Смекни!
smekni.com

Трубопровідний транспорт України (стр. 5 из 5)

Підприємство здійснює весь обсяг транспортування та зберігання природного газу на території України (за винятком Республіки Крим), подачу його споживачам, транзитні поставки російського газу до країн Європи та Туреччини, експлуатаційне обслуговування і будівництво об'єктів газотранспортної системи. У складі дочірньої компанії — 18 основних виробничих і обслуговуючих підрозділів, в тому числі 6 підприємств-операторів газопроводів високого тиску, інститут «НДПІАСУтрансгаз».

Основними видами діяльності Компанії є:

— транспортування природного газу магістральними газопроводами;

— зберігання природного газу в підземних сховищах;

— постачання природного газу споживачам;

— експлуатація, реконструкція і сервісне обслуговування магістральних газопроводів і об'єктів на них;

— капітальне будівництво газопроводів та інших об'єктів;

—виробництво стисненого природного газу і заправка ним автотранспорту на АГНКС;

— науково-дослідні, конструкторські і проектні роботи в галузі транспортування і зберігання газу.

Компанія щороку постачає споживачам України близько 71 млрд. м3 природного газу та транспортує російський газ до 19 країн Європи в обсязі 105 млрд. м3, що становить близько 90.

Характеристика газотранспортної системи ДК "УКРТРАНСГАЗ"

ПараметриГТС GTS Parameters Одиниця
виміру/Units
Кількість Amount
Довжина газопроводів, всього в т. ч. — магістральних газопроводів — газопроводів-відгалужень тис. км тис. км тис. км 36,0 22,7 13,3
Пропускна здатність газотранспортної системи: — на вході — на виході млрд. м3/рік млрд.м3/рік 288 172
Компресорні станції (КС) шт. 71
Компресорні цехи шт. 107
Газоперекачувальні агрегати шт. 705
Потужність компресорних станцій тис. МВт 5,4
Підземні сховища газу (ПСГ) ) шт. 12
Загальна активна місткість ПСГ млрд. м3 32
Автогазонаповнювальні компресорні станції (АГНКС) шт. 87
Проектна потужність АГНКС млн. м3/рік 670
Газорозподільні станції (ГРС) шт. 1374
Кількість працюючих тис. чол. 27,8

ВАТ «Укртранснафта» — дочірня компанія Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Підприємство здійснює поставки нафти на нафтопереробні заводи України, а також транзит російської та казахської нафти на експорт до країн Європи.

Відкрите акціонерне товариство "Укртранснафта" створено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 червня 2001 року №256 на базі державних акціонерних товариств "Дружба" і "Придніпровські магістральні нафтопроводи".

Основною задачею ВАТ "Укртранснафта" є постачання нафти на нафтопереробні заводи України, а також транзит нафти в країни Європи. Об'єднання нафтотранспортних систем України дозволяє проводити єдину тарифну політику, активізувати реалізацію проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, призначеного для транспортування каспійської нафти в Україну і країни Європи, а також створює більш сприятливі інвестиційні умови і забезпечує перспективний розвиток нафтопровідного транспорту України.

Нафтотранспортна система України

Загальна протяжність нафтопроводів ВАТ "Укртранснафта" складає близько 3850 км. Перекачування нафти забезпечують 39 нафтоперегонних станцій сумарною потужністю 580 тис. кВт. Ємність резервуарного парку складає близько 800 тис. м3. Обсяги транспортування нафти ВАТ "Укртранснафта" за останні роки складають 64-66 млн. тонн нафти в рік. Пропускна здатність нафтопроводів ВАТ "Укртранснафта" – 100 млн. тонн нафти в рік, у тому числі 66 млн. тонн – на експорт.

Нафтотранспортна система «Одеса-Броди»: технічна характеристика

Довжина 674 км
Діаметр 1020 мм
Початкова пропускна здатність 14,5 млн. тонн
Пропускна здатність після введення ІІ черги 45,0 млн.тонн
Головна насосна станція 1
Кількість насосних станцій після введення ІІ черги 3
Дедвейт судів до 100,000 тонн
Обсяг резервуарного парку І черги 200000 м3
Обсяг резервуарного парку після введення ІІ черги 600000 м3

ДАТ «Укрспецтрансгаз» – дочірня компанія Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" здійснює транспортування скрапленого нафтового газу залізницею.


ВАТ "Ексімнафтопродукт"

ВАТ "Ексімнафтопродукт" являє собою сучасний нафтобазовий комплекс. Прийняття сирої нафти відбувається по магістральному нафтопроводу Снігурівка – Одеса, мазуту різних марок – залізницею, а також по трубопроводу з Одеського нафтопереробного заводу.

Збереження нафти здійснюється на ділянці №3 в резервуарах
РВС-5000 м3. На цій ділянці завершується монтаж металоконструкцій чотирьох резервуарів РВС-20000 м3 з плаваючими покрівлями.

Збереження мазутів організовано на ділянці №1 в резервуарах РВС-10000 м3 та РВС-5000 м3.

Дизельне паливо зберігається на товарній ділянці цеху №2 в резервуарах РВС-5000, РВС-3000 та РВС-2000м3.

Відвантаження сирої нафти здійснюється танкерами, мазуту різних марок та дизельного палива — танкерами, залізницею та автоцистернами.

Налив нафти та нафтопродуктів в танкери здійснюється на 5-ти причалах Одеського морського торгівельного порту, з яких 3 — глибоководні.

Сьогодні ВАТ "Ексімнафтопродукт" — сучасне базове підприємство з надання комплексу послуг замовникам, що спеціалізуються в галузі експортно-імпортних операцій з нафтою, мазутом та дизельним паливом.

Підприємство відіграє особливу роль у здійсненні державної програми "Нафта і газ України до 2010 року" завдяки високим економічним показникам.

Загальна потужність ВАТ —17,0 млн. тонн перевалки нафти, мазуту та дизельного палива на рік. Щорічний прибуток складає понад 40 млн. гривень.

Продовжується технічна модернізація ВАТ "Ексімнафтопродукт". Побудована і стала до експлуатації котельна потужністю 50 тонн пари на годину, що дозволило збільшити обсяги перевалки мазуту з меншими енерговитратами. 3 метою зменшення забруднення довкілля побудований автоматизований комплекс очисних споруд продуктивністю 70 м3 на годину.

Для організації перевалки на експорт дизельного палива в цеху №2 завершена реконструкція технологічних трубопроводів, резервуарів, естакад.

Для подальшого збільшення обсягів експорту мазутів та нафти, покращення умов праці на підприємстві завершено будівництво технологічної насосної №5, залізничних та автомобільних тензометричних вагівниць, блоку допоміжних служб, резервуарного блоку №3 цеху зливу-наливу №1 (шість РВС-10000 м3 ). Продовжується будівництво резервуарного блоку №3 на ділянці №3, яка поповниться чотирма РВС-20000 м3.

До складу підприємства входять технологічно неподільні спеціалізовані структурні підрозділи:

цехи №1 та №2, які розташовані на трьох ділянках. Основна з них — Ділянка №1, знаходиться по вулиці Наливна, 15. Ділянка №2 — в районі нафторайону Одеського порту по вул. Гефта, 2. Ділянка №3 — в районі полів зрошування. Загальна потужність підприємства складає 17,0 млн. тонн перевалки нафти та нафтопродуктів на рік, з яких:

— нафти —11,0 млн. тонн,

— мазуту — 5,0 млн. тонн,

— дизельного палива — 1,0 млн. тонн.

Обсяг резервуарного парку складає 310 тисяч м3, після завершення реконструкції — 550 тис. м3.

Підприємство працює цілодобово.


Література:

1. Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка: Підручник / С.І. Дорогунцов, Т.А. Заяць, Ю.І. Пітюренко.

2. Адміністративне право України : Ю. П. Битяк

3. Загальний курс транспорту: Навчальний посібник / Л.Ю.Яцківський, Д.В.Зеркалов.