Смекни!
smekni.com

Дверезнімальний пристрій коксової печі (стр. 4 из 9)

При подачі повітря в піч відбувається випалювання (згоряння) відкладень графіту. Цей процес одержав назву обезграфічування.

На окремих заводах паралельно з пневматичним пристроєм установлюють графіторізи.

Пристрій для повітряного обезграфічування (рис.11) складається з наступних вузлів: компресорної станції 1, повітрозбірника 2, головного барабана з пневматичним шлангом 3, натяжного пристрою 4, повітряної комунікації з необхідною запірною контролюючою і запобіжною апаратурою 5, з електроапаратури і пристосувань для автоматичного включення і вимикання повітря.

Компресорна станція встановлюється на нижній площадці коксовиштовхувача. Забір повітря для компресора виробляється через фільтр 6. Включення і вимикання електродвигуна компресора виробляється автоматично в залежності від тиску повітря в повітрозбірнику. При тиску 7 атм електродвигун виключається, а при тиску 5 атм — включається. З компресора повітря надходить для повітряного охолодження в змійовик 7, а потім у повітрозбірник 2 діаметром 1600 мм, ємністю 9,2 м3.

Повітрозбірник установлюється також на нижній площадці коксовиштовхувача і кріпиться до металоконструкції сталевими хомутами. На повітрозбірнику маються манометр і запобіжний пружинний клапан.

З повітрозбірника повітря надходить у золотниковий пристрій з електромагнітом 8, встановлене в кабіні машиніста і, що служить для автоматичного включення чи вимикання повітря, що надходить на обезграфічування.

Золотниковий пристрій з електромагнітом складається з литого чавунного корпуса з розташованим усередині золотником. На верхньому кінці штока золотника встановлюється пружина, а нижній кінець шарнірно з'єднаний з електромагнітом.

Золотниковий пристрій працює в такий спосіб. При включенні електродвигуна механізму штанги, що виштовхує, (хід уперед) одночасно включається електромагніт, завдяки чому якір електромагніта притягається до сердечника, роблячи хід 25 мм.

Золотник опускається, відкриваючи прохід повітря в систему для обезграфічування. Силою притягання якоря електромагніта пружина.

При переключенні електродвигуна механізму штанги, що виштовхує, на зворотний хід електромагніт, відключається, золотник під дією пружини переміщається нагору, закриваючи прохід повітря. У залежності від вимог експлуатації пристрій може бути використане для подачі повітря на обезграфічування як при ході штанги, що виштовхує, у піч, так і при ході її з печі.

У випадку великого відкладення графіту рекомендується включати подачу повітря для обезграфічування при робочому і неробочому ходах штанги, що виштовхує.

З золотникового пристрою повітря направляється до головного барабана, по зовнішньому діаметрі якого в нарізних канавках навитий пневматичний шланг.

Головний барабан діаметром 1200 мм по ширмі розділений на двох частин: нарізну з канавками правого різьблення для пневматичного шланга і для намотування допоміжного каната. Канат повинний приймати на себе зусилля, що виникають при русі штанги, що виштовхує, і цим розвантажувати пневматичний шланг. На нарізній частині барабана розміщаються, чотири повних витки пневматичного шланга. Матеріал барабана — чавун марки СЧ 12-28.

На одному валу з головним барабаном установлений барабан натяжного пристрою, що має нарізні канавки для каната діаметром 13 мм. По ширині барабана укладаються шість повних витків каната. Діаметр барабана 380 мм. Матеріал — чавун марки СЧ.

Барабани обертаються на валу, установленому на підшипниках кочення. Опори цих підшипників кріпляться до металоконструкції.

Барабан натяжного пристрою три допомоги допоміжного каната і блоків з'єднаний з контр вантажем, що може переміщатися в напрямних.

Підведення повітря від твердого повітряпроводу до гнучкого шланга через головний барабан виробляється за допомогою пристрою, що складає з кришки, що має отвір для з'єднання з трубкою. Вал на який установлений головний барабан, з боку підведення повітря має канал довгий 300 мм, діаметром 35 мм, на кінці якого зроблений вихід з різьбленням. Між кришкою і корпусом підшипника встановлюється ущільнення, що зажимається за допомогою шпильок.

Повітря, що надходить із труби, направляється в отвір обертового вала і далі надходить у трубу, одним кінцем закріплену на різьбленні у вихідному отворі вала, а іншим — з'єднану з пневматичним шлангом, навитим на головний барабан. Далі повітря по гнучкому шлангу направляється до кінцевої частини штанги, що виштовхує, де укріплений блок із двома нарізними канавками.

Широка канавка призначена для напрямку пневматичного шланга, а вузька — для допоміжного каната. На цьому ж блоці зроблене з'єднання пневматичного шланга з трубою, покладеної на верхньому поясі штанги, що виштовхує, а також закріплений другий кінець допоміжного каната.

По трубі повітря надходить до сопла, установленому на верхній частині голівки штанги, що виштовхує. Сопло має п'ять отворів, через які одночасно виходить повітря під тиском 5—7 атм, утворити як би повітряне віяло, спрямований на звід і верхню частину стін коксової печі.

Кріплення труби на верхньому поясі штанги, що виштовхує, повинне забезпечувати вільне її розширення. У противному випадку при важких температурних умовах труба значно деформується і може вийти з ладу.

Робоча довжина гнучкого шланга і довжина ходу контрвантажу натяжного пристрою визначаються ходом штанги, що виштовхує.

У вихідному (крайньому задньому) положенні штанги, що виштовхує, гнучкий шланг навитий на барабан тільки одним витком; в аналогічному положенні знаходиться допоміжний канат, що йде паралельно пневматичному шлангу. На барабан натяжного пристрою при вихідному положенні штанги, що виштовхує, канат навитий по ширині, а контрвантаж підводять у крайнє верхнє робоче положення.

Коли виштовхує штанга починає свій рух убік коксових печей, пневматичний шланг і допоміжний канат навиваються на головний барабан, що приводиться в рух контрвантажем що при цьому опускається. Так відбувається доти, поки кінець штанги, що виштовхує, не пройде під головним барабаном. Проходячи далі вперед, убік печей, що виштовхує штанга, захоплюючи допоміжний канат і пневматичний шланг, починає обертати головний барабан у зворотну сторону, навиваючи при цьому канат на натяжний барабан і, отже, піднімаючи вантаж.

З огляду на, що пневматичний шланг довжиною близько 15 м спочатку намотується на барабан, а потім сходить з барабана, що виштовхує штанга могла б робити хід чи вперед назад, рівним 30 м.

Дверезнімальні машини

Дверезнімальна машина є однієї з основних машин по обслуговуванню коксових печей на коксовій стороні батареї.

Дверезнімальна машина працює узгоджено з коксовиштовхувачем і гасильним вагоном у строгій відповідності з заданим графіком видачі коксу з печей.

Режим роботи дверезнімальної машини трьох змінний.Для безперебійного обслуговування коксових печей звичайно на дві працюючі дверезнімальні машини повинна бути одна резервна. Дверезнімальна машина складається з двох основних частин: дверезнімальних частини і коксонаправляючих. Дверезнімальна частина машини виконує ті ж основні операції, що і дверезнімальний пристрій коксовиштовхувача. Коксонаправляюча служить для напрямку коксового пирога в гасильний вагон.

Крім того, дверезнімальна машина в разі потреби транспортує коксові двері для ремонту на міжбатарейні площадки. На дверезнімальних машинах старих конструкцій коксонаправляюча встановлювалася на одній загальній рамі з дверезнімальною частиною.

Досвід експлуатації показав, що така конструкція невиправдана, тому що коксонаправляюча, працюючи в дуже важких температурних умовах, відносно частіше, ніж дверезнімальна частина, вимагає ремонту і заміни основних силових вузлів. Тому в машинах нових конструкцій коксонаправляюча встановлюється на окремому візку, що приєднується до дверезнімальної частини машини за допомогою спеціального пристрою.

Дверезнімальну машину, що має коксонаправляючу на окремому причіпному візку, прийнято називати дверезнімальною машиною з роздільною коксонаправляючою.

Дверезнімальні машини можна розділити на типові, призначені для обслуговування типових коксових печей, і спеціальні, що відрізняються від типових як габаритними розмірами, так і спеціальними вимогами, що до них пред'являються..Сюди відносяться дверезнімальні машини для коксових батарей, для обслуговування вуглекоксових печей, що працюють із трамбувальним коксовштовхувачем і ін. Габаритні розміри дверезнімальних машин залежать як від конструкції їхній і компановки механізмів, так і від габаритних розмірів коксових печей.

По пристрої дверезнімальної частини вони розділяються на машини зі штанговим і з важільним дверезнімальним пристроєм.

До створення важільного дверезнімального пристрою дверезнімальна машина була конструктивно самої недосконалий у порівнянні з іншими коксовими машинами. Найголовнішим недоліком конструкції зі штанговим дверезнімальним пристроєм на відміну від підоймового є недостатня стійкість дверезнімальної частини машини.

При відводі штанги дверезнімального пристрою в крайнє заднє положення навантаження на задні ходові колеса машини різко зростала, перевищуючи в 4—6 разів навантаження на передні ходові колеса (найближчі до анкерних колон). При такім положенні машина стає мало стійкої і потрібно незначне зусилля для її перекидання.
Для попередження перекидання необхідно застосовувати спеціальна завзята рейка уздовж усієї коксової батареї і завзяті ролики, встановлювані у верхній частині дверезнімальної частини машини. Крім того, маються такі недоліки, як відсутність гарних проходів по машині, незручний підхід до окремих механізмів для їхнього обслуговування і ремонту, невдале розташування обслуговуючих площадок, великі габаритні розміри і велика їхня вага.