Смекни!
smekni.com

Побудова компонент та модулів для системи управління контентом Joomla (стр. 1 из 6)

Курсова робота

на тему: «Побудова компонент та модулів для системи управління контентом Joomla»


План

1. Joomlaяк система управління вмістом інтернет-сайту

2. Теоретична частина:

2.1 Основи CMS

2.2 Історія виникнення «Joomla»

2.3 Характеристики і особливості «Joomla»

2.4 Функції «Joomla»

2.5 Меню сайту

2.6 Взаємозв’язок меню з модулями

2.7 Елементи меню

2.8 Розширення в «Joomla»

2.9 Побудова власних компонент і модулів

2.10 Приклад компоненти helloworld

2.11 Приклад написання модуля

3. Практична частина

Висновок

Список використаної літератури

joomla cайт модуль


1. Joomlaяк система управління вмістом інтернет-сайту

Метою моєї курсової роботи є ознайомлення з CMSJoomla і її основними розширеннями: компонентами і модулями.

Система управління контентом – це програмний комплекс, що дозволяє автоматизувати процес управління як сайтом в цілому, так і суттю в рамках сайту: макетами сторінок, шаблонами виведення даних, структурою, інформаційним наповненням, користувачами і правами доступу, а також що по можливості надає додаткові сервіси: списки розсилання, ведення статистики, пошук, засоби взаємодії з користувачами і так далі.

Необхідність систем управління для власників сайтів почала виявлятися в той момент, коли кількість матеріалів на веб-сайтах почала стрімко рости. Це призвело до того, що традиційні «ручні» технології розробки і підтримки сайтів, коли сайт складався із статичних сторінок і набору додаткових спеціалізованих скриптів, почали не встигати за швидко змінними потребами.

Однією з найбільш поширених систем управління контентом є Joomla.

Joomla – система управління вмістом інтернет-сайту з відкритим кодом, з допомогою якої можна легко створювати і редагувати власні сайти. Joomla є безкоштовною і вільно поширюваною системою, в яку будь-який користувач (за наявності спеціальних знань і навиків) може вносити зміни. Дві основні особливості цієї системи - простота адміністрування і гнучкість в створенні шаблонів - привели до того, що ця система почала використовуватися для створення найрізноманітніших сайтів, від корпоративних у внутрішніх мережах до шкільних.

Система управління контентом Joomla має модульну структуру і в своєму базовому варіанті не забезпечує всіх необхідних можливостей, потрібних для реалізації готового проекту. Розширення дозволяють істотно збільшити функціональність створюваного сайту.


2. Теоретична частина

2.1 Основи CMS

В останні роки стали популярні системи управління контентом (або як їх ще прийнято називати CMS - від англ. «Content Managment System»). За допомогою подібних систем досвідчений користувач може при необхідності легко створити базовий веб-проект.

CMS — комп'ютерна програма або система, яка використовується для забезпечення і організації сумісного процесу створення, редагування і управління текстових і мультимедіа документів. . Головна характеристика таких систем – це простота створення і редагування інформаційного наповнення динамічних веб-сторінок. Системи управління вмістом, зазвичай, дуже складні, вони можуть містити в собі служби розсилання новин, форуми і інтернет-магазини – і при цьому легко редагуються. Останнім часом появляється дедалі більше сайтів, які розроблені під управлінням CMS.
У часи, коли системи управління контентом практично не застосовувалися - розробка чергового веб-проекту була пов'язана зі створенням коду розмітки кожної сторінки, або з важким програмуванням та інтеграцією графічного оформлення в кожну сторінку. Процес займав величезну кількість часу, а результат виконував обмежену кількість функцій і важкомодернізувався. Сучасні системи управління контентом знімають необхідність постійного програмування. Досить вибрати готовий модуль, з тисячі раніше створених і протестованих. Інтеграція в систему не займе багато часу, так як всі додатки розробляються за єдиним стандартом.

Зараз системи управління це не тільки зручна оболонка-менеджер для користувача, але й потужний інструмент для веб-розробника . Завдяки таким системам, все рідше виникає необхідність у розробці веб-проектів «з нуля» - підготовленому користувачеві достатньо просто вибрати, встановити та налаштувати існуючу систему, щоб швидко і без додаткових різних витрат одержати прийнятний результат професійного рівня.

Сучасна CMS система повинна дозволяти, не вдаючись до додаткового програмування, виконувати: редагувати вміст сторінок, включаючи додавання / видалення графіки; додавання нових сторінок; зміна структури сайту і різноманітних даних; налаштування реєстраційних форм; управління опитуваннями, голосуваннями і форумами; висновок статистики відвідувань ; розподіл прав з управління сайтом серед користувачів.

2.2 Історія виникнення Joomla

Joomla - це вільно поширювальна система управління вмістом, яка як і раніше випробовує зростання популярності, починаючи з 2006 року, коли вона була перейменована з Mambo. Дві основні особливості системи - простота адміністрування і гнучкість в створенні шаблонів - привели до того, що ця система почала використовуватися для створення найрізноманітніших сайтів, від корпоративних у внутрішніх мережах до шкільних.

У 2000 році компанія RiceStudios(раніше називалася Miro, знаходиться в місті Мельбурн, Австралія) випустила першу реалізацію програмного продукту під назвою CMS «Mambo». Спочатку Mambo мала закритий початковий код. Пізніше, в квітні 2001 року, третя версія Mambo почала розповсюджуватися по двох різних ліцензіях, одна з яких була OpenSource. Ця версія отримала назву MamboSiteServer і була випущена під ліцензією GNUGPL.

У 2002 «MamboSiteServer» почав називатися «MamboOpenSource», щоб була видна різниця між комерційною і версією з відкритим початковим кодом.

Проект MamboOpenSource виявився надзвичайно успішним і отримав велику кількість престижних нагород Open-Source.

У 2004 році журнал LinuxFormat нагородив Mambo званням «Кращий проект року вільного програмного забезпечення», а журнал LinuxUserandDeveloper — званням «Краще програмне забезпечення для Linux або відкритого програмного забезпечення». Але найважливіше, що шаблони, пропоновані системою Mambo, стають предметом заздрості користувачів будь-якої , сучасної на той час, системи управління вмістом.

У 2005 році Mambo була нагородженна, ще важливішими званнями, таких як «Краще відкрите рішення» і «Краща демонстрація - закінчене промислове рішення» - на виставці LinuxWorld, що проходила в Бостоні, і «Краще відкрите рішення» - на виставці LinuxWorld в Сан-Франциско.

У 2005 році комерційна версія Mambo була перейменована в «Jango». Була створена організація MamboFoundation і поставлена мета, щоб ця організація сприяла захисту принципів Mambo і забезпечувала більш структуровану методологію роботи.

Створення MamboFoundation створило розкол в співтоваристві MamboOpenSource. Створення цієї організації розглядалося багатьма як спроба RiseStudio отримати контроль над проектом MamboOpenSource.

В серпні 2005 року розгорається суперечка, пов'язана з ухваленням рішень в координаційній раді MamboFoundation.

MamboFoundation, що в основному складався з MamboOpenSource розробників, публічно оголосив про те, що вони мають намір відмовитися від MamboOpenSource. Вони об'єднуються в некомерційну організацію під назвою «OpenSourceMatters і утворюють свою власну групу, в яку входять основні розробники, що вирішили порвати зв'язки з RiseStudio (Miro) і покинути проект Mambo.

OpenSourceMatters створила Joomla. Проект, з 100% відкритим початковим кодом і GPL-ліцензією. Після серйозного доопрацювання, у вересні 2005 року, OpenSourceMatters випустила Joomla 1.0. За минулі місяці Mambo також реформує свої команди і структури підтримки і відмовляється від подальшого розвитку версії 4.5.3, вирішивши продовжити підтримку поточної стабільної бази програмного коду.

З настанням 2006 року обидва проекти - Mambo і Joomla - продовжили свій переможний хід, при цьому обидва вони були засновані на одній і тій же базовій версії 4.5.2.

Різні обмеження в Joomla 1,0 змусили розробників задуматися, як би все перебудувати. Після тривалого періоду розвитку, і декілька бета-версій, Joomla 1,5 була випущена в середині 2007 року.

До теперішнього часу в обох проектах був проведений повний рефакторинг початкових текстів і випущені нові версії - Mambo 4,6 і Joomla 1.5.

Joomla 1,5 сильно відрізняється від Joomla 1,0 і Маmbо. Joomla 1,5 вводить багато нових класів і реалізує повноцінний фреймворк. Радикальною зміною є введення MVC (модель-вид-контролер) стуктури компонентів. Ці зміни привели до істотного зниження сумісності Joomla і Маmbо.

Анонсована , ведеться повним ходом і непогано висвітлюється, наступна версія — Joomla 1.6. За попередніми анонсами вона буде сумісна з Joomla 1,5, але повністю перейде на PHP 5,0, і не планує підтримку режиму LegacyMode, а отже і розширень, розроблених для Joomla 1,0.

2.3 Характеристики і особливості Joomla

· Зручна панель управління сайтом;

· Створення, редагування, видалення розділів і категорій сайту;

· Редагуюче меню сайту;

· Можливості управління блоками сайту;

· Необмежена кількість сторінок;

· Вбудований WYSIWYG-редактор сторінок сайту;

· Можливість звантажування файлів (картинок, звуків) на сайт;

· Аутентифікація користувачів і адміністраторів;

· Засоби для створення опитування;

· Можливість об’єднання з форумом;

· Можливість встановлення терміну початку і закінчення публікації матеріалів;

· Створення закритих областей сайту;

· Попередній перегляд публікованого матеріалу;

· Шаблони дизайну сайту;

· Велика кількість розширення (що дозволяє адаптувати Joomla під потрібні потреби);

· І багато іншого.

2.4 Функції Joomla

Здавалось би, потужність і простота – не сумісні, в це важко повірити, особливо, якщо раніше не використовували ніяку іншу CMS. Проте слід звернути увагу на наступні особливості Joomla:

· Повноцінне управління сайтом через Web-інтерфейс;

· Web-інтерфейс дозволяє керувати основними елементами сайту – сторінками, графікою, файлами і іншими даними;

· Функції схвалення контенту, які дозволяють контролювати матеріали, опубліковані віддаленими авторами (ніхто не зможе опублікувати на вашому сайті матеріал без вашого схвалення);