Смекни!
smekni.com

Робота з таблицями у Word (стр. 3 из 3)

Розміщення обрамлення залежить від того, які параметри встановленні в діалоговому вікні Границя і заливка. Після установки відповідних параметрів до виділеної комірки (чи групі комірок) буде додане обрамлення.

Додати обрамлення і заливку можна також за допомогою команди ТаблицяÞАвтоформат. Якщо виконати цю команду, Word представить список різних стилів обрамлення і заливок. Тут потрібно вибрати який-небудь формат у діалоговому вікні Автоформат таблиці і клацнути на кнопці ОК.

Можна не тільки додати обрамлення, але і вказати його тип. Після цього вказати тип ліній і колір обрамлення, установивши лінію зверху, знизу, праворуч і ліворуч і додавши обрамлення усередині і зовні.

4. Перетворення тексту в таблицю

Word дозволяє перетворювати таблиці, створені шляхом установки табуляції, пробілів і інших символів для розділення стовпчиків. Для цього слід виконати команду ТаблицяÞПеретворитиÞ Перетворити в таблицю.

Ця команда корисна й у тому випадку, якщо хтось створив таблиці за допомогою старих засобів і захоче їх переробити і працювати з ними в новому форматі. Крім того, вона використовується для перетворення в таблицю даних з бази даних, розділених комами. У таблицю можна перетворити текст, розділений комами, символами табуляції чи символами кінця абзацу.

Для того щоб перетворити текст у таблицю, слід виділити його і виконайте команду ТаблицяÞПеретворитиÞ Перетворити в таблицю. У діалоговому вікні Перетворити в таблицю, у вікні Роздільник потрібно вказати роздільник, що використовувався для розділення тексту в комірках старої таблиці. Після цього слід клацнути на кнопці ОК. Виходячи з розміру і формату тексту, Word запропонує кількість рядків і стовпців у таблиці. (Якщо необхідно, то можна змінити його і ввести інші значення в поле Число стовпців і Число рядків.)

Наприклад, розглянемо текст, представлений на мал. 16. (Наберемо такий же текст, попередньо відкривши новий документ. Для поділу тексту стовпців будемо натискати клавішу <Таb>, а наприкінці кожного рядка натискати клавішу <Enter>.)

Для того, щоб перетворити текст у таблицю, спочатку потрібно виділити його. Після цього вибрати команду Перетворити в таблицю з меню Таблиця. У діалоговому вікні Перетворити в таблицю необхідно підтвердити свою згоду із запропонованим Word розміром таблиці (3 стовпці на 3 рядки), клацнувши на кнопці ОК. У результаті отримається таблиця, представлена на мал. 17.



Мал. 16
Якимів Ольга Петрівна
Андрушко Любов Василівна
Качмар Роман Іванович

Мал. 17

Сортування інформації

При упорядкуванні даних в алфавітному чи іншому порядку (в основному, у таблицях) користувачі часто стикаються з труднощами. Для цього у Word існує команда Сортування.

Потрібно пам'ятати, що команда Сортування призначене не тільки для сортування даних у таблиці. З її допомогою сортуються елементи будь-якого списку, і не має значення, чи знаходяться вони в таблиці чи в простому списку із символами кінця абзацу наприкінці кожного рядка.

Сортування здійснюється в алфавітно-цифровому порядку. Необхідно вибрати напрямок сортування (по убуванню чи по зростанню) і її тип (по тексту, даті чи числу).

Для того щоб відсортувати дані в таблиці, потрібно зробити наступне:

1. Виділити стовпчик, рядок чи елементи таблиці, який необхідно відсортувати.

2. Виконати команду ТаблицяÞСортування. (Якщо виділена інформація знаходиться не в таблиці, то команда буде називатися Сортування тексту.) На екрані з'явиться діалогове вікно, представлене на мал. 18.

3. Якщо в тексті є заголовки, які не потрібно сортувати, у розділі Список потрібно вибрати пункт Із рядком заголовка.

4. У розділі Сортувати слід вибрати стовпець, по якому потрібно сортувати в першу чергу.

5. У списку Тип слід вказати тип інформації, що міститься в стовпці, вибравши пункт Текст, Число чи Дата. Потім вказати напрямок сортування, вибравши По зростанню чи По убуванню. Для сортування інформації в інших колонках повторити пп. 4 і 5.

6. Клацнути на кнопці ОК, щоб виконати сортування.

Висновок

Більшість користувачів вважають, що таблиці Word – це просто набір рядів і стовпців, у які занесені певні дані. Фактично, Word має кілька інструментів для керування числами – усі вони схильні до помилок, а іноді їх просто неправильно застосовують користувачі. Якщо необхідно виконати які-небудь обчислення з рядами чи стовпцями чисел – що-небудь складніше, просте підсумовування чи перетворення деяких даних, – то краще використовувати Excel.

Крім очевидного використання таблиць для організації і представлення даних, таблиці Word ідеальні для розміщення й організації об'єктів (слів, чисел, малюнків) на сторінці.

Необхідно також використовувати таблиці при виконанні наступних операцій.

• Вирівнювання заголовка абзацу, при розміщенні його ліворуч, а самого тексту – праворуч. Цей формат використовується в основному в резюме.

• Малювання пересічних вертикальних і горизонтальних ліній. Використання таблиць набагато спрощує виснажливе створення границь навколо слів чи абзаців.

• Створення форм, що будуть заповнюватися вручну чи на друкарській машинці. Крім того, таблиці – це найбільш простий спосіб створення полів у формі введення даних.

• Розміщення тексту у визначеному місці на сторінці. Щораз при упорядкуванні тексту чи малюнків на сторінці використовується клавіша табуляції.

Таблиці можна намалювати також і усередині інших таблиць – дуже зручний спосіб при створення документа, що має сторінки жорстко визначеної структури і формату. Кожна «вкладена таблиця» з'являється усередині окремої комірки в більшій зовнішній таблиці.

Таким чином, підсумовуючи усе вищесказана, можна із впевненістю сказати, що використання таблиць у текстовому редакторі Word дозволяє спростити ряд завдань, які часто постають перед користувачами, а також дає можливість створювати бланки різних документів та шаблони.

Використана література

1. Ботт Эд, Леонард Вудди. Использование Microcoft Office 2000. специальное издание: Пер с англ.: Уч. пос. – М.:Издательский дом «Вильямс», 2000. – 1024 с.: ил. – Парал. тит. англ.

2. Руденко В.Д., Макарчик О.М., Паталанжоглу М.О. Практичний курс інформатики / За ред. Мадзігона В.М. – К.: Фенікс, 1997. – 304 с.

3. Гаевский А.Ю. Самоучитель работы на персональном компьютере. – К.: А.С.К., 2001. – 416 с.: ил.

4. Д. Тейлор, Дж. Мишель, Дж. Пенман. Microcoft Office 2000: Пер с англ.: В. Усманов, А. Сергиенко. – Издательство «Питер Ком», 2000. – 980 с.: ил.