Смекни!
smekni.com

Пакет Coreldraw (стр. 2 из 7)

Програми другої категорії (графіка заснована на крапках) називаються барвними чи програмами редакторами образа, вони створюють растрове зображення. Програма Corel Photo-Paint яка входить у пакет Соrеl Draw відноситься до цієї категорії. Коли ви створюєте коло в Photo-Paint чи в будь-який іншій подібній програмі, ви фактично водите кистю по полотнині, застосовуючи електронну фарбу індивідуально для кожного піксела вашої електронної полотнини. Коло, що ви створюєте — нічого більш, як набір крапок об'єднаних у лінію, кожна крапка має свій колір. Узяті разом, вони можуть створити щось схоже на коло, що не буде мати специфічних атрибутів кола. Ви не зможете його змінити не зруйнувавши.

Векторно програми, що малюють, такі, як DRAW мають наступні характеристики.

Висока здатність, що дозволяє, при печатці. Коли ви друкуєте з DRAW, те намальовані вами об'єкти будуть друкуватися з максимально високим ступенем дозволу. У принципі, DRAW говорить принтеру: "Друкуй цей об'єкт відповідно до векторів і математиці, що я задав, і розміщай крапки якнайближче друг до друга".

Більш швидка печатка і створення малюнка на екрані. DRAW не цікавлять окремі піксели. Він повідомляє набагато менше інформації принтеру й екрану, чим програми, що малюють растрове зображення.

Високий рівень редагованості. Векторне зображення складається з кривих, із крапок їхнього перетинання і зіткнення, і інших контрольних крапок, що визначають форму об'єкта. Цими контрольними крапками можна легко маніпулювати.

Недостача реальності в мальованих (накреслених) об'єктах. При усіх своїх достоїнствах, векторно створений об'єкт не виглядає так життєво, як растровий.

Протилежність. Коли ви відкриваєте Corel Photo-Paint, ви попадаєте в абсолютно інною мир. Ставлячи окремі крапки на електронній полотнині — ви дійсно малюєте.

Растрові програми мають наступні характеристики.

Обмежена здатність, що дозволяє. Крапки на растровому зображенні мають фіксований розмір і вилучені одна від іншої. Задавши в програмі установки образа печатка щільністю 300 крапок на дюйм (dpi) для лазерного принтера, ви не зможете потім змінити її на 1200 dpi. Крапки зберігаються такими, як є, і ніяке редагування не може їх чи зменшити наблизити.

Великий розмір файлів. Оскільки растри — це крапки, то вони займають великий обсяг твердого диска, оперативної і відео пам'яті. Чим вище дозволяє здатність відеосистеми, тим більше крапок, і тем більше задіяно системних ресурсів.

Редагування пікселів. Відсутні критерії математичного контролю, що описують растрове зображення, але можливо здійснювати контроль самих крапок. Ви можете збільшити ділянку брови на зображенні обличчя й обрізати пари волосся, що на ваш погляд занадто довгі, але лише шляхом видалення пікселів, що їх зображують.

Високий ступінь реальності. Контролюючи кожну крапку, що створює зображення, ви можете імітувати життя на більш високому рівні, чим векторні програми. Редактор образів і гарний сканер дозволять вам створити реальну фотографію.

Серйозні фахівці не стверджують себе вибором конкретної графічної програми, у дійсності вони використовують обидві програми CorelDRAW (DRAW і Photo-Paint) одночасно. Сьогодні часто зустрічаються електронні зображення, що одночасно містять текстові блоки, ділянки, створені за допомогою векторної графіки, і елементи, контрольовані барвними програмами.

Уся суть простоти DRAW може бути зведена до одного слова — крива. Головним у DRAW, а також у CorelDRAW, є її здатність створювати криву, і ця основна відмінність від того, що робили барвні програми і редактори образів.

Як і більшість найбільш зроблених графічних програм, CorelDRAW використовує базові елементи створення об'єктів разом з новими більш могутніми. Створення простої чи кривої квадрата ще не дає приводу радуватися, тому що, у дійсності заслуговує на увагу застосування інструментів спецеффектів наприклад, Blend (перехід) може створити перехід одного об'єкта в інший, a Extrude (видавлювання) додає глибину й обсяг. Існує Radial Fill (радіальне наповнення), що змінює колір наповнення, а також Rotate, Envelope, Weld, Combine, Perspective... і шрифти

Можливо найбільш вражаючою частиною CorelDRAW є те, як вона дозволяє вам працювати з текстом. Величезна кількість шрифтів Тире 1 і True Тире використовується для створення електронного продукту, а типографське устаткування дозволяє встановлювати мінімальний розмір шрифту, а потім змінювати його не змінюючи якості. Крім того, CorelDRAW дозволяє працювати з текстом також, як і з іншими об'єктами, при цьому можна використовувати всі спецеффекти.

Це властивість безсумнівна приводить до двох результатів: 1) користувач одержує задоволення від розширення можливостей маніпуляцією текстом; 2) у тих же користувачів виникає ефект відчуження в зв'язку з тим, що раніш вони не вникали в те, що відбувається насправді. Насправді CorelDRAW приніс значний прибуток.


2.Інтерфейс програмного пакету Corel Draw.

Уздовж лівої сторони робочого вікна розташовані дев'ять прямокутників, що складають набір інструментів DRAW. Вони забезпечують доступ до основних команд і функцій програми.

Багато в чому успіх DRAW зобов'язаний своєму досить доступному і зрозумілому інтерфейсу. Навіть якщо ви ніколи не мали справу з графічними програмами, — намалювати прямокутник у DRAW не складе праці. Елементарного знайомства з основними прийомами (клацнути мишкою, вибрати інструмент і перевести курсор на сторінку, натиснути кнопку мишки і не відпускаючи неї малювати) досить для того, щоб створити не тільки прямокутники, але й овали, текстові блоки, лінії й об'єкти вільної форми. Освоюючи цей прийом, ви відразу ж довідаєтеся як збільшуються частини малюнка. Усі ці операції зводяться до простих правил.

• рядок заголовка, що відображає ім'я додатка і відкритого файлу;

• рядок меню, що забезпечує доступ до більшості функцій і команд програми;

• лінійки прокручування, для переходу в різні частини документа;

• кнопки зі стрільцями в правому верхньому куті екрана для розширення вікна

DRAW на весь екран, або згортання його до піктограми;

• кнопка керування у верхньому лівому куті для швидкого чи розгортання закриття DRAW.

Практично не можливо знайти Windows-програму, що не містить меню File (Файл) і Edit (Виправлення) на двох перших позиціях у рядку меню, чи в який відсутня панель піктограм, що забезпечують швидкий доступ до визначених команд і функцій. Усі меню DRAW працюють так, як звикли користувачі Windows. Меню розвертається за допомогою подвійного щиглика мишкою на ньому, чи натисканням комбінацію клавіш на клавіатурі. Цю комбінації складає підкреслена буква в назві меню і клавіша Alt.

Рядок Стану. Безпосередньо під панеллю інструментів DRAW резервує зону для спілкування з вами . Ця зона називається рядком стану (на вашому екрані рядок стани може розташовуватися внизу). Ліворуч у рядку відображаються поточні координати курсору, а також інформація про тім, чи активізована координатна сітка (Grid Snap), що є однієї з найбільше часто використовуваних функцій.

По центрі рядка стану відображається інформація про обраний (активізованому) у даний момент об'єкті. Інформація: "Curve on Layer I". Вибір об'єкта здійснюється натисканням кнопки мишки, після цього навколо об'єкта з'являються маркери у виді чорних квадратиків. Ви бачите ці маркери . Нехай вас не шокує слово "curve" — крива. Цей термін DRAW застосовує до всіх об'єктів і форм, оскільки крива — це основа програми CorelDRAW.

Праворуч у рядку дається інформація про зовнішні і внутрішні параметри зображення: гольф-клуб має наповнювач — 20% Black (чорний), контурні лінії мають чорний колір і товщину 5 point.

Прямокутник у правому куті рядка стану змінюється в залежності від змін в обраному об'єкті. Якби емблема гольфа-клуба була голубового кольору, то таким був би і тло прямокутника. Поміняйте контурну лінію з чорної на червону, а товщину збільшіть до 3 point, те ж відбудеться з контуром прямокутника. Коли об'єкти накладені один на іншою, єдиною підказкою про активізований елемент може виявитися цей маленький квадратик рядка стану.

Лінійки прокручування. Лінійки прокручування в DRAW працюють також, як у всіх Windows-програмах. Горизонтальні і вертикальні лінійки прокручування працюють однаково. Існує три способи переміщення екрана: малими порціями — щигликом мишки на стрілках; великими порціями — натисканням на сірих ділянках лінійки прокручування (до речі, тло вашої лінійки прокручування може бути іншим); на довільну відстань — буксируванням повзунка лінійки прокручування за допомогою мишки.

Палітра квітів. Внизу екрана розташована палітра квітів, що має схожий з лінійкою прокручування вид і принцип роботи. Палітра квітів дозволяє вам дуже легко змінювати колір внутрішнього тла об'єкта і контурних ліній. Більшість палітр мають велику колірну гаму, що не завжди можливо показати на екрані, тому перегляд квітів здійснюється за принципом роботи лінійки прокручування.

Меню File (Файл)

Це основне меню DRAW, через яке проходять усі файли. Як і у всіх Windows-програмах, це меню відкриває, зберігає, експортує, імпортує і друкує файли. Також воно містить доступ до каталогу зображень CorelMocaics і до утиліти керування квітами (Color Manager).

Зверніть увагу на підкреслені символи в меню, що дозволяють задавати виконання чи команди викликати діалогові вікна з клавіатури. Те ж саме можна зробити за допомогою комбінацій гарячих клавіш, що приведені тут же (Ctrl, Alt-комбінації).