 1999 року, коли в італійській Болоньї міністри освіти 29 європейських держав прийняли декларацію "Зона європейської вищої освіти", або болонськую декларацію.

Передбачається, що основна мета болонського процесу повинна бути досягнутий до 2010 року. Росія приєдналася до болонському процесу у вересні 2003 року на берлінській зустрічі міністрів утворення європейських країн, і з тих пір провідні російські вузи (зокрема, МГУ, СПбГУ, МГИМО) в 21 місті або вже утілюють в життя ідеї болонського процесу, або почали вводити їх в своїх стінах.

Учасниками болонського процесу і декларації "Зона європейської вищої освіти" є 46 країн (більше 100 вузів), у тому числі Росія.

Diploma Supplement - Загальноєвропейський Додаток до диплома

Для забезпечення порівнянності національних освітніх систем, мобільності фахівців і обліку постійних змін освітніх програм і кваліфікаційних характеристик випускників, Європейська комісія, Рада Європи і ЮНЕСКО розробили єдиний стандартний документ, видаваний на додаток до документа про освіту і має на меті полегшити процедуру академічного і професійного визнання одержуваних випускниками вузів кваліфікацій (дипломів, ступенів, сертифікатів, посвідчень). Цей документ отримав назву Diploma Supplement (DS) - Загальноєвропейський Додаток до диплома.

Загальноєвропейський Додаток до диплома - міжнародний документ про освіту, є міжнародним інструментом визнання кваліфікацій вищого і послевузовского утворення у всьому світі. Даний Додаток забезпечує визнання національної освіти за рубежем, зрозумілість отриманої кваліфікації працедавцю у зв'язку з різноманітністю кваліфікацій і форм отримання освіти. Це дозволяє здійснювати професійну діяльність в інших країнах, а також продовжувати освіту за межею.

DS видається національними вузами тільки в строгій відповідності із зразком, розробленим, вдосконаленим і перевіреним на практиці Сумісною робочою групою з представників Європейської комісії, Ради Європи і ЮНЕСКО.

Загальноєвропейський Додаток до диплома складається з восьми розділів, що містять:

1. інформацію про володаря кваліфікації;

2. інформацію про отриману кваліфікацію;

3. інформацію про рівень кваліфікації;

4. інформацію про зміст освіти і отримані результати;

5. інформацію про професійні характеристики кваліфікації;

6. додаткову інформацію, що уточнює юридичний статус, ліцензію і акредитацію Вузу і др.:

7. сертифікацію Додатку;

8. інформацію про національну систему освіти, в рамках якої випускник отримав документи про освіту.

Diploma Supplement строго персоніфікований, має 25 ступенів захисту від підробок і поступає по квотах із загальноєвропейського органу друку.

Наявність у випускника Загальноєвропейського Додатку до диплома забезпечує наступні конкурентні переваги:

диплом стає більш зрозумілим і легко порівнянним з дипломами, отриманими в інших державах;

додаток містить точний опис індивідуальної "траєкторії навчання" і отриманих за час навчання компетенцій;

додаток відображає об'єктивний опис індивідуальних досягнень випускника;

додаток дозволяє економити час, надаючи відповіді на численні питання, що виникають у адміністративних, кадрових служб і вузів щодо змісту отриманої кваліфікації і встановлення еквівалентності дипломів;

випускники дістають більше можливостей для трудовлаштування або для подальшого навчання у власній країні і за рубежем.

DS містить інформацію про характер, рівень, контексту, змісту і статусу програми навчання, освоєної випускником, одержуючим документ про освіту. Додаток до диплома не містить ніяких думок оцінного плану, порівнянь з іншими програмами навчання і рекомендацій щодо можливості визнання даного диплома або кваліфікації.

2. Кадрове забезпечення в туріндустрії

Про подорожі мріє кожний. А хтось просто збирає чемодан і їде. Якби не обмеження - формальні і матеріальні, росіяни давно б вже стали самою мандрівною нацією, обігнавши японців і німців. Але, навіть не дивлячись на різні перепони, туристичний бум захоплює Росію.

Індустрія туризму вважається однією з самих швидко що розвиваються і перспективних. А це значить, що людина, туризм, що вибрав, своєю професією, ніколи і ніде не пропаде. Але якщо раніше в цей бізнес приходили "з вулиці" і вчилися всьому на практиці, то зараз туристичній індустрії у всьому світі потрібні професіонально підготовлені кадри.

Але лише в кінці XIX століття в Швейцарії відкрилася перша школа по підготовці фахівців для індустрії гостинності - Ecole hotelierede Lausanne. Вслід за нею, на початку XX століття, стали відкриватися інші. Вони вже розширювали рамки програми, не обмежуючись лише готельним менеджментом, - з'явилася спеціалізація "Подорожі і туризм". І дотепер ці дві програми (готельний і туристичний менеджмент) залишаються базовими і пропонуються школами іноді порізно, а іноді спільно.

В туристичній сфері багато спеціалізацій. Спеціалізовані учбові заклади виділяють для себе декілька напрямів. Ось деякі з них: маркетинг і просування продукту, менеджмент в туризмі, організація зустрічей і заходів, фінансовий менеджмент в туризмі, управління людськими ресурсами, туроперації. Проте є і такі школи, які вважають за краще учити студентів всьому потроху, аргументуючи це так: молоді люди не завжди чітко знають, чого хочуть. Пройшовши практику або попрацювавши якийсь час, легше зрозуміти, до чого лежить душа і що краще виходить. Професійне утворення широкого профілю дозволяє визначитися із спеціалізацією вже під час роботи.

Туризм - такий же бізнес, як і будь-хто інший. І в цій сфері потрібні професійні кадри різного рівня - від секретаря до керівника. Оскільки туристична діяльність тісно пов'язана з роботою з людьми, дуже важливо, щоб всі співробітники складали єдине ціле, одну команду, були доброзичливо набудовані по відношенню до клієнта, могли замінити один одного.

В круговороті фірм і компаній, що працюють у сфері послуг для мандрівних, туристичні агентства займають одне з головних місць. Вони тісно пов'язані з посольствами і авіакомпаніями, залізничними касами і службами оренди автомобілів, з готелями і готелями, ресторанами і барами, театрами і музеями, екскурсійними бюро і компаніями страховок.

Менеджери туристичної сфери повинні уміти складати різноманітні групові і індивідуальні тури, чітко відстежуючи пропозиції і попит. Менеджерами по роботі з клієнтами можуть бути тільки дуже терплячі люди: адже їм доводиться розказувати одне і теж по кілька разів в день і догоджати кожному клієнту (вимога стандарту: клієнт не повинен чекати обслуговування більше шести хвилин). Крім того, потрібно бути добрим психологом, щоб знайти підхід до кожного і кожного задовольнити. Менеджери напрямів і турів, як правило, спеціалізуються тільки на певних країнах або видах турів (наприклад, VIP-поїздки або екстремальний туризм). Робота в службі бронювання вимагає чіткості, швидкості реакції, комунікабельності і, звичайно, відмінного знання справи.

В невеликих турфірмах менеджери, як правило, зайняті всім потроху - і турами, і бронюванням, і отриманням віз і страховок. В крупних компаніях кожним з напрямів займається окремий менеджер або група менеджерів.

Вчитися гостинності не тільки корисно для майбутньої кар'єри, але і просто цікаво. Не дивуйтеся, якщо у пошуках школи готельного і туристичного менеджменту IHTTI в Швейцарії, ви потрапите в звичайний діючий готель. Там ви і вчитиметеся - і теоретично, і практично.

Поєднання теорії і практики - основна межа навчання туризму і гостинності. В багатьох школах за межею на практику відводиться стільки ж часу, скільки на теоретичну частину. Але навіть якщо навчання належить не в готелі або туристичній компанії, нічого страшного. Елемент незвичності в навчання внесуть спеціалізовані класи. Наприклад, клас може бути обладнаний як номер в готелі. Тут майбутніх покоївок навчать, з чого починати прибирання і як заправляти ліжко. А майбутнім адміністраторам покажуть, як повинен виглядати ідеально прибраний номер. В класі reception можна потренуватися приймати і розміщувати гостей. Мрія багато кого - виявитися хоч раз за стійкою бару і хвацько змішати пару-трійку коктейлів. Але для цього необхідно знати не тільки, що з чим і як змішувати, але і в якому келиху подати. Всьому цьому вас навчать в класі-барі. В класі-ресторані група студентів ділиться на дві частини: одна вчиться обслуговувати, а інша - дегустує блюда і оцінює роботу однокурсників.