Смекни!
smekni.com

М І Пірогов - засновник воєнно-польової хірургії (стр. 2 из 2)

Три лікарі на полі бою - три загублені піщинки, зовсім інша справа - ті ж три лікарі біля одного операційного столу!

Пірогов знищив хаос, він з годинником в руках вираховував середню швидкість роботи хірургів.

За 9 днів березневого бомбардування через головний перев'язувальний пункт перейшло біля 5 тис. людей.

" Ви сходіть на перев'язувальний пункт в місто! Там Пірогов - коли він робить операцію, треба стати на коліна" - писав очевидець. З лисі а Пірогова: “Важко бути для самого себе саме тим, хто ти є в дійсності”.

Людина приречена “здаватися”. Проти “здаватися” одна зброя –“бути” “Бути починається там, де людина усвідомлює, що ми живемо на Землі не для себе тільки; що не охолонуло ще серце задля високого і святого; що не можна дивитись на все, що робиться навколо нас, однобічним егоїстичним поглядом.

“Бути” - це працювати не єдиного хлібу ради: лише праця для загального блага дає кожній людині сили не втратити внутрішній зміст, високих устрімлень душі.

Можна добре оперувати, читати лекції, ставити досліди, писати вчені книги – і "здаватись" !

“Здаватись” - це жити за звичкою.

“Бути” - жити за натхненням.

“Здаватись” - це окреслювати собі місце на землі.

“Бути” знаходитись у безкінцевому польоті.

“Здаватись” - як дитина...

“Бути” - за наказом серця зробити тисячі операцій, написати книги на віки, здійснити відкриття, і не нагороди вимагати, а сварити себе, оприлюднити свої помилки, тому що страхітливіше сурм “страшного суду”, якщо ці поми­лки дістануться тим, хто іде слідом.

Майбутнє для котрого і живемо, не дуже і оцінить заслуга теперіш­нього, бо теперішнє для майбутнього - вчорашнє. " Якщо не зараз, то можливо коли-небудь потім, знайдуться безпристрастні люди, котрі розгледів мої труди, зрозуміють, що я трудився не без мети і не без внутрішньої гідності.”

Пірогов написав знамениті, класичні книги “Начала загальної військово-польової хірургії” “Військове - лікарська справа - котрими під час Великої Вітчизняної війни користувались військово-польові хірурги (наприклад знаменитий Н.Н.Бурденко).

У роки Великої Вітчизняної війни гіпсова пов'язка Пірогова допомогла повернути в стрій багато і багато десятків тисяч поранених бійців.

“Залишайся вірним твоєму покликові

Терпи, борись, іди вперед і дорожи

твоїм покликом так же само, як і життям”

Микола Пірогов.