Смекни!
smekni.com

Загальна характеристика діяльності Рожищенської районної ради Волинської області (стр. 1 из 3)

Львівський регіональний інститут державного управління

Національна академія державного управління

При Президентові України

ЗВІТ ПРО СТАЖУВАННЯ

Дьомочкіна Геннадія Геннадійовича

Львів-2011

Розділ 1. Загальна характеристика діяльності Рожищенської районної ради Волинської області

Рожищенськарайонна рада Волинської області є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селища та міста району.

Діяльність районної ради ґрунтується на принципах народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством України.

Рожищенська районна рада Волинської області, як і всі органи місцевого самоврядування в Україні діє на основі Закону України «Про місцеве самоврядування Україні», Конституції України, Закону України «Про боротьбу з корупцією» та інших нормативно-правових актів.

Районна рада складається з 60 депутатів та виконавчого апарату. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Районна рада утворює та обирає з числа її депутатів постійні комісії ради, визначає їх перелік і кількісний склад. При потребі впродовж строку своїх повноважень районна рада може утворювати нові або ліквідовувати існуючі постійні комісії, вносити зміни до їх складу.

Постійні комісії є органами районної ради, що обираються радою з числа її депутатів на строк повноважень ради у складі голови і членів комісії. Пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради, їх голів вносить голова районної ради. Голова районної ради може також вносити пропозиції щодо обрання заступників та секретарів постійних комісій. Всі інші питання вирішуються відповідною постійною комісією.

При обранні постійних комісій районної ради голосування проводиться в цілому по складу комісії або по кожній кандидатурі, або в іншому порядку за рішенням районної ради.

Постійні комісії діють на основі Положення про постійні комісії ради, що затверджується районною радою.

У Рожищенській районній раді шостого скликання діє 6 постійних комісій: Постійна комісія з питань депутатської діяльності та етики, дотримання прав людини, законності та правопорядку, Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, Постійна комісія з питань промисловості, розвитку підприємництва, комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв’язку, Постійна комісія з питань сільського господарства, продовольства, земельної реформи, екології та раціонального використання природних ресурсів, Постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, Постійна комісія з гуманітарних питань.

При необхідності районна рада може створювати тимчасові контрольні комісії ради, визначати їх назву, завдання та персональний склад.

Рішення районної ради, при необхідності, надсилаються органам місцевого самоврядування району, районній державній адміністрації, підприємствам, об'єднанням, організаціям, установам різних форм власності, посадовим особам і офіційно оприлюднюються не пізніш як у 10 денний строк після їх прийняття шляхом опублікування у пресі, передачі по радіо, оголошення на зборах трудових колективів, громадян за місцем проживання та іншими формами.

Рішення районної ради набирають чинності з моменту їх прийняття, а рішення нормативно-правового характеру – з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Також районна рада здійснює управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста району.

Власниками об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району є територіальні громади, в особі Рожищенської районної ради Волинської області.

Відповідно до частини 2 пункту 10 розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” майно, передане до комунальної власності району, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селища і міста району, управління яким здійснює районна рада.

Здійснюючи управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району районна рада, в порядку і межах, визначених чинним законодавством України:

- приймає рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію підприємств (установ, організацій), заснованих на спільній власності територіальних громад сіл, селища і міста району, затверджує статути цих підприємств (установ, організацій);

- призначає на посади та звільняє з посад керівників підприємств (установ, організацій), заснованих на спільній власності територіальних громад сіл, селища і міста району;

- призначення та звільнення керівників закладів освіти здійснюється відділом освіти Рожищенської районної державної адміністрації за погодженням з Рожищенською районною радою;

- визначає органи, уповноважені здійснювати право оперативного управління або право господарського відання об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району, встановлює межі їх повноважень та передає до сфери їх управління відповідні об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району;

- приймає рішення про передачу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району у державну власність;

- надає згоду на передачу об’єктів з державної у спільну власність територіальних громад сіл, селища і міста району;

- приймає рішення про передачу об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району у користування (оренду) юридичним та фізичним особам, продаж і купівлю, використання як застави;

- вирішує питання відчуження майна;

- визначає в договорах умови використання та фінансування об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району;

- приймає рішення про приватизацію майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району;

- здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством України та рішеннями районної ради щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району.

Рожищенською районною радою щороку розглядаються та затверджуються програми, які сприяють розвитку місцевого самоврядування і реалізації державної муніципальної політики, що на практиці відбувається у тісному зв’язку з регіональним розвитком Волинської області та здійсненням державної регіональної політики. У 2011 році Рожищенською районною радою затверджено завдання до таких районних програм: Програма інформатизації Рожищенського району (підключення до мережі Інтернет всіх сільських та селищної рад), Програма розвитку малаго підприємництва в районі, Комплексна програма енергозбереження, Програма «Державний реєстратор» та інші. Також щороку районна рада надає методичну допомогу по написанню проектів сільським радам та подає районні проекти для участі у регіональних, національних та міжнародних грантових програмах та проектах.

Розділ 2. Мета, завдання та загальна характеристика стажування в Рожищенській районній раді Волинської області

Метою стажування є практичні навички написання проектів розвитку місцевого самоврядування які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, а також інших джерел, не заборонених законодавством, і спрямовані на розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.

В ході стажування я сформував основні завдання по написанню проектів:

· розвиток співпраці органів місцевого самоврядування, суб’єктів підприємницької діяльності та громадських організацій у розробленні і реалізації проектів та програм розвитку місцевого самоврядування;

· створення фонду підтримки перспективних проектів та програм розвитку місцевого самоврядування;

· узагальнення та поширення досвіду роботи, спрямованої на розв’язання проблем розвитку місцевого самоврядування;

· удосконалення інформаційної політики з питань розвитку місцевого самоврядування.

Щодо основних напрямків, за якими розробляються проекти органами місцевого самоврядування Рожищенського району то вони наступні:

1) організація ефективної системи надання послуг населенню;

2) розвиток ефективних механізмів управління;

3) удосконалення процедури прийняття рішень органами місцевого самоврядування;

4) розроблення пропозицій щодо розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів;

5) розроблення та реалізація інвестиційної політики місцевого самоврядування;

6) реформування системи житлово-комунального господарства;

7) розвиток мережі громадського транспорту;

8) удосконалення системи планування, забудови і благоустрою населених пунктів;

9) удосконалення механізмів організації громадського порядку, охорони довкілля;

10) розвиток туристичної діяльності та курортної справи;

11) впровадження механізмів ефективного використання фінансових, земельних, майнових та інших ресурсів розвитку місцевого самоврядування;

12) розроблення та реалізація проектів енерго- та ресурсозбереження, у тому числі у житлово-комунальній сфері;

13) розвиток підприємництва;

14) модернізація інженерної інфраструктури;

15) підвищення безпеки життя, зменшення ризику виникнення природних та техногенних катастроф на території адміністративно-територіальної одиниці;

16) реформування системи охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення;