Смекни!
smekni.com

ЗНО физика 2009 с ответами (стр. 2 из 2)

25. Унаслідок ядерної реакції між ядрами Дейтерію ( 21Н) і Молібдену ( 9842Мо) утворилося ядро Технецію (9943Тс). Укажіть, яка ще частинка утворилася в результаті цієї реакції.

А 11p Б 42He В 0-1e Г 10n

Г

26. Установіть відповідність між процесами та формулами, що їх описують.

1 Розтягується гумова нитка. A A = mgh
2 Тіло падає на землю. Б E = (kx2)/2
3 Черевик ковзає по підлозі. В F = µN
4 М'яч плаває на поверхні озера. Г F1l1 = F2l2
Д F = рgV

1-Б, 2-А, 3-В, 4-Д

27. На рисунку зображено графік залежності механічної напруги в мідному дроті від відносного видовження дроту (дельта l / l0). Установіть відповідність між точками K, L, М, N на графіку і характером деформації дроту.
1 точка К A Деформація непружна, спостерігається текучість.
2 точка L Б Деформація пружна, закон Гука не виконується.
3 точка M В Деформація непружна, закон Гука виконується.
4 точка N Г Деформація пружна, закон Гука виконується.
Д Деформація непружна, відповідає границі міцності.

1-Г, 2-Б, 3-А, 4-Д

28. Установіть відповідність між указаними діями і результатами (можливими змінами опору провідника).

1 Неізольований металевий дріт склали удвоє. А Опір провідника не змінився.
2 Неізольований металевий дріт протягли через волочильний верстат: довжина дроту збільшилася у 2 рази, а маса не змінилася. Б Опір провідника збільшився в 4 рази.
3 На неізольованому металевому дроті нарізали різьбу, у результаті цього площа його поперечного перерізу зменшилася вдвічі по всій довжині. В Опір провідника збільшився в 2 рази.
4 Неізольований металевий дріт вкрили ізоляцією. Г Опір провідника зменшився в 4 рази.
Д Опір провідника зменшився до нуля.

1-Г, 2-Б, 3-В, 4-А

29. У мішку з піском масою 1 кг, що висить на легкому підвісі завдовжки 10 м, застряє куля масою 10 г, яка летіла горизонтально зі швидкістю 1010 м/с. Визначте кут, на який відхилиться підвіс від вертикалі. Уважайте, що g= 10 м/с2. Відповідь запишіть у градусах.

600

30. Визначте кількість теплоти, яку отримав ідеальний газ під час процесу, зображеного на графіку. Урахуйте, що внутрішня енергія ідеального газу залежить тільки від його температури. Відповідь запишіть у джоулях.

200 Дж

31. Електричне коло складається з гальванічного елемента (1) з внутрішнім опором 0,5 Ом, магазину резисторів (2), реостата (3) та амперметра (4). Проведено два досліди (див. фотографії). Визначте кількість теплоти, що виділялася за 1 хв у обмотці реостата під час досліду 1. Опір реостата в обох дослідах однаковий. Результат запишіть у джоулях.

Довідка: магазин резисторів являє собою чотири послідовно з'єднані дротяні спіралі, опори яких дорівнюють 1 Ом, 2 Ом, 2 Ом, 5 Ом. Кожна спіраль може вмикатися в електричне коло чи вимикатися з нього шляхом видалення чи встановлення спеціальної металевої перемички. Коли всі перемички вставлені, загальний опір магазину можна вважати рівним нулю, коли всі видалені — рівним 10 Ом.

15 Дж

32. Під час роботи електродвигуна постійного струму сила струму в обмотці його ротора дорівнює 1 А. Якщо зупинити обертання ротора, сила струму в його обмотці збільшиться до 10 А. Визначте частку електричної енергії, що витрачається на нагрівання обмотки ротора під час його обертання. Напругу в мережі, від якої живиться електродвигун, уважайте сталою.

0,1

33. У електричному колі, зображеному на рисунку, внутрішній опір джерела струму дорівнює 1 Ом, повний опір реостата дорівнює 6 Ом, активний опір котушки дорівнює 2 Ом. Спочатку ковзний контакт реостата знаходився в крайньому лівому положенні, а ключ — у положенні 1. Коли ключ перевели в положення 2, у конденсаторі та котушці виникли вільні електромагнітні коливання. Визначте, у скільки разів збільшиться початкова амплітуда коливань, якщо установити опір реостата рівним 3 Ом та повторити дослід.

1,5

34. На рисунку показано пучок монохроматичного світла, що проходить через дифракційну ґратку Д, яка має 1250 штрихів на один міліметр. Визначте довжину хвилі світла. Уважайте, що корінь квадратний з двух дорівнює 1,41. Відповідь запишіть у нанометрах.

564 нм

35. Монохроматичне світло падає на поверхні двох різних металів. Для першого з них робота виходу електронів дорівнює 1,1 еВ, а для другого вона дорівнює 2,9 еВ. Визначте максимальну швидкість фотоелектронів, що вилітають із другого металу, якщо для першого металу ця швидкість дорівнює 1000 км/с. Уважайте, що маса електрона дорівнює 9 • 10 -31 кг, 1 еВ = 1,6 • 10 -19 Дж. Відповідь запишіть у кілометрах за секунду.

600 км/с