Смекни!
smekni.com

Фінансові потоки у неприбуткових організаціях (стр. 14 из 25)

На всіх працівників Товариства, які працюють за трудовим договором у системі Товариства, поширюється законодавство України про працю, соціальне забезпечення і соціальне страхування. Правове регулювання відпусток працівників Товариства здійснюється згідно з законодавством. Медичні працівники патронажної служби Товариства мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах праці та за особливий характер праці. Порядок надання таких відпусток, їх тривалість та умови оплати встановлюються Кабінетом Міністрів України.

ТЧХУ самостійно вирішує питання визначення умов та оплати праці працівників органів та місцевих організацій Товариства, які працюють за трудовими договорами (угодами, контрактами), та заохочення добровольців згідно з законодавством про оплату праці.

З керівниками структурних підрозділів та іншими відповідальними працівниками Товариства укладаються трудові договори у формі контракту відповідно до Кодексу законів про працю України та Статуту Товариства.

ТЧХУ може бути ліквідоване відповідно до законодавства, Статуту Товариства та з урахуванням особливостей, передбачених статтею 28 цього Закону. Державний контроль за діяльністю Товариства, в тому числі і порядком використання ним майна та виділених державою бюджетних коштів, здійснюється органами виконавчої влади відповідно до їх компетенції.

Починаючи з 2004 року установлено ліміт відшкодування за рахунок коштів державного бюджету витрат служби розшуку Товариства Червоного Хреста України на послуги, що надаються підприємствами поштового, телеграфного, телефонного та інших видів зв’язку для розшукування могил військовополонених і громадян, які пропали безвісти внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, возз’єднання сімей, повернення біженців додому, встановлення факту нацистського переслідування в роки війни, у розмірі 38,65 тис. гривень на рік.

У разі зміни тарифів па послуги зв’язку та/або фактичних витрат служби розшуку Товариства Червоного Хреста України на оплату послуг зв’язку Міністерство охорони здоров’я разом з Товариством Червоного Хреста України і Державним комітетом зв’язку та інформатизації подають Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо зміни встановленого ліміту.

Міністерство охорони здоров’я щороку під час розроблення бюджетних запитів враховує кошти для відшкодування витрат служби розшуку Товариства Червоного Хреста України на послуги зв’язку в межах ліміту.

Національний Комітет Товариства Червоного Хреста України як одержувач бюджетних коштів затверджує на підставі річного розпису асигнувань державного бюджету та помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету план використання бюджетних коштів з виділенням у ньому окремим рядком видатків на відшкодування витрат служби розшуку Товариства за послуги зв’язку відповідно до ліміту та погоджує його з Міністерством охорони здоров’я.

ТЧХУ подає щомісяця Міністерству охорони здоров’я інформацію про суми фактичних витрат служби розшуку Товариства за відповідний період, складену на підставі первинних документів, які підтверджують витрати на послуги зв’язку (рахунки, платіжні вимоги, чеки тощо), для наступного їх відшкодування за рахунок бюджетних коштів.

ТЧХУ у встановленому чинним законодавством порядку користується правом:

– виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;

– мати у власності чи орендувати землю, приміщення, споруди, устаткування та інше майно;

– на добровільних засадах засновувати благодійні організації, вступати разом з іншими громадськими організаціями в спілки (асоціації тощо).

– створювати установи й організації, засновувати підприємства в порядку, встановленому законодавством;

– здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи;

– засновувати органи масової інформації;

– у встановленому порядку видавати журнали, інформаційні бюлетені, газети, книги, брошури, навчально-методичні та наочні посібники, плакати, пам’ятки, листівки, марки, конверти, довідково-інформаційні та інші матеріали з питань, що стосуються діяльності ТЧХУ.

Кожна вищестояща організація фінансової та юридичної відповідальності за діяльність нижчестоящої організації ТЧХУ не несе.

ТЧХУ самостійно вирішує питання визначення умов та оплати праці працівників органів та місцевих організацій Товариства, які працюють за трудовими договорами (угодами, контрактами), та заохочення добровольців згідно з законодавством про оплату праці.

З керівниками структурних підрозділів та іншими відповідальними працівниками Товариства укладаються трудові договори у формі контракту відповідно до Кодексу законів про працю України та Статуту Товариства.

Міжнародні зв’язки з національними Товариствами та міжнародними організаціями Червоного Хреста і Червоного Півмісяця є виключним правом ТЧХУ. Контроль за дотриманням цього права покладається на Національний комітет Товариства.

Організації Товариства мають право встановлювати за згодою Національного комітету міжнародні зв’язки на рівні, що відповідає їх статусу, якщо це не суперечить Статуту ТЧХУ, основоположним принципам Міжнародного Руху та міжнародним договорам України. Проведення на території України гуманітарних акцій по лінії національних Товариств Червоного Хреста, національних Товариств Червоного Півмісяця, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця є виключним правом Товариства.

Товариство здійснює свою діяльність на території інших країн за згодою національних Товариств Червоного Хреста, національних Товариств Червоного Півмісяця відповідних країн.

2.3 Аналіз фінансових потоків ТЧХУ

Проаналізуємо фінансові потоки ТЧХУ. Товариство набуває, володіє, відчужує, розпоряджається будь-якою власністю, що може бути йому потрібна для виконання статутних завдань, створює будь-які резервні, страхові та інші фонди і розпоряджається ними відповідно до чинного законодавства та власного Статуту.

Джерелами утворення коштів і майна ТЧХУ є:

– вступні та щорічні внески членів Товариства;

– благодійні пожертвування та допомога у будь-якій формі в установленому порядку від державних та громадських організацій, інших юридичних осіб та окремих громадян, у тому числі з-за кордону;

– пожертвування будь-якого рухомого чи нерухомого майна та кошти, що надійшли від громадян як дар чи заповіт;

– допомога та соціальне замовлення з боку державних органів для виконання цільових програм та акцій Товариства, а також для сплати щорічного членського внеску до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;

– надходження від проведення благодійних заходів (лотереї, аукціони, культурні, спортивні видовища тощо);

– відрахування від надходжень від зовнішньоекономічної діяльності і створених госпрозрахункових установ, організацій та підприємств Товариства для виконання статутних завдань;

– інші надходження, що не суперечать чинному законодавству України.

Результати фінансово-господарської діяльності Київської міської організації ТЧХУ за 2006 рік наведено у таблиці 3.

Таблиця 3.

Результати фінансово-господарської діяльності Київської міської організації ТЧХУ за 2006 рік, тис. грн.

1. Доход всього (п.а + п.б + п.в + п.г) 57153,0
в тому числі:
а) доход в грошовому виразі (без цільових коштів) – всього: 792,0
з них: членські внески 506,9
благодійні внески та пожертвування 279,7
інші надходження 5,4
б) цільові надходження – всього: 4174,1
державний бюджет 1123,1
місцеві джерела, всього: 2495,8
у тому числі: центр зайнятості (12 посад) 29,2
цільові програми («Турбота») 1172,8
додаткові посади
інша статутна діяльність 1220,3
на штатних працівників
на забезпечення статутної діяльності 73,5
благодійні внески та пожертвування
міжнародні програми («ПАС» + «СНІД» + «МГП») 532,3
інші надходження 22,9
в) натуральна форма доходу 741,4
г) гуманітарна допомога 7,8
2. Витрати всього (1 + 2) 5431,8
2.1. Здійснення статутних завдань, всього: 5011,0
а) програмно-цільова діяльність – всього: 4989,7
в тому числі: патронажна служба 1123,1
місцеві бюджет (програма «Турбота») 1232,8
громадські роботи 29,2
інші цільові програми ТЧХУ 1895,9
надання матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення (грошима)
надання матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення (натуральна форма) 708,7
б) інформаційно-пропагандистська діяльність
в) інші витрати 13,5
г) гуманітарна допомога 7,8
2.2. Забезпечення виконання статутних завдань, всього: 420,8
в тому числі: фонд оплати праці (всього) 198,7
обов’язкові нарахування на ФОП 72,0
відрядження 2,1
послуги зв’язку 16,9
утримання будівлі 21,3
утримання транспорту 4,2
придбання обладнання, матеріалів 25,7
обслуговування техніки 4,0
обов’язкові відрахування до НК 50,1
сплачені податки та платежів до бюджету (всього) 1,4
інші витрати 24,4
використано марок «Членський внесок» (шт.) 397494
номіналом 1 грн. 332964
номіналом 2 грн. 49552
номіналом 5 грн. 14978
заборгованість по заробітній платі працівникам

Кошти ТЧХУ і всіх його організацій зберігаються в установах банків і використовуються для виконання статутних завдань.