Смекни!
smekni.com

Оподаткування доходів фізичних осіб. Спрощена система оподаткування суб'єктів малого підприємництва (стр. 4 из 4)

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

- до місцевого бюджету - 43%;

- до Пенсійного фонду України - 42%;

- на обов'язкове соціальне страхування - 15%.

Якщо платник єдиного податку займається підприємницькою діяльністю з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір єдиного податку збільшується на 50% за кожну особу.

Сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку. При цьому доходи, одержані платником єдиного податку, не включаються до складу його сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року.

Для переходу до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу Державної податкової служби за місцем державної реєстрації не пізніше ніж за один місяць до початку наступного календарного року за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів в поточному році.

Орган Державної податкової служби зобов'язаний протягом десяти робочих днів видати безоплатно свідоцтво про право сплати єдиного податку або надати письмову вмотивовану відмову.

З 1.01. 2004 року платники єдиного податку – фізичні та юридичні особи зобов’язані здійснювати нарахування на фонд оплати праці зборів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 32%, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЗДСС) в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням та похованням – 2,9%, на ЗДСС на випадок безробіття – 1,9% з подальшим перерахунком (поверненням) сплаченого єдиного податку в розмірі часток, що перераховуються до Пенсійного фонду – 42% та на обов’язкове соціальне страхування – 15%(в т. ч. В Державний фонд сприяння зайнятості 4%).