Смекни!
smekni.com

Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації (стр. 25 из 28)

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення.

Логопед. Ти знаєш, що таке одяг? Тоді тобі розповім. Правда? (З красивої коробки логопед дістає по одній речі одяг для хлопчика.)

Це сорочка. Сорочка синя. Подивися, яка красива синя сорочка. У сорочки комір. А ще у сорочки є рукави і кишеня.

А це шорти. Шорти чорні. Шорти з кишенями. У шортів дві кишені.

Це труси. Труси білі. У вас у всіх є труси.

Майка. Майка біла, чиста. У всіх хлопчиків є майки.

Ці речі ми надягаємо на себе. Що ви на себе надягаєте?

Дитина показує. Труси, майку, шорти, сорочку, колготки (шкарпетки).

Логопед. Труси, майка, шорти, сорочка, колготки - це одяг. (те, що ми на себе надягаємо). Тепер ти зрозумів, що таке одяг?

Завдання 2. Рухома гра «Хто швидше надіне свої тапочки».

Логопед дзвенить бубном Діти крокують по групі в(темп швидкий). різних напрямах.)

Логопед ударяє рукою (Діти крокують по групіоб бубон (темп маршу) відшукують свої тапочки.)

Різкий хлопок, тиша. (Діти сідають на підлогу і одягають тапочки на ноги)

Хлопки в ритмі маршу. (Діти маршовим кроком підходять до логопеда до логопеда.)

Завдання 3. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: Хлопчик одягнув светр, а на вулиці прохолодно. Хлопчику холодно «У-у-у!».

3. Заключна частина

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 11

Тема: Одяг. Взуття.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями одягу, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення. Знайомство з одягом для дівчинки, порівняння з одягом для хлопчика.

Логопед: Давайте подивимося на одяг дівчаток і порівняємо з вашим одягом, хлопчики.

Подивіться, яке нарядне плаття. Плаття шерстяне. У плаття є кишені. Ось які красиві кишені. На кишенях вишиті квіточки. Ще у плаття є комір і рукава. Комір маленький і круглий. Рукави довгі. У дівчаток плаття, а у хлопчиків шорти і сорочка.

Логопед дістає з красивої коробки сарафан: дівчатка замість плаття можуть носити сарафан. Це сарафан. Сарафан схожий на плаття, але у нього немає коміра і рукавів. А кишені є у сарафана. Красивий синій сарафан. У сарафана немає рукавів, тому під сарафан треба одягати кофтину. Дістає з коробки кофтину.

Кофтина красива, рожева. У кофтини маленький круглий комір. Маленький комірець. У кофтини довгі рукави. Кофтину і сарафан дівчинки можуть носити замість плаття.

Логопед одягає сарафан на кофтину, показуючи, як це носять.

Завдання 2. Рухлива гра:

Побіг зайчик у село,

Бо лісочок замело (Дитина стрибає, як зайчик)

Бо сьогодні у ліску

Ні цвірінь,

Ні ку-ку.

А у нашій хатинці (Дитина піднімає руки вгору)

Сто цукерок на ялинці,

Сто жовтеньких стрічечок,

Сто блакитних зірочок!

Ходи, зайчику до нас, (Дитина нахиляється,

Будем гратися весь час, Стрибає, як зайчик)

Бо у тебе, у ліску

Ні цвірінь,

Ні ку-ку.

Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що пропало?».

Дитині потрібно уважно роздивитися два малюнки та дізнатися, що зникло на одному з малюнків у порівнянні з попереднім?


Завдання 3. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: Хлопчик одягнув светр, а на вулиці прохолодно. Хлопчику холодно «У-у-у!». Хлопчик одягає колготи: «Е-е-е-е-х!».

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 12

Тема: Одяг. Взуття.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями одягу

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення.

До нас сьогодні прийшла лялька Маша. Тільки я її ніде не бачу. Давай разом її пошукаємо. Де ж вона? Ось вона. Сидить на дивані. Що ти тут сидиш? Грати не йдеш?

Я дуже втомилася, спати хочу.

-- Давай допоможемо Маші лягти спати. Укладемо Машу в ліжко. Треба Машу роздягнути. Спочатку треба зняти плаття і повісити його на спинку стільця. Ось сюди, на спинку стільця. Що ти зніматимеш? (Плаття.)

Під час виконання дій логопед коментує їх:

-- Розстібаємо гудзик. Один гудзичок він розстебнув, ще одну розстебнув. Що ти розстебнув? (Ґудзичок). Куди ти повісиш плаття? (На стілець.)

Якщо дітям важко відповісти самі, логопед відповідає:

-- Повісь плаття на спинку стільця.

-- Потім треба зняти тапочки. Допоможи Маші зняти тапочки. Що ти зняв? (Тапочки.)

-- Тепер знімемо колготки. Що знімемо? (Колготки.)

-- А потім майку і трусики. Що знімемо? (Майку і трусики.)

-- Щоб лягти спати, треба надіти піжаму. Допоможи Маші одягнути піжаму. Що ти одягаєш Маші? (Піжаму.)

-- А зараз знімемо покривало з ліжка. Покривало треба зняти, акуратно скласти і покласти на стілець. Склади покривало. Що ти складаєш? (Покривало.)

-- Складай покривало. Повісь покривало на стілець.

-- Лягай, Маша, в ліжечко. Ми накриємо тебе ковдрою. Накрий Машу ковдрою. Чим ти накрив Машу? (Ковдрою.).

Завдання 2. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися два малюнки та дізнатися, що є зайвим на малюнку?

Завдання 3. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: Хлопчик одягнув светр, а на вулиці прохолодно. Хлопчику холодно «У-у-у!». Хлопчик одягає колготи: «Е-е-е-е-х!».

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 13

Тема: Свійські тварини.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських тварин, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненогомовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з свинею та поросям. Логопед:

— Я наллю у коритце води (наливає воду). Хто ж прийде до води? Хто любить бовтатись у воді? (Порося) Правильно, порося. Йде порося до води (пересуває порося у напрямку до води). Зраділа свинка, що у кориті вода налита. Забралася у воду. Плаває. Дуже свиня плавати любить (показує, як свинка плаває). Раптом свинка захрюкала: хрю-хрю-хрю. Напевно, зве когось. Покличмо разом з свинкою: хрю-хрю-хрю. (Хрю-хрю-хрю.) Покликала свинка: хрю-хрю і прибігло до неї ... (хто?) Порося. Маленьке порося. Біжить, хрюкає: хрю-хрю (тоненьким голосом). Як хрюкає порося? (хрю-хрю-хрю.) Забралося порося до мами-свинки у корито. Бовтається, радіє, хрюкає: хрю-хрю. А мама-свинка теж плаває і хрюкає: хрю-хрю-хрю. Пояснює мама-свинка поросяті, що треба бовтатись у воді (показує, як порося повинне плавати). Буде порося плавати більше — виросте швидше. Стане схожим на свою маму-свинку. А поки порося маленьке, і все у нього маленьке (дістає свинку і порося з корита). У мами-свинки великий п’ятачок, вона їм їжу дістає, а у маленького поросяти — маленький п’ятачок (показ). П’ятачок і у свинки і у поросятка широкий, щоб було зручно у кориті їжу діставати — травичку і кукурудзу. Ноги у свинки великі, а у поросятка маленькі ніжки, буде їсти більше і швидше виросте. Знову полізло порося у коритце. Дуже він плавати у кориті любить.

Завдання 2.Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися ці малюнки та дізнатися, що є зайвим

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 14

Тема: Свійські тварини.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських тварин, дзеркало.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .