Смекни!
smekni.com

Організація діяльності державної податкової інспекції Святошинського району міста Києва (стр. 16 из 16)

- відповідальні особи зо пожежну безпеку;

- протипожежні заходи;

- обов’язки працівників ДПІ по дотриманню правил пожежної безпеки;

- дії при виникненні пожежі.

До заходів щодо підвищення протипожежної безпеки належать:

- меблі та обладнання мають розміщуватися на відстані так, щоб евакуаційний вихід з приміщення був шириною не менше 1 метру, евакуаційні шляхи та виходи повинні постійно триматися вільними;

- світильники повинні розташовуватися від горючих матеріалів на відстані не менше 0.5 м, а від горючих будівельних конструкцій не менше 0,2 м;

- після закінчення роботи відповідальні за зачинення кабінетів повинні відключити електроенергію..

ДПІ у Святошинському районі м. Києва в достатній кількості забезпечена засобами протипожежної безпеки. Так кожен кабінет обладнано протипожежною сигналізацією, на кожному поверсі та у підвалі знаходяться протипожежні крани (по два на поверх). Всі протипожежні гідранти укомплектовано пожежними рукавами.

Одним із недоліків протипожежної охорони в ДПІ є те, що ємність з піском та хімічний вогнегасник, використання яких в разі загоряння електроприладів є єдино можливим знаходяться тільки на першому поверсі.

З метою підвищення пожежної безпеки всім працівникам ДПІ у Святошинському районі м. Києва забороняється: палити в недозволених місцях; зберігати горючі матеріали; користуватись електронагрівальними приладами; заставляти шляхи евакуації.

При виявленні пожежі працівники повинні:

- негайно повідомити про це телефоном 01(або 101);

- вжити заходів щодо евакуації людей згідно плану;

- організувати зустріч прибуваючих пожежних підрозділів.

За категоріями приміщень за вибухопожежонебезпекою ДПІ у Святошинському районі відноситься до категорії «В»

Стан охорони праці в ДПІ у Святошинському районі м. Києва організований на достатньому рівні. Перевага у роботі відповідальної за охорону праці особою віддається профілактичним заходам, що повністю відповідає державній політиці в даній галузі.

Нажаль в ДПІ у Святошинському районі м. Києва по охороні праці існують також певні недоліки. Так в роботі відповідального за охорону праці в ДПІ у Святошинському районі м. Києва можна відмітити наступні недоліки:

- заходи щодо охорони праці в ДПІ в деяких випадках не повністю відповідають положенням загальнодержавних нормативних документів. Так, в деяких кабінетах монітори не обладнані спеціальними захисними екранами, а ПК розміщені ближче один до одного, ніж вимагається;

- кількість семінарів з питань охорони праці є недостатньою.

Більшість проблем в галузі забезпечення нормальних умов праці ДПІ у Святошинському районі м. Києва пов’язані з недостатнім фінансуванням з державного бюджету. Позитивним є те, що самі співробітники турбуються про своє здоров’я, встановлюють захисні пристрої, розставляють вазони, що є джерелом поглинання вуглекислого газу та виділення кисню.

З метою покращення умов та охорони праці можна порекомендувати:

- створити службу з охорони праці;

- обладнати в приміщенні ДПІ у Святошинському районі м. Києва кімнату психофізіологічного розвантаження працівників, що дозволить значно знизити ризик виникнення професійних захворювань;

- збільшити кількість навчальних семінарів з охорони праці, які проводяться з персоналом;

- у кабінетах, де не виконуються вимоги щодо відстані між ПК переставити меблі так, щоб ПК можна було розмістити у відповідності з вимогами;

- розробити положення про службу охорони праці в ДПІ;

- створити План організаційно-технічних заходів поліпшення ведення гігієни праці.

З метою підвищення пожежної безпеки потрібно на всіх поверхах та в підвалі розмістити ящики з піском та по мірі фінансування хімічні вогнегасники.


ВИСНОВКИ

За період проходження практики ознайомилась з роботою всіх підрозділів податкової інспекції. На практиці закріпила отримані теоретичні знання. Ознайомилась з порядком заповнення та перевірки правильності заповнення декларацій. Приймала участь у проведенні тематичних, камеральних та комплексних документальних перевірок, при проведенні яких проводила перевірку первинних документів, відповідність записів у журналах-ордерах, на основі яких ведеться фінансова та податкова звітність. На практиці ознайомилась з порядком застосування штрафних санкцій, методикою нарахування пені, стягнення адміністративних штрафів за порушення чинного податкового законодавства. Ознайомилась з порядком складання акту перевірки.

На основі отриманих в університеті теоретичних знань та застосуванні їх на практиці можна зробити висновки, що наша молода податкова система потребує вдосконалення, в першу чергу - податкового законодавства. Існує необхідність проведення роботи по підвищенню кваліфікації кадрів податкової служби, реформування структури податкових органів, яка б забезпечила оперативність роботи та повноту і своєчасність надходжень до бюджету. Проте наявна податкова база більш ніж спроможна забезпечити наповнення бюджету. Разом з тим безсистемне надання пільг платникам і масове ухилення суб`єктів підприємницької діяльності від сплати податків ставить державу перед необхідністю розширення податкової бази і введення більш жорсткої системи стягнення податків. Ми повинні навчитись свідомо керувати доходами держави і відмовитися від жорсткої зарегульованості економіки, яка штовхає підприємця в тінь. Іншими словами, необхідно досягти збалансованості інтересів бюджету і конкретного підприємця. Внаслідок реформування податкової служби необхідно домогтися, щоб держава, суб`єкти підприємницької діяльності, громадяни досягли згоди, були не суперниками, а партнерами у будь-якій сфері відносин з податковою системою України.

Гострою та актуальною на сьогодні є робота щодо посилення контролю за підприємствами, які не перераховують або перераховують не в повному обсязі та з порушенням строків сплати прибутковий податок до бюджету, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати тощо. При цьому такі підприємства, як правило, є рентабельними, нарощують обсяги виробництва, збільшують чисельність працівників і проводять рух коштів на розрахункових рахунках в установах банків.

Для ефективної боротьби з економічною злочинністю та протидії розширенню тіньового сектору економіки ДПА України постійно вживає заходів щодо удосконалення взаємодії з правоохоронними та контролюючими державними органами.

На сьогодні, завдяки поліпшенню рівня організації роботи по збору податків удалося стабілізувати надходження до всіх видів бюджетів. З'явилася можливість прогнозувати надходження податків, а також трохи знизити податковий тиск на платників податків.

Основний тягар у роботі по наповненні бюджету несуть працівники підрозділів документальних перевірок ДПІ.

Також варто звернути увагу на завантаження працівників Київської ОДПІ роботою. Кожен працівник має справу не з одним податком, а одразу з декількома (наприклад, працівник відповідає за адміністрування одразу 5 рентних платежів та видає ліцензії на право здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами). Даний аспект потребує вирішення задля блага як податківця, так і платника податків.

Неабиякої уваги потребує і нинішня економічна ситуація в країні. Складне політичне, соціальне та економічне становище, з одного боку, змушує працівників податкової більш лояльно та продумано ставитися до платника, частіше надавати йому розстрочки та відстрочки платежів. З іншого боку, теперішня еокномічна ситуація вимагає рішучих дій наповнення бюджету країни, можливо, в чомусь і радикальних заходів наповнення. Тобто, працівник податкової стоїть перед вибором – залишитися людиною чи стати механізмом втілення політики уряду. Такий фактор має право на існування та обговорення.

Отже, слід продумано та підготовлено підходити до вирішення проблем, які постають сьогодні перед податковою службою, адже їх кількість змушує замислитися над пошуком ефективних шляхів їх рішення.