Смекни!
smekni.com

Інструкція з охорони праці для водіїв вантажних автомобілів (стр. 2 из 3)

У випадку відсутності надійно закріпленого відбійного бруса забороняється вивантажувати вантаж з автомобілів-самоскидів в яр, в річку з обриву і під'їжджати до краю ближче ніж на 1 м (від заднього колеса).

3.1.14Перевезення в кузові вантажного автомобіля легкозаймистих, горючих рідин та хімічних речовин допускаєтьсялише в заводській упаковці. Укладати їх треба надійно, так,щоб при русі, гальмуванні, поворотах, маневрах не сталосяпошкодження тари та виливання рідини, падіння вантажу. Впроцесі перевезення контролювати, щоб не було протіканнярідини.

Не допускається сумісне перевезення легкозаймистих, горючих та агресивних рідин.

3.1.15 Користуватися тільки встановленими проїздами тапереїздами.

При наближенні до переїзду знизити швидкість руху. Переїздити через залізничий переїзд із швидкістю не більше 5 км/год, попередньо переконавшись в повній безпеці руху.

Забороняється:

пересікати залізничну колію в невстановлених місцях;

переключати передачі на переїзді;

ставити вантажний автомобіль на залізничних коліях або рухатися по колії;

обгін в межах 100 м до переїзду, обгін і зупинка на самому переїзді та розворот поблизу переїзду.

3.1.16Забороняється при роботі на газобалонних автомобілях курити і запалювати вогонь біля автомобіля, вкабіні, в кузові і особливо при перевірці або огляді газовоїапаратури.

3.1.17 Зчіплювати або розчіплювати автопоїзди за участю трьох чоловік. При розчіплюванні причепів підкладати під колеса дерев'яні башмаки, а під дишель – упорну штангу.

3.1.18 Забороняється:

управляти автомобілем у стані алкогольного сп'яніння або під дією наркотичних засобів;

виїжджати в рейс у хворобливому стані або при такому ступені втоми, що може вплинути и на безпеку руху;

рухатися із швидкістю, яка перевищує вимоги Правил дорожнього руху або максимальну встановлену для даного автомобіля:

самовільно відхилятися від маршруту, визначеного характером перевезення;

при стоянці вантажного автомобіля спати і відпочивати в кабіні під час роботи двигуна або заводити двигун для обігрівання кабіни;

передавати управління вантажним автомобілем сторонній особі, крім представника ДАІ;

допускати проїзд в кузові вантажного автомобіля осіб, які не мають відношення до роботи, яка виконується, а також проїзд в кабіні людей понад встановлену норму для даного типу автомобіля;

проводити технічне обслуговування і ремонт автомобіля під час навантажування і розвантажування;

перевозити пасажирів на автомобілі, який не обладнаний для перевезення людей;

перевозити людей та вантажі на технічно несправному автомобілі, а також осіб, не вказаних в дорожньому листі;

перевозити людей в кузові тягача, причепу або причіпного візка;

виконувати буксирування автомобіля з метою пуску двигуна;

відкривати (закривати) ворота цеху (складу) шляхом натискання бампером автомобіля;

підігрівати двигун відкритим полум'ям або користуватися відкритим вогнем при визначенні і усуненні несправностей механізмів;

протирати двигун ганчіркою, яка змочена бензином, курити близько до системи живлення двигуна і паливних баків.

3.2. При ремонті і технічному обслуговуванні автомобіля

На лінії

3.2.1 При ремонті вантажного автомобіля на лінії дотримуватися застережних заходів: з'їхати на узбіччя дороги, ввімкнути сигнали аварійної зупинки при поганій видимості, зупинити автомобіль за допомогою стояночної гальмової системи, ввімкнути першу передачу, підкласти під колеса упори, поставити попереду і позаду автомобіля знаки аварійної зупинки.

3.2.2 Відкриваючи пробку радіатора при перегрітому двигуні, оберігати руки та обличчя від опіків.

3.2.3 При роботі під автомобілем на узбіччі дороги належить розміщуватися між колесами вздовж машини. Забороняється знаходитися або вилазити з-під автомобіля в бік проїжджої частини дороги.

3.2.4 Демонтаж шини з диска колеса здійснювати за допомогою знімача. При накачуванні шин на лінії колесо вкладати замковим кільцем до землі.

3.2.5 При підніманні вантажного автомобіля домкратом не допускати його перекосу (домкрат має стояти вертикально, спиратися на грунт всією площиною підошви, головка домкрата має спиратися всією площиною у вісь або в спеціально фіксоване місце, при м'якому грунті під домкрат підкласти дошку); під решту коліс підкласти башмаки (упори).

3.2.6 Забороняється проводити ремонт автомобіля, встановленого на схилі. У випадку крайньої необхідності виконати ремонт вжити всіх заходів для забезпечення безпеки роботи: загальмувати автомобіль і ввімкнути першу передачу, покласти надійні підкладки під колеса, ключ від замка запалення вийняти, закрити кабіну.

3.2.7 Забороняється:

проводити ремонт, чищення автомобіля при працюючому двигуні;

допускати до ремонту вантажних автомобілів осіб, які не мають на це право (вантажників, супроводжуючих, пасажирів тощо).

В гаражі

3.2.8 При ставленні автомобіля на пост технічного обслуговування або на ремонт затягнути важіль стояночної гальмової системи і ввімкнути першу передачу. Повісити на рульове колесо табличку "Двигун не пускати! Працюють люди".

3.2.9 Перед початком ремонту автомобіля, встановленого на оглядовій ямі (канаві):

перевірити правильність встановлення коліс відносно направляючих;

поставити автомобіль на гальмо і підкласти під колеса клини; переконатися в наявності вільного доступу в канаву, справності драбинки і підлогової решітки, злити пальне.

3.2.10 При ремонті автомобіля утримувати робоче місцев чистоті і не захаращувати сторонніми предметами. Стежити за тим, щоб підлога не було не слизькою, видаляти та витирати розлите масло, солідол, бензин тощо. Зливати масло і воду тільки в спеціальну тару.

3.2.11Забороняється при ремонті і технічному обслуговуванні залишати інструменти на підніжках, капоті, крилах автомобіля, а також на краю оглядової ями.

3.2.12При виконанні робіт на автомобілі-самоскиді з піднятим кузовом попередньо закріпити кузов упорною штангою.

3.2.13При роботі під автомобілем лежачи використовувати лежаки, килимки або решіткові візки, забезпечені для зручності підголовниками.

3.2.14Для зняття і ставлення важких вузлів і агрегатів користуватися підйомно-транспортними засобами. Забороняється перевищувати максимальну вантажопідйомність цих засобів. При роботі на автомобілі в піднятому стані перевірити блокування підйомника проти самоопускання. На механізмі управління підйомниками вивісити табличку "Не торкатися – працюють люди!"

3.2.15Для знімання окремих деталей і вузлів, що вимагають значних фізичних зусиль, а також при незручностях в роботі, зв'язаних із зняттям агрегатів і деталей, використовувати справні знімачі та ключі, що забезпечують безпеку праці.

При роботі молотком або кувалдою вжити заходів для запобігання травмуванню себе та осіб, що знаходяться поруч.

3.2.16 Забороняється відкручувати гайки за допомогою зубила і молотка. Гайки, які важко відкручуються, змочити гасом, а потім відкрутити ключем.

3.2.17 Перевіряти збіг отворів вушка ресори і серги та інших отворів тільки за допомогою бородка. Забороняється перевіряти співпадання отворів пальцем.

3.2.18 Підтягувати пас вентилятора, перевіряти закріплення насоса для води і підтягувати сальники тільки при непрацюючому двигуні.

3.2.19Роботи, пов'язані з заміною і перестановкою шин, ресор, виконувати тільки після того, як автомобіль буде встановлений на козли. Встановлювати автомобіль на колісні диски, дерев'яні колодки, цеглу та інші випадкові предмети забороняється.

3.2.20 Демонтаж шини з диску колеса робити за допомогою знімача, накачувати шини в запобіжному пристрої.

3.2.21Заміну ресор проводити після їх розвантаження івстановлення спеціальних підставок під раму автомобіля. При розбиранні-збиранні ресор користуватися слюсарними лещатами або іншими спеціальними затискними пристроями.

3.2.22При виконанні ремонтних робіт в складі бригади спільно погоджувати свої дії з іншими ремонтниками.

3.2.23При виконанні робіт поблизу крильчатки для запобігання нещасному випадку необхідно зняти приводний пас.

3.2.24При необхідності пуску двигуна при відкритомукапоті не допускати, щоб люди знаходилися безпосередньобіля двигуна.

Для попередження загазованості не допускати тривалої (більше 5 хв) роботи двигуна в закритому невєнтильовано-му приміщенні.

3.2.25Використаний обтиральний матеріал збирати в спеціальні металеві ящики з кришками.

3.2.26Якщо руки або одежа змочені (просочені) бензином, не підходити до відкритого вогню, не курити, не запалювати сірників.

3.2.27Забороняється:

працювати або знаходитися під автомобілем, що висить на тросі вантажопідіймального механізму або встановлений на домкраті без страхуючих спеціальних підставок;

проводити ремонт частин автомобіля, що рухаються;

знаходитися під вантажним автомобілем з працюючим двигуном.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1 Після повернення з лінії поставити автомобіль у спеціально відведене для його стоянки місце.

4.2 Провести огляд автомобіля, перевірити рульове управління, гальма, дію приладів освітлення, сигналізації. У випадку необхідності зробити заявку на поточний ремонт з переліком несправностей, які потрібно ліквідувати.

4.3 Очистити від сміття кабіну, кузов та вимити автомобіль.

4.4 Перевірити рівень пального та масла.

4.5 Затягнути важіль стояночної гальмової системи.

4.6 При безгаражному зберіганні без паропідігріву в зимовий час при температурі (або очікуваній температурі) О'С і нижче злити воду з радіатора і двигуна.

4.7 Перевірити надійність встановлення автомобіля, якщойого ремонт не закінчений і автомобіль залишається на козлах.

Забороняється залишати на домкраті піднятий автомобіль.

4.8 Вимити руки і лице теплою водою з милом або прийняти душ.