КНИГИ        регистрация / вход

Музеи эстонской республики

СОДЕРЖАНИЕ: Muuseumid eesti rahva kultuuri sдilitajad. Eesti vanimad musiumid on alguse saanud baltisaklaste kogudest. Esimene muuseum avati Tallinnas 1802. A. See oli Tallinna apteekri Burcharti ajalooliste esemete kogu.

Ģóēåč żńņīķńźīé šåńļóįėčźč

Muuseumid eesti rahva kultuuri säilitajad.

Eesti vanimad musiumid on alguse saanud baltisaklaste kogudest. Esimene muuseum avati Tallinnas 1802. A. See oli Tallinna apteekri Burcharti ajalooliste esemete kogu.

Tartu ülikooli kunstimuuseum, mis praegu kannab Klassikalise Muinsusteaduse Muuseumi nime, asutati 1803.a.

Eestlaste üheks tähtsamaks muuseumiks on olnud ja on süani Eesti Rahva Muuseum Tartus, mis loodi 1909 a. muusiumi ülesandeks oli etnograafiliste esemete ja rahvaluule kogumine, säilitamine ja uurimine. Seal hoitakse ka praegu eesti rahva tarbeesemeid, rõivaid, kunstiteoseid.

17 novembril 1919 a. otsustas rõhm eesti kunstnikke, et ka Tallinnas peab olema oma muuseum. 1921a avati Kadrioru lossis musiumi esimene ekspositsioon. Maja amortiseerimise tõttu todi muuseum fondid üle Toompeale Rüütelkonna hoonesse, kus korraldatakse püsiekspositsioone eesti kunsti klasikast. Siis on esindatut ka Lääne- Europa ja vene kunst.

Tallinna linna museumi ekspositsion on pühendatud Tallinna ajalole alates Põhjasõjast kuni tänapäevani. Siin võib näha ajaloolisi mööbliesemeid, nõusi, riideid, mis kõik aitavad mõista ja ette kujutada linnaelanike elu paljude aastakümnete jooksul.

Meremuuseumi ekspositsionis on materialid laevaehituse, meresõidu ja kalapüügi kohta Eestis. Laevamudelite kollektsioon räägib laevasõidu ajaloost. Huvitav on tutvuda vanade purjekatega, imetleda nüüdaegseid kauba ning reisilaevu. Siin on välja pandud ka (Baltimere) Länemere tähtsamate majakate makettid. Tarbe kunstimuuseumi esimesel korrusel korraldatakse näitusi. Teisel ja kolmandal korrusel on eesti tarbekunsti püsinäitus: vaibad, klaaskeraamika, nahk- ja metallesemed. Muuseum asub Laide tänaval.

Ajaloomuseumis Pikal tänaval on välja pandud väärtuslik dokumentalsete materialete kolektsion: kaardid, plaanid, materialid Põhja-Eesti mõisate kohta. Relvakondis säilitatakse külm- ja tulirelvi alates 11 sajandist. Unikaalne mündikogu sisaldab 112829 münti ja medalli.

Teatri ja musikamuiseumi eksponaadid jutustavad eestiteatri- ja musikakultuuri arengust. Huvitav on rahvapillide kollektsion.

Üks külastatavamaid museume on Vabaõhumuuseum Rokkalmares kaunis pargis merekaldal. Muuseum annab ülevaate Eesti taluarhitektuurist 18 sajandist kuni 20 sajandi alguseni. Külapilti täiendavad ainulaadne väike puukirik, külakõrts, mittu tuuleveskit, veseveski, võrgumaja, kabel ja muud. Eesti taluehitised on enamasti puust, tugeva õlg või rookattusega. Hoonetes on eksponeeritud iseloomulik sisustus, tööriistad, tarbeesemed.

Kadriorus on Peeter I majamuseum, mis valmis 1714 a peatuspaigana tsaarile tema Tallinna külaskäikudel.

Veel on nii Tallinnas kui ka kogu Eestis mitmeid majamuseume. Kirjanduslikud majamuseumid on Anton Hanson Tammsaare majamuuseumid Kadriorus ja Vargnäel, Fridebert Tuglase Tuglase majamuuseum Nõmmel, Eduard Vilde muuseum Kadriorus, Oskar Lutsu muuseum Tartus, Lidia Koidula majamuuseum Pärnus, August Jakobsoni

majamuuseum Kurgjal. Kunstnike muuseumid- kunstimuuseumid :Kristjan Raua muuseum Nõmmel, Ants Laikmaa muuseum Taeblas, Adamson Ericu muuseum Tallinna vanalinnas.

СКАЧАТЬ ДОКУМЕНТ

Предложения интернет-магазинов

Методические Олимпиады учителей информатики Республики Саха (Якутия)

Автор(ы): Антонов Юрий Саввич, Винокурова Екатерина Спиридоновна, Терешкина Галина Дмитриевна   Издательство: Прометей, 2017 г.

Цена: 251 руб.   Купить

Пособие содержит материал методических олимпиад учителей информатики Республики Саха (Якутия) и студентов педагогических специальностей. В пособии приведены ответы ко всем заданиям, даются методы решений задач, программы к задачам по программированию. Пособие может быть полезно учителям информатики, студентам и учащимся для подготовки к олимпиадам различного рода.


Словарь русских говоров на территории Республики Мордовия. Часть 1

Автор(ы): Михалева Тамара Васильевна, Чикина Людмила Константиновна, Семенкова Римма Васильевна   Издательство: Наука, 2013 г.  Серия: Памятники русского диалектного слова

Цена: 1301 руб.   Купить

Словарь русских говоров на территории Республики Мордовия впервые представляет в одном издании все лексическое богатство, представленное в регионе. В настоящем словаре представлено свыше 23 200 диалектных слов. Книга предназначена для лингвистов, этнографов, специалистов по диалектологии, словообразованию, ономастике, а также для широкого круга специалистов и любителей русского народного слова.


Словарь русских говоров на территории Республики Мордовия. Часть 2

Автор(ы): Михалева Тамара Васильевна, Чикина Людмила Константиновна, Семенкова Римма Васильевна   Издательство: Наука, 2013 г.  Серия: Памятники русского диалектного слова

Цена: 1465 руб.   Купить

Словарь русских говоров на территории Республики Мордовия впервые представляет в одном издании все лексическое богатство, представленное в регионе. В настоящем словаре представлено свыше 23 200 диалектных слов. Книга предназначена для лингвистов, этнографов, специалистов по диалектологии, словообразованию, ономастике, а также для широкого круга специалистов и любителей русского народного слова.


Вся Германия. Пособие по страноведению для школьников и студентов с текстами и упражнениями (+CD)

Автор(ы): Заславская Т., Кручинина М.А., Новицкая И.   Издательство: Корона-Принт, 2014 г.

Цена: 700 руб.   Купить

Пособие предназначено для учащихся старших классов основной школы и поможет самостоятельно или во время уроков познакомиться с историей и сегодняшним днем Германии, страны изучаемого языка по следующим разделам: история, география, природа, экономика, музеи, праздники и традиции, спорт, национальная кухня, немецкий язык, литература, федеральные земли Германии.

ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ  [можно без регистрации]
перед публикацией все комментарии рассматриваются модератором сайта - спам опубликован не будет

Ваше имя:

Комментарий

Все материалы в разделе "Архитектура"