Смекни!
smekni.com

Настилання підлоги плиткою в розбіг в цехах хімічного заводу (стр. 2 из 4)

Підстави з малою всмоктуючою здатністю, такі як імпрегновані гіпсокартонні плити, стиропор, кам'яні підлоги та столярні плити товщиною не менше 22 мм не вимагають попередньої грунтовки. Розмітка покриття підлоги - виміри, які визначають форму площі підлоги, місце розташування і розміри її основних елементів (фону, фриза). У приміщенні, де роблять розбивку покриття підлоги, основу очищають від будівельного сміття, вивіряють рівність і горизонтальність поверхні, виносять на стіну і закріплюють відмітку рівня чистої підлоги.

Форму підлоги перевіряють шнуром, натягнутих з протилежних кутів приміщення, на його діагоналях. Однаковий розмір діагоналей свідчить про наявність прямих кутів в приміщенні і рівній довжині протилежних сторін. У таких приміщеннях розмітка покриття підлоги зводиться до розмітки фриза і встановлення маяків по заданій відмітці чистої підлоги. В приміщеннях з різним розміром протилежних сторін, тобто з непрямими кутами (розміри діагоналей неоднакові), основний фон і фриз в покритті підлоги викладають прямокутними, щоб цей дефект зробити менш помітним.Розбивку покриття підлоги з неоднаковими розмірами протилежних сторін починають з визначення місця розташування осі АБ, що проходить через середину двох коротких протилежних сторін. Її закріплюють натягнутим шнуром і сталевими штирями, вбитими в основу. На осі покриття відміряють розмір БГ, кратний цілій плитки і рівний ширині фриза і закладення - пристінної ділянки покриття. Косинцем відкладають відрізки ГИ і ГД, перпендикулярні осі покриття і віддалені від поздовжніх стін приміщення на ширину фриза і закладення. Потім косинцем визначають напрям іншої короткої сторони фриза і відстань ЖВ, кратну цілої плитки. Внутрішні вершини фризів (точки Д, Е, Ж, В) закріплюють сталевими штирями . Точність розбивки, тобто прямокутність фриза і фону покриття, перевіряють рівністю діагоналей ДЖ і ЕВ. На меншій стороні приміщення у пристінної ділянки (закладення) укладають неполномірні (прируб ленні) плитки. Ряди з прируб ленних плиток можна укладати тільки з боку входу в приміщення, а також у місцях, які в період експлуатації приміщення будуть заставлені стелажами, апаратурою.

Завершують розбивку покриття установкою маяків на розчин: реперних-у стін на рівні чистої підлоги і фризових, що розміщуються в кутах фризових смуг на рівні реперних маяків. Реперні маяки переміщують по ходу укладання покриття, фризові встановлюють на постійне місце. Крім того, при великих площах покриття ставлять проміжні маяки (провішування) для контролю за рівнем настилаємих плиток. Проміжні маяки розміщують на відстані 2 м один від одного, щоб укладати на них правило з рівнем. Вони не мають певного місця і по ходу роботи їх знімають.Першим ставлять реперний маяк, а по ньому встановлюють фризові і проміжні. Маякові плитки укладають на жорсткий розчин трохи вище проектної позначки. Після чого, вивірений за рівнем, їх осаджують до потрібної позначки легкими ударами ручки лопатки або молотка. Кутові маякові плитки фризовим рядів спочатку розкладають насухо, а після перевірки взаємного розташування кутів плитки укладають на розчин і осаджують до проектного рівня.Точність розбивки покриття і правильна установка маяків попереджає появу браку та гарантує хорошу якість настилаємої підлоги.

Розмітку підлог у приміщенні виконують з урахуванням розмірів плитки і заданого малюнка покриття. Найбільш поширеним і простим є малюнок з пристенними, фризовими рядами і фоном. Фриз і фон викладають цілими плитками, а в пристінній частині, разом з цілими, застосовують і перерубленні навпіл плитки.Закінчивши розбивку покриття і встановивши реперний і фризовий маяки А - Д, по межі фриза і фону натягують причальний шнур, закріплений до штирів (у кутів фризових маяків). Шнур фіксує висоту фризового ряду.Настилання підлоги починають з фризового ряду. Плитки фризового ряду заздалегідь по натягнутому причальному шнуру розкладають «насухо» і визначають місце розташування проміжних маяків, що встановлюються через 20 - 25 плиток. Проміжні маяки розмічають за допомогою рейки, яку укладають уздовж натягнутого причального шнура. Напрям в кутах примикання фризовим рядів визначають кутником. Уклавши проміжні маяки за контуром фризу, починають укладання плиток фризового ряду на розчин.

Рис.3 Укладка плитки "в розбіг"


Варіант "в розбіг" або метод "цегельної кладки"має зміщення по шву в кожному рядку. Можна використовувати прямокутну плитку,але краще квадратну.

Щоб викласти плитку таким чином, потрібно починати з центру і викладати трикутник.При облицювання у розбіг вертикальні шви між плитками в кожному ряду перериваються, утворюються вертикальні "пунктирні" лінії, тільки в кутах облицювання має суцільні вертикальні шви.

Одночасно з фризовим рядом укладають поперечні смуги маякові 5 через кожні 20 - 25 плиток. Маякові смуги не допускають провисання натягнутого причального шнура і забезпечують горизонтальність поверхні фону покриття.Закінчивши укладання фриза й поперечних смуг, приступають до настилання закладення і основного фону. Роботу ведуть окремими смугами-захватками. Напрямок захваток залежить від місця розташування світлових отворів. Зазвичай захватки йдуть вздовж довгих сторін приміщення. Однак, якщо світлові отвори знаходяться в поздовжніх стінах, захватки розташовують поперек приміщення.При виборі напряму захваток враховують, що шви плиток, покладених уздовж причального шнура, виходять більш рівними, ніж поперечні. Тому нерівності поперечних швів менш помітні в приміщеннях з глухими поздовжніми стінами. Ширину захваток в 3 - 6 плиток намічають рейкою Болотіна без попередньої розкладки плиток насухо. Смуги-захватки, де укладають плитку, обмежені з одного боку стіною приміщення або закінченою раніше захватки, з іншого - причальним шнуром, натягнутих на рівні чистої підлоги. Суху клеєву суміш зачиняють чистою холодною водою (від +15 до + 20 ° С) і перемішують за допомогою низько оборотної мішалки до отримання однорідної маси без грудок. Витримують технологічну паузу близько 5 хвилин і знову перемішують розчин. У разі потреби можна додати трохи води. Отриманий розчин тонким шаром за допомогою лопатки, шпателя або терки наносять на облицьовувану поверхню і вирівнюють зубчастими теркою або шпателем. Зубці повинні мати квадратну форму і відповідати розміру плиток.Плитки попередньо не замочувати. Не рекомендується укладати плитки стик. Ширина шва між плитками повинна бути не менше ніж 2 мм. Установка прокладок між плитками для забезпечення однакової ширини шва не потрібно, тому що укладені плитки не сповзають. Протягом 10 хвилин після укладання плитки можна корегувати їх положення. Час відкритої витримки нанесеного клейового складу не повинна перевищувати 15 хвилин, тобто плитки слід укласти протягом 15 хвилин після нанесення розчину на основу. У літній період і вітряну погоду при зовнішніх роботах час відкритої витримки скорочується до 10 хвилин.

Приготовлену порцію розчину варто використовувати протягом 2 годин.

Плитки укладають до початку схоплювання розчину, тобто протягом 2 год з моменту його приготування. Плитки розміщують впоперек підготовленої смуги розчину по 3 - 6 шт. Для дотримання прямолінійності швів захватку ділять на ділянки завдовжки 1 - 1,5 м, розділяючи їх на кордонах смужками з одного ряду плиток. Для контролю прямолінійності швів користуються кутником. Плитки вирівнюють за допомогою рівня і осаджують постукуванням ручки молотка або ударами молотка по дерев'яному бруска, укладеному на поверхню плиток. Осілі плитки знімають, додають під них розчин і укладають знову, вирівнюючи з поверхнею підлоги. Правильність укладання систематично контролюють (у всіх напрямках) правилом, що спирається на маякові ряди або проміжні маяки. Одночасно стежать, щоб ширина швів між укладаємими плитками була однаковою. Ширина швів не повинна перевищувати, мм: 2 - при розмірі плитки до 200 мм і 3 - при розмірах більше 200 мм.

До початку зчеплення розчину з плиткою (протягом 20 - 30 хв) зміщені плитки підсувають вістрям лопатки, перевіряючи правильність їх положення кутником.Після укладання п'яти-шести поперечних рядів плитки на захватки їх осаджують легкими ударами хлопуші (розміром 400 х 300 х 20 мм) або молотка по дерев'яному бруску. Рівність поверхні покладеної плитки перевіряють полотном лопатки. Якщо полотно зачіпає за краї покладеної плитки, її осаджують або виймають, щоб укласти правильно.Поздовжні і поперечні шви повинні бути заповнені розчином тільки наполовину глибини. Через 24-48 год їх заповнюють затіркою для швів СЕ33

Заповнення швів. Шви перед затіркою повинні бути очищені від пилу, бруду, клею та ін речовин, що зменшують адгезію розчину до торців плитки й основи. Глибина швів повинна бути однаковою, а товщина шару затирання - не менше товщини облицювальної плитки. Затірку швів можна починати тільки по закінченню терміну твердіння розчинної суміші, на яку покладена плитка.

Виконання робіт. Суху суміш розчинити чистою водою (температура води від 15 до 20 o С) з розрахунку 0,30-0,33 л води на 1 кг суміші та інтенсивно перемішати до отримання однорідної маси без грудок. Надлишок води погіршує властивості затирочних розчинів і може змінити колір. Витримати розчинну суміш 3 хвилини, після чого знову перемішати. Використання розчинної суміші можливо протягом 1 години. Розчинна суміш за допомогою гумового шпателя або терки наноситься на облицювання і рівномірно розподіляється по всій її поверхні, при цьому вдавлюється у шви. Надлишок розчинної суміші необхідно зібрати з поверхні і знову використати для заповнення швів. При нормальних кліматичних умовах (температура +20 o С і відносна вологість повітря 60%) через 5-10 хвилин розшиту поверхню облицювання необхідно промити вологою, часто ополіскуючої у чистій воді губкою. Висохлий наліт легко видаляється сухою м'якою ганчіркою через 24 години.