Смекни!
smekni.com

Діяльність компанії "Макдональдз" в Україні та у світі (стр. 2 из 3)

2.Стратегія франчайзингу: видавати ліцензію на франчайзинг тільки ініціативним, досвідченим підприємцям з хорошою репутацією; спеціально готувати їх до активного просування торгової марки McDonald's на місцях.(Договори про франчайзинг не укладаються з корпораціями, партнерами і пасивними інвесторами.);

3. Стратегія розташування і будівництва ресторанів: місце розташування ресторанів повинно бути зручно для клієнтів і вигідно для компанії.Проведені компанією дослідження показали, що 70% рішень про відвідування McDonald's приймається спонтанно, тому вирішено розміщувати ресторани в місцях, де ймовірність такого рішення максимальна.У США компанія, окрім традиційного розміщення ресторанів в передмістях і містах, відкриває заклади McDonald's в аеропортах, лікарнях, університетах, великих торговельних центрах (Wal-Mart, Home Depot), на станціях техобслуговування.За кордоном США стратегія компанії така: спочатку відкривати ресторани в центрах міст, потім організовувати обслуговування автомобілістів у закладах McDrive (коли клієнти можуть поїсти, не виходячи з машини) у віддалених від центру районах, потім освоювати інші райони.Знизити витрати на підготовчі та будівельні роботи за рахунок стандартизації та підвищення ефективності проектів, консолідованих закупівель устаткування і будівельних матеріалів через глобальну систему поставок.Підвищувати привабливість ресторанів McDonald's як всередині, так і зовні, надавати послуги обслуговування в автомобілі, створювати дитячі майданчики, де це можливо;

4. Стратегія в асортименті продукції: пропонувати обмежений набір страв.Покращувати смакові якості пропонованих страв (особливо бутербродів).Випробувати нові категорії страв швидкого приготування (курча, мексиканський салат, піца, гострі бутерброди та ін), додати страви для любителів здорової їжі.Швидко вводити у виробництво нові потенційно популярні страви і настільки ж швидко знімати з виробництва не завоювали популярність, вчитися на своїх і чужих помилках і швидко перемикатися на розробку нових ідей.(Це принципово новий елемент стратегії, що змінив багаторічну практику ретельного тестування блюд перед включенням в меню у всій мережі McDonald's. Страва Chicken McNuggets, наприклад, тестувалося 7 років.);

5. Стратегія організація роботи ресторанів: cуворо дотримуватися стандартів якості, санітарного стану приміщень та устаткування, організації обслуговування, роботи касирів.Продовжити впровадження програми "Зроблено для вас", що передбачає встановлення більш досконалого обладнання, комп'ютеризацію та використання нових методів приготування страв, що дозволяють швидше й ефективніше виконувати замовлення клієнтів;

7. Стратегія продажів, маркетингу та збуту:Пропагувати імідж McDonald's як зразок якості, чистоти і високої споживчої цінності за допомогою активної рекламної кампанії в засобах масової інформації та спеціальних заходів; просування фінансується за рахунок прибутку ресторанів.Використовувати ляльку Рональд Макдональд для підвищення популярності торговельної марки серед дітей, а також префікси Mc в назвах страв, щоб позначити їх належність до McDonald's.

Відповідно стратегічними пріоритетами компанії названі забезпечення стабільного зростання, бездоганне обслуговування клієнтів, збереження статусу ефективного та якісного виробника, підвищення кваліфікації співробітників на всіх рівнях, організація обміну досвідом між підрозділами в різних країнах, постійне вдосконалення концепції швидкого харчування, заохочення розробки нових страв, інновації в обладнанні,маркетингу, організації обслуговування і технологіях.

Організаційна структура компанії “МакДональдз” побудована на основі лінійно-функціональної організаційної структури управління, яка передбачає, штабні(функціональні) служби отримують повноваження управління службами нижчого рівня, які виконують відповідні спеціальні функції. Детальніше дана структура представлена на рисунку 1.

Рис.1. Організаційна структура компанії “МакДональдз”

Отже, як видно із даного рисунку, компанія “МакДональдз” має чітку ієрархічну структуру підрозділів. На вершині ієрархії – збори аукціонерів, тому, що компанія є акціонерною. Для безпосереднього управління компанією існує генеральний директор, який несе відповідальність перед зборами акціонерів також він безпосередньо здійснює управління усіма департаментами компанії. Відповідно кожний департамент створений на основі географічної ознаки та має своє представництво у кожній із країн регіону, який він представляє. Так компанія “МакДональдз” реалізує свою продукцію або через франчайзинг або безпосередньо своїми закладами, відповідно структурні підрозділи деяких країн є різні. Як приклад представлено Україну та США. Також існує відділ контролю, який підпорядковується Зборам акціонерів, ат має свої окремі структурні підрозділи для контролю міжнародних департаментів та представництв у кожній із країн.

Розділ 3. Присутність на вітчизняному ринку компанії“МакДональдз”

Україна стала 102-ю країною, де почала розвиватися мережа “МакДональдз”, 24 травня 1997 року поруч із станцією метро «Лук’янівська» у Києві відкрився перший заклад “МакДональдз” в країні.За понад 10 років існування “МакДональдз” в Україні заклади компанії відвідали близько 430 000 000 гостей. Компанія «МакДональдз Юкрейн Лтд.» є одним із найбільших іноземних інвесторів в Україні: у розвиток мережі “МакДональдз” та інфраструктури нашої держави компанією вже було вкладено понад 100 мільйонів доларів. Впродовж 1997–2006 років компанія сплатила 333 мільйони гривень у формі податків у державний та місцевий бюджети країни.Сьогодні в 20 містах України діє 68 закладів “МакДональдз” (23 із них – уКиєві, 8 – у Дніпропетровську, по 7 – вОдесітаХаркові, 4 – уЛьвові, 3 – уДонецьку, по

2 уВінниціта Кривому Розі, й по одному уЖитомирі,Запоріжжі, Кременчуці, Луганську,Миколаєві,Полтаві, Сімферополі, Севастополі, ЧерніговітаЯлті). Сьогодні в компанії працюють близько 5000 громадян України.Усі співробітники проходять кваліфікований курс професійного навчання за рахунок компанії, працюють у команді однодумців, отримують достойну зарплату і мають усі можливості для розвитку своєї кар’єри.

У 2009 році навчання з відривом від виробництва у навчальному центрі компанії у Києві пройдуть близько 700 співробітників, а у навчальних закладах за кордоном – 18 членів команди “МакДональдз”. Цього року компанія спрямовує на навчання своїх співробітників понад 1 300 000 грн.

Також компанія підтримує і заохочує студентів, які поєднують навчання із роботою в “МакДональдз”. Цього року, наприклад, в рамках програми “Твоя стипендія” 60 працівників-студентів, які відмінно вчаться та добре працюють, отримали від компанії стипендію у розмірі 2000 гривень.

Пріоритетним напрямком діяльності компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд.» є продовження плідної співпраці з існуючими і залучення нових українських партнерів та постачальників. Сьогодні українські підприємства виготовляють значну частину напівфабрикатів, які використовуються для приготування страв у закладах “МакДональдз”.Серед постачальників “МакДональдз” – такі українські компанії як «Білоцерківський молочний комбінат», «Слов’янський дім», «Чумак», «Еска Фуд Солюшнc», «Іст Болт Україна» та багато інших. Починаючи з перших кроків розвитку бізнесу “МакДональдз”у 50-х роках ХХ століття та діяльності засновника компанії Рея Крока, принцип допомоги місцевій спільноті залишається основним в організації бізнесу “МакДональдз”. За час існування в Україні компанія спрямувала понад 5 000 000 доларів США на підтримку благодійних акцій та спонсорство важливих соціально значущих проектів. Компанія “МакДональдз”допомагає дитячим лікарням, школам-інтернатам, товариствам захисту дітей-інвалідів. Одним із найважливіших та наймасштабніших благодійних проектів “МакДональдз”є щорічний “Всесвітній день допомоги дітям у “МакДональдз”, який проводиться компанією з 2002 року. За роки проведення даної акції компанія “МакДональдз Юкрейн Лтд.” спрямувала благодійну допомогу у розмірі 4 107 000 гривень на придбання медичного обладнання для 40 дитячих лікарень у 28 містах України. Два роки поспіль – у 2004 та 2005 – компанію “МакДональдз Юкрейн Лтд.” було визнано переможцем Київського міського конкурсу на звання “Кращий роботодавець року”.У лютому 2006 року Державна податкова адміністрація України визначила сумлінних платників податків. Ними стали підприємства, які мають найбільше податкове навантаження у відповідній галузі і при цьому не порушують податкове законодавство. Компанія “МакДональдз Юкрейн Лтд.” увійшла до їх числа.

У 2006 році Київський міський голова нагородив ПІІ “МакДональдз Юкрейн Лтд.” відзнакою за значний внесок у наповнення місцевого бюджету Києва.У 2007 році компанія “HEWITT Associates” вперше в Україні провела дослідження “Найкращі роботодавці”. Компанія “МакДональдз” увійшла до числа найкращих у категорії “Міжнародні компанії”.Також у 2007 році “МакДональдз” став переможцем конкурсу “Вибір року” в номінації “Заклад швидкого обслуговування”.

Розділ 4. Фінансовий стан компанії “МакДональдз”

Під час здійснення дослідження діяльності компанії “МакДональдз”, мною було проаналізовано фінансовий стан даної компанії на основі таких показників, як: валовий дохід, балансовий прибуток, активи, власний капітал та кредиторську заборгованість – які були зведені у таблицю 1, а також їх графічне ілюстрацію на рисунках 2, 3, 4, 5, 6, 7.