Смекни!
smekni.com

Основи зоотерапії (стр. 1 из 3)

Колегіум № 11 загальноосвітній навчальний заклад ступенів

Зоотерапія

Реферативна робота

м. Новомосковська 2010 рік


Лікування тваринами має свою назву - "зоотерапія". У зоотерапії використовують різних тваринами, як звичних домашніх вихованців, так і досить екзотичних представників фауни. Але найбільш часто, в повсякденному житті ми більше взаємопов'язані з собаками, кішками, папугами, хом'ячками, рибками і т.д.

Успіх зоотрепаіі дуже залежить, наскільки вам приємно спілкування з твариною, чи не викликає воно у вас негативного ставлення. Коротше кажучи, головне, щоб тварина вам подобалося і відповідало взаємністю. Тому, якщо ви зважилися придбати для лікування будь-якого звіра і вже почали активні пошуки, вивчаючи безкоштовні оголошення в інтернеті та газетах, враховуйте важливе! Тварина або пташка, яку ви берете для лікування, вимагає турботи і уваги. Чим краще ви будуте це робити, тим ефективніше буде проходити оздоровлення.

Великими лікарями вважаються кішки. Відомо, що вони теплом свого тіла, муркотінням, своєю незвичайною енергетикою можуть полегшити серцеві захворювання, гіпертонію, безсоння. Також діють заспокійливо на нервову систему, знімають головний біль, підвищують імунітет і сприяють прискоренню регенерації клітин. Крім цього, кішки здатні знімати стрес, допомагають при ревматизмі і мігрені. Відомі також випадки, коли "воркіт" запобігали інфаркти та інсульти.

Собаки ж часто використовуються при лікуванні психічних хвороб, а також при розумовій відсталості. Вони також допомагають при стресах, гіпертонії, безсонні і підвищеному серцебиття. Крім цього, собаки допомагають людям відновитися після інсульту і скинути зайву вагу. Відомо, що власники собак, які відносяться до своїх вихованців з любов'ю, рідше схильні до депресій і неврозів. Яка порода краще - вирішувати вам. Кому то подобаються великі породи - дог, вівчарка, а кому щось до душі маленькі кумедні пуделі чи болонки. Загляньте в розділ Собаки і щенята на будь-який дошці оголошень, подивіться на фотографії милих цуценят і робіть вибір на підставі своєї інтуїції. Звичайно, перш ніж купити цуценя, бажано заздалегідь побільше дізнатися про особливості конкретної породи.

Акваріумні рибки сприяють лікуванню застуди, стресу і безсоння. А пацюки допомагають при неврозах і хворобах суглобів. Відмінними помічниками в лікуванні таких серйозних захворювань, як ДЦП, порушення опорно-рухового апппарата, аутизм і деякі психічні відхилення явялются коні. Щоправда, лікування в цьому випадку краще проводити з інструктором. Лікування за допомогою коней має свою назву - "іпотерапія".

При зоотерапії головне пам'ятайте, що лікувати може будь-яка тварина, незалежно від виду, статі, розміру або віку. Головне, ставитеся до вихованця з любов'ю, і віддача не змусить себе чекати.

Пет-терапія

Усім відомий вислів: "Тварини найближчі друзі людини", але виявляється вони ще й добрі лікарі!

Чому ще вчора у нас так боліла душа і всі проблеми здавалися нерозв’язаними, а коли ми дивимося на своїх вихованців, нам легко. Чи випадково це? Позитивна дія домашніх тварин на людей була відмічена дуже давно. А потім виникла наука, яка називається пет –терапією. По-англійськи pet- це узагальнена назва домашніх тварин(дослівно "улюблена тварина").

Цікаво, що про лікувальні здібності наших друзів молодших знали ще древні предки. Так, наприклад, в Індії вважалося, що птахи мають здатність лікування вірусні інфекцій. А жителі пустелі, хворим пропонували лягати в ліжко зі зміями. Вченими всього світу було доведено, що у домашніх тварин, як і в людини, є своє біополе, тільки набагато сильніше і чистіше. Тому вони передають дуже сильну енергетику за допомогою якої ми можемо лікуватися.

Наприклад у США вперше таке лікування використовували у дитячих лікарнях, будинках престарілих і навіть в армії.

1. Кішки і коти

Чому я почала саме з них? Все дуже просто! Вважається, що саме коти-найкращі домашні лікарі. В першу чергу вони здатні допомогти людині позбутися депресії, а також зменшувати кров’яний тиск, і навіть зменшують ломки у наркоманів і алкоголіків. Кожна дія кішки має свої лікувальні здатності. Так, наприклад, найпростіше муркотіння добре впливає на активізацію захисних сил організму. По-перше, якимсь чином підвищує імунітет. По-друге, кішка має здатність відчувати "хворі" місця людини. Саме знайшовши слабкі зони, вона спокійно лягає поруч і проводить сеанс голкотерапії –муркає, топчеться по своєму хазяїну і час від часу випускає кігтики. Саме тому кішка здатна зняти стрес, заспокоїти мігрень, знизити артеріальний тиск та нормалізувати пульс, полегшити ревматичні болі та заспокоїти виразку шлунку. Вони дуже люблять увагу і ласку. Ефект від таких пестощів з’являється після першого ж сеансу. Але й самі кошенята ніколи не залишать господарів в біді, вони вміють діагностувати хворий орган і намагаються вилікувати його. А ще прихильники кошачої терапії стверджують, що певні породи кішок лікують свій спектр захворювань. Пухнасті коти "відповідають" за лікування остеохондрозу, невралгії та безсоння. Печінку, нирки, а також гастрит та кишкові кольки лікують гладкошерсті коти. Крім того, лікарі різняться і по статі - киці лікують нервові захворювання, а коти усі інші. Вибираючи собі маленького кошенятка, зверніть увагу, що кожна порода має свої лікувальні здатності. Наприклад, британці лікують хвороби серця, перси –депресії, допомагають при болях у спині, при безсонні і постійних стресах, сіамські коти мають здатність швидко очищати повітря і швидко лікувати застуди. І не забувайте, що власники цих милих тварин живуть на 4-5 років довше, ніж, ті які їх не мають!!!!!!

2.Собаки

Кращі друзі людини, завжди поруч з нами, в усьому допомагають, а ще й домашні лікарі. Навіть проста слина,яка так нам іноді заважає, вилікує будь-які порізи, рани,подряпини. Саме собаки віддають максимально всю свою енергетику хворому. Бувають випадки, що, очистивши біополе людини, тварина забирає на себе всі симптоми хвороби і вмирає. Наприклад, помирають від саркоми або інфаркту. Крім того, дуже популярні стали собаки - поводирі, які допомагають сліпим людям переходи дороги і вулиці, і навіть допомагають у побутових проблемах.

Собаки заспокоюють, послаблюють напругу, рятують від серцевих нападів, стрибків тиску, головного болю, печінкових кольок, знімають больові синдроми при невралгії, виліковують запальні процеси. Незамінні при різних захворюваннях шкіри: їм під силу навіть трофічні виразки. Собаки рятують своїх господарів під час епілептичних припадків: відчуваючи наближення нападу, вони підставляють себе під падаючого господаря, щоб він не вдарився об підлогу або об меблі. Присутність собаки значно зменшує тривалість нападу і вірогідність небезпечних наслідків. Психологи вважають, що собака, виражаючи відданість господареві, подає йому безумовну і неоціненну психологічну підтримку, яка навіть перевершує силу підтримки близької людини.

Завівши собаку і прокидаючись щоранку 0 6 аби в сніг, дощ, завірюху чи спеку вивести її на прогулянку, ми не раз замислюємось "а для чого"?І відразу ж знаходимо відповідь – такі щоденні прогулянки рятують нас від гіподинамії. Тому вислів про те, що людина собаці друг все – таки мав би бути навпаки – саме собака друг і лікар людини. Психологи кажуть, що в сім’ях де є собака, конфлікти вирішуються легше. Порода собаки – не а би який аспект,якщо вам потрібен і собака – друг, і собака – лікар. Психічно хворі люди мають надавати перевагу дружелюбним, спокійним породам – лабрадорам, золотавим ретриверам та шарпеям. Для відновлення координації рухів якнайкраще підійдуть німецька та середньоазіатська вівчарки. Але найбільш багато профільним лікарем вважається китайська хохлата собачка, адже вона не лише знімає напади астми, нормалізує тиск та серцевий ритм, але й позбавляє від алергії, деяких захворювання шкіри і навіть сповільнює протікання онкологічних захворювання. Результати досліджень показують, що розмови з улюбленим псом співвідноситься з великим задоволенням життям, сімейним благополуччям та кращим фізичним та психологічним здоров’ям. Кажуть, подружні пари, що мають собак живуть краще, ніж ті, у кого їх не має.

3.Птахи

Безумовно, за своїм лікувальним впливом птах не може скласти конкуренцію собаці або кішці. Проте якщо з тих чи інших причин, інших тварин ви завести не можете, зупиніть вибір на пернатого друга. Адже не так давно психологи встановили, що наприклад, пісні канарок прекрасно знімають напругу, заспокоюють нерви і підвищують настрій.

Найпоширенішим птахом є папуга. Папуги – це не просто веселі та доброзичливі пташки, які вміють гарно розмовляти, і всіх довкола веселити. Вони ще й маленькі лікарі, які допомагають нам виходити з депресії, відволікають від поганих думок, лікують неврастенію, мігрень і нейродерміт. Під час хвороби корисно багато знаходитись біля папуги, а також вони дуже добре впливають на дітей. Всіх домашніх пернатих можна розділити на дві групи – які говорять і співають. Є ще й третя група, представники якої не говорять і не співають, а лише час від часу неохоче цвірінькають. Любителям солов’їних пісень сподобається канарка або кенар. До речі, серед більшості співочих птахів співають лише самці, отже і ціна на них вище ніж на самок. Пернатим необхідна світла кімната, з постійною температурою близько 20 градусів, свіже повітря але не протяг. Хороший корм і вода, потрібна простора клітка, щоб пташка могла перелітати з жердинки на жердинку і розправляти крила.

4.Гризуни

Замкнутим і невпевненим у собі людям для подолання комплексів психологи рекомендують завести якого – не будь гризуна. Ці маленькі звірятка можуть допомогти людині: тактильний контакт з маленькими м’якими тваринками розслабляє дрібну мускулатуру, знижує тривогу, емоційне напруження і агресію. Дітей вони вчать дбайливому й охайному відношенню. Крім того, вони досить невибагливі у догляді, і доглядати за хом’яком або за мишкою під силу навіть маленькій дитині. Всупереч поширеній думці, домашні гризуни дуже охайні. Але випускати гризунів гуляти по квартирі досить небезпечно: вони легко можуть заповзти за меблі або через вентиляційні отвори перебратися до сусідів. Але й не забувайте, що з цими тваринами треба бути дуже обережними. Вони є носіями різних інфекційних захворювань, наприклад, сальмонельоз. Після спілкування з ними не забувайте вимити добре руки. Під час покупки такої живої іграшки не забувайте спитати у власника на них ветеринарні документи.