Смекни!
smekni.com

Характеристика спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю (стр. 1 из 6)

УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

КАФЕДРА кримінально-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

Контрольна робота

з дисципліни

«Судові та правоохоронні органи України»

Характеристика спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю


Зміст

Завдання 1. Сидоренко М.М. і Хабарів І.В. з корисливих мотивів вбили громадянина Лгеєва М.П., тобто скоїли злочин передбачений ч.2 ст. 115 КК України. Визначте коло оперативно-розшукових і слідчих підрозділів до компетенції котрих належить попередження, розкриття, розслідування справ даної категорії. Окрім цього визначте суд до якого кримінальна справа буде направлена до розгляду. В якому складі суду буде розглянуто дану кримінальну справу

Завдання 2. Дайте характеристику спеціальним державним органам по боротьбі з організованою злочинністю, їх права, обов'язки, повноваження

Завдання 3. Посадові особи Сумської філії ПІБ на протязі 1999-2002 року скоїли розкрадання грошових коштів на суму 500 тис. грн. (злочин передбачений ч.5 ст.191 КК України). Визначте коло оперативно-розшукових і слідчих підрозділів до компетенції яких належить розкриття і розслідування злочинів передбачених ст 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Яким судом і в якому складі буде розглянута дана кримінальна справа

Завдання 4. Слідчим відділом УПМ в місті Суми в ході розслідування кримінальної справи №11233 по обвинуваченню Зощенко М.І. у скоєні злочинів передбачених ч.3 ст.212 (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) були встановлені факти привласнення ним майна скоєного шляхом зловживання службовим становищем (злочин передбачений ст.191 КК України). Що потрібно робити в даній ситуації слідчим податкової міліції. Відповідь обґрунтуйте

Завдання 5. Нотаріат в Україні. Права і обов'язки нотаріуса

Список використаних джерел


Завдання 1

Сидоренко М.М. і Хабарів І.В. з корисливих мотивів вбили громадянина Лгеєва М.П., тобто скоїли злочин передбачений ч.2 ст. 115 КК України. Визначте коло оперативно-розшукових і слідчих підрозділів до компетенції котрих належить попередження, розкриття, розслідування справ даної категорії. Окрім цього визначте суд до якого кримінальна справа буде направлена до розгляду. В якому складі суду буде розглянуто дану кримінальну справу

Відповідь:

Згідно з Типовою структурою органів внутрішніх справ і структурою центрального апарату МВС України до кримінальної міліції входять такі основні підрозділи: карного розшуку, служба по боротьбі з економічною злочинністю, підрозділи по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, служба кримінальної міліції у справах неповнолітніх.

Підрозділи карного розшуку запобігають, припиняють і розкривають злочини, а також вживають оперативно-розшукових заходів у випадках, передбачених чинним законодавством. Зокрема, вони ведуть боротьбу з груповою та організованою злочинністю; зі злочинністю проти особи; з майновими злочинами; з проституцією, поширенням СНІДу та правопорушеннями, пов'язаними з іноземними громадянами; розшукують злочинців і осіб, які безвісти зникли, а також проводять іншу оперативну роботу. Особливу увагу в межах своїх повноважень ці підрозділи зосереджують на організації запобігання та розкритті резонансних і серійних злочинів, а також на боротьбі з наркобізнесом, який набув міжрегіонального та міждержавного характеру.

Згідно з кримінально-процесуальним законодавством досудове слідство проводять слідчі прокуратури в справах про злочини проти життя та здоров'я особи, злочини проти довкілля, злочини проти громадської безпеки, злочини проти безпеки виробництва, злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, злочини в сфері забезпечення призову та мобілізації, злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян, злочини в сфері службової діяльності, злочини проти правосуддя, злочини проти встановленого порядку несення військової служби та інші.

Слочин був скоєний передбачений ч.2 ст. 115 „Умисне вбивство” КК України:

2. Умисне вбивство:

6) з корисливих мотивів

карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.

Відповідно до Кримінально-процесуального Кодексу України та Закону України „Про міліцію” справу буде порушено відділом внутрішніх справ міліції. Справу будуть вести слідчі уголовного розшуку і слідчі прокуратури.

По першій інстанції, згідно Закону України „Про судоустрій” справа має розглядатися апеляційним судом у колегіальному складі: 5 осіб – 3 судді і 2 народних засідателі.

Завдання 2

Дайте характеристику спеціальним державним органам по боротьбі з організованою злочинністю, їх права, обов'язки, повноваження

Відповідь

Закон України „Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30.06.1993р. № 3341-XII зі змінами та доповненнями визначає головні напрями загальнодержавної політики та організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю.

Під організованою злочинністю в цьому Законі розуміється сукупність злочинів, що вчиняються у зв'язку з створенням та діяльністю організованих злочинних угруповань.

Види та ознаки цих злочинів, а також кримінально-правові заходи щодо осіб, які вчинили такі злочини, встановлюються Кримінальним кодексом України.

Метою боротьби з організованою злочинністю є:

- встановлення контролю над організованою злочинністю, її локалізація, нейтралізація та ліквідація;

- усунення причин і умов існування організованої злочинності.

Систему державних органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, становлять:

а) спеціально створені для боротьби з організованою злочинністю державні органи;

б) державні органи, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю в межах виконання покладених на них інших основних функцій.

До державних органів, спеціально створених для боротьби з організованою злочинністю, належать:

а) Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президенті України;

б) спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України;

в) спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

В разі необхідності Верховною Радою України на постійній або тимчасовій основі можуть бути створені й інші спеціальні органи для боротьби з організованою злочинністю.

До державних органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю, належать:

а) органи внутрішніх справ України і Служби безпеки України, крім зазначених у пункті 2 цієї статті;

б) органи прокуратури України;

в) митні органи і підрозділи Прикордонних військ України;

г) органи державної податкової служби та державної контрольно-ревізійної служби;

д) органи і установи виконання покарань.

Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю здійснює координацію діяльності всіх державних органів, на які цим Законом покладено обов'язки здійснювати цю боротьбу. Положення про Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю затверджується Верховною Радою України.

Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю створюється у складі Голови Служби безпеки України, заступника Голови Служби безпеки України - керівника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України, першого заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, Голови Правління Національного банку України, Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Голови Державного митного комітету України, начальника Головного управління державної податкової служби України. До складу Координаційного комітету можуть входити керівники інших міністерств та відомств, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю.

У засіданнях Координаційного комітету беруть участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Генеральний прокурор України, начальник управління Генеральної прокуратури України по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.

До компетенції Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю належить:

а) координація і сприяння діяльності органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю;

б) розробка стратегії і рекомендацій щодо тактики боротьби з організованою злочинністю;

в) організація співробітництва з питань боротьби з організованою злочинністю з відповідними органами інших держав та міжнародними установами;

г) підготовка щорічних і спеціальних доповідей (інформацій) про стан організованої злочинності в Україні, основні напрями та результати боротьби з нею і внесення їх на розгляд Президента України та Верховної Ради України;

д) вирішення питань щодо розпорядження фондом сприяння боротьбі з організованою злочинністю.

Рішення Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, прийняті в межах його компетенції та відповідно до законодавства України, є обов'язковими для виконання державними органами і посадовими особами, до яких вони звернені.