Смекни!
smekni.com

Процес розробки Web-сайту (стр. 2 из 2)

Ретельно протестуйте свій сайт. Існує цілий ряд різних браузерів, і в кожному з них ваш сайт може виглядати по-різному. Перевірте роботу вашого сайту, використовуючи якомога більше різних браузерів, при цьому на різних платформах (як мінімум, Windows 95, WindowsNT, UNIX і Macintosh) і при різних швидкостях модему. Нерідко кнопка навігації, поміщена вами в кут сторінки, в якому-небудь браузері виявляється посеред вікна; такі речі трапляються часто-густо. Досвідчені Web-дизайнери перевіряють в своїх сайтах кожну сторінку і кожне посилання в декілька різних браузерах. Всі зв'язки усередині вашого сайту ви зможете легко перевірити за допомогою команди VerifyHyperlinks (Перевірити гіперпосилання) або протоколу стану гіперпосилань (HyperlinkStatusView) Провідника.

Інший хороший спосіб перевірки вашого сайту — це операція PreviewInBrowser (Попередній перегляд в браузере) в Редакторові. Вона дозволить вам візуально досліджувати вашу сторінку в будь-якому браузері, встановленому на вашому комп'ютері і при різних розмірах вікна. Наприклад, якщо ви зазвичай працюєте в дозволі 1024х768, то ви зможете своїми очима подивитися, як ваша сторінка виглядатиме в дозволі 640х480.

Якщо ви добре відноситеся до своєї аудиторії, то надайте відвідувачам можливість легко знаходити інформацію на вашому сайті. За допомогою FrontpageSearchComponent (Пошукового Компоненту Frontpage) ви зможете оснастити свій сайт повним механізмом пошуку.


Планування сайту intranet

Розробка сайту intranet вашої організації — завдання не менш складне. Ви повинні враховувати практично все ті ж моменти, що і при розробці сайту Internet, за декількома виключеннями. Оскільки зазвичай ви точно знаєте, на яку аудиторію орієнтований сайт intranet, то ви можете дозволити собі розкіш бути конкретнішим і цілеспрямованим. Вам бажано точно з'ясувати, які типи комп'ютерів стоять в мережі, наскільки швидко вони працюють, які типи браузеров в основному використовуються, як вони підключені до вашого сайту (через модем або через пряме підключення). Знання цих деталей може значно допомогти вам при розробці Web-сайту. Як і при розробці сайту Всесвітньої Павутини, ключ до успіху лежить в ретельному первинному плануванні.

Якщо ваша компанія велика, то і сайт може бути чималий, а за обслуговування різних його розділів може відповідати багато народу. Frontpage значно спрощує управління мережами intranet.

Чи потрібна вашій організації мережа intranet? До цих пір багато компаній для розповсюдження службової інформації (наказів, новин, списків телефонів) використовують старомодний друкарський метод. Нерідко потім ця інформація в друкарському вигляді розсилається в різні географічні регіони. При кожній зміні виникає необхідність в передруку і повторній розсилці. Оновлення і розповсюдження інформації так само не тільки обходиться для компаній в чималу суму, але і приводить до витрати природних ресурсів.

Навпаки, якщо у вас є сайт intranet, то ви можете легко і швидко відновити інформацію і довести її до зведення всіх. Різні підрозділи компанії можуть самостійно відповідати за обслуговування і оновлення своїх розділів сайту. Отже зазвичай цей процес проходить просто і безболісно.


Проблеми планування

Створюючи сайт intranet, ви зіткнетеся з тими ж самими проблемами дизайну, організації і навігація, яка неминуче встане перед вами при створенні Web-сайту в Internet. Окрім цього, звернете особливу увагу на наступні моменти, ретельний аналіз яких на початковому етапі роботи допоможе вам уникнути багатьох проблем в майбутньому:

· Хто із співробітників компанії або організації матиме доступ до сайту? Інформація якого плану буде на нім розміщена? Чи повинна вся інформація, що знаходиться на нім, бути доступною всім хто оновлюватиме інформацію на сайті? Хто за які розділи і завдання відповідатиме? Перш ніж приступати до створення сайту, з'ясуєте це собі настільки ясно, наскільки можливо, тому що у міру розробки перед вами може встати цілий ряд завдань, які комусь доведеться регулярно виконувати. Frontpage дозволяє досить просто розподіляти завдання, для цього існує перелік завдань (TasksView) Провідника.

· Яким чином ви не дозволите сайту вийти з-під контролю? Для ефективного контролю за об'ємом сайту вам доведеться визначити коло, де можна модифікувати і додавати матеріал осіб. Якщо будь-який співробітник вашої компанії матиме можливість на свій розсуд додавати сторінки, редагувати інформацію, розставляти посилання і тому подібне, то на вашому сайті дуже скоро почнеться Вавілонське стовпотворіння. Для регулювання призначених для користувача привілеїв Frontpage надає вам можливість встановлювати права перегляду, редагування і адміністрування.

Можливо, у вашій організації вже встановлена мережа і ви за бажання можете відшукати в ній будь-який файл або проглянути документ, але цей процес не можна назвати простим і витонченим: ви повинні підключитися до потрібного комп'ютера мережі, скопіювати файл на свій комп'ютер або відкрити його на іншому комп'ютері, запустити відповідну прикладну програму, щоб цей файл проглянути, і т.д. Додатково до цього, проглядаючи вміст видаленого комп'ютера, ви бачите тільки список файлів. Не дуже інформативне уявлення, чи не так? І навіть якщо ви знаєте, де слід шукати певний файл, знайти його в мережі може виявитися достатньо утомливим завданням, особливо якщо ви не знаєте його точне ім'я.

Мережі intranet дозволяють перевести обмін інформацією на візуальний рівень. Припустимо, що ви хочете подивитися комерційний звіт вашої фірми за попередній квартал, що міститься у файлі MicrosoftExcel. У традиційному варіанті побудови мережі ви повинні будете знайти відповідний файл, відкрити його і завантажити в Excel на своєму комп'ютері.

З появою intranet-сайту у співробітників компанії з'являється можливість витягнути потрібну ним інформацію без необхідності запам'ятовувати її розташування в мережі. Все, що тепер їм доведеться зробити, — це знайти на сайті сторінку з інформацією про продажі компанії, а потім клацанням на посиланні відкрити файл з мережі. А ще краще, якщо необхідній інформації буде відведена на сайті своя власна сторінка. Якщо вони не зможуть швидко знайти сторінку комерційної інформації (що може бути наслідком поганої розробки проекту), то знайдуть її протягом декількох секунд за допомогою механізму пошуку.

Сервери

Для розміщення сайту в intranet вам знадобиться Web-сервер.

Web-сервер — це комп'ютер, на якому зберігаються Web-сайти, сценарії, бази даних і інші потрібні речі, а також якась програма, завдяки яким ми можемо проглядати в браузері Web-сторінки. Оскільки термін Web-сервер може відноситися як до комп'ютера, так і до програмного забезпечення, то його конкретне значення вам доведеться вгадувати з контексту. Ринок Web-серверів великий, конкуренція на нім висока, а представлені версії серверів здатні задовольнити найрізноманітніші потреби і функціонувати на безлічі платформ.

Краще всього, якщо Web-сервер буде встановлений на виділеному комп'ютері, подібно до традиційних мережевих серверів. Чим швидше і могутніше буде цей комп'ютер, тим краще працюватиме ваш сайт.

Вибір Web-сервера залежить від очікуваного графіка в мережі. Якщо ваша компанія відносно невелика, ймовірно, ви зможете обмежитися єдиним сервером на базі Персонального Web-сервера Frontpage або Персонального Web-сервера Microsoft. Ці сервери не розраховані на обробку великого об'єму інформації, так що для обширнішої мережі вам може потрібно сервер, здатний обробляти більше інформації.

Зупинивши свій вибір на одному з Web-серверів (можливо навіть, що сервер у вас вже встановлений і функціонує), ви захочете упевнитися, що у нього не виникне проблем при взаємодії з Frontpage. Frontpage підтримує найбільш популярні на сьогодні умовно-безкоштовні і комерційні Web-сервери за допомогою комплексу програм і сценаріїв, відомих як Серверні розширення Frontpage (FrontpageServerExtensions), які ми також докладно розглянемо в цьому розділі (тут ви також знайдете список Web-серверів, підтримуваних Frontpage). Серверні розширення грають роль посередника між клієнтською частиною Frontpage і Web-сервером, сприяючи гладкій і непомітній їх взаємодії.

Безпека

Для захисту більшості файлів у вашій мережі intranet ви можете використовувати стандартні мережеві засоби захисту, адже кінець кінцем ці файли розташовані в звичайній мережі. Якщо ви хочете, наприклад, дати право на зміну певних файлів в intranet строго певному коло осіб, то ви цілком можете розмежувати доступ і на мережевому рівні.

На додаток до звичайних мережевих засобів захисту Frontpage надає три додаткові рівні доступу до Web-сайтів. Використовуваний вами Web-сервер також може взаємодіяти з цими засобами безпеки:

- Перегляд (рівень кінцевого користувача)

- Авторський доступ (перегляд, модифікація і підтримка сайту за допомогою Frontpage)

- Адміністративний доступ (призначення і зміна привілеїв); адміністратори також мають авторський доступ

Кількість параметрів безпеки сайту, що конфігуруються за допомогою Frontpage, досить велика.

Інформаційне наповнення

Існує маса областей, в яких можна з успіхом застосувати потужність технології intranet:

- Зробіть службову інформацію і документи загальнодоступною. Сайти intranet вельми зручно використовувати для публікації директив начальства, керівництва, розкладів, каталогів продукції і тому подібного. Це дозволить заощадити багато часу, зусиль і грошей. Уявіть, що продавщиця відділу ліжок і ванн універмагу хоче запропонувати ароматизувати рушники для святкового розпродажу, і для цього їй необхідна інформація про духи, що є в наявності. І ось, замість того щоб звернутися до завідувачеві парфюмерним відділом, який передасть запит помічникові, а той, у свою чергу, переадресує її до файлу з інформацією про ціни, наявність і т. д., наша продавщиця просто загляне у відповідний розділ intranet-сайту універмагу і сама безпосередньо знайде всю необхідну інформацію

- Тримаєте співробітників в курсі новин компанії. Сайти intranet — ідеальна дошка оголошень для розміщення бюлетенів новин вашої компанії і офіційних повідомлень, призначених вашим співробітникам. Якщо ви хочете проінформувати своїх товаришів по службі щодо щорічного пікніка, то помістите це оголошення в місце, доступне для загального огляду

- Використовуйте intranet в побуті. Те, що основне призначення мереж intranet полягає в тому, щоб раціоналізувати потік інформації усередині компанії або організації, зовсім не означає, що для них не можна придумати іншого застосування

- Пов'яжіть ваш intranet-сайт з Internet. За допомогою firewall і Proxy-серверів ви можете пов'язати свої сайти з Internet без збитку для безпеки вашої мережі intranet. Помістите на видне місце посилання на сайти конкурентів, щоб ваші співробітники завжди були в курсі їх досягнень, або на іншу корисну і своєчасну інформацію, яку вашим товаришам по службі не завадило б знати. Якщо інформація про вашу компанію з'явиться на інших сайтах Internet, зробіть посилання на них; хай персонал по гідності оцінить вашу роботу.