Смекни!
smekni.com

Сім чудес світу (стр. 4 из 4)

Маяк, споруджений на острові Форос, по своїх величезних розмірах і складній системі відбивачів світла був єдиним у своєму роді. От як його охарактеризував АхіллТатій у своєму романі “Лєвкіппа і Клітофонт”: “...будівля вигадлива і надзвичайна, Гора, що лежала посеред моря, доходила до самих хмар, і вода протікала під цією спорудою, а воно височіло, висячи над морем”.

Олександрійський маяк, простояв біля 1500 років, несучи службу світоча, допомагаючи орієнтуватися середземноморським “кібернетос”, як називали кормчих древні греки. Маяк двічі страждав від землетрусів, але його відновлювали, поки, нарешті, він не зруйнувався з - за вивітрювання каменю. Потім на руїнах маяка спорудили середньовічну фортецю.

Від одного із семи “чудес древнього світу”, здавалося, нічого не залишилося, крім руїн, умонтованих у Кайт-Бей, де вони існують і понині. Назва острова перетворилося в символ: “форос” стало означати “маяк”. Звідси і сучасне “фара”.

У 1961 році під час дослідження прибережних вод аквалангісти знайшли на морському дні статуї, саркофаги, шкатулки з мармуру. У 1980 році міжнародна група археологів виявила на морському дні залишки Фороського маяка. Тоді ж на глибині 8 метрів виявилируїни легендарного палацу цариці Клеопатри. Це одне з найбільших відкриттів археології.

ВИСНОВОК

За словами Віктора Гюго, із самого створення світу до винаходу друкарства “зодчество було великою книгою людства, основною формулою, що виражала людину на всіх стадіях її розвитку як істоти фізичної, так і істоти духовної”.

За свою довгу історію будівельне мистецтво пройшло величезний шлях від примітивного куреня до найскладніших по своїх планувальних і конструктивних рішенняхспоруд. Змінюються уявлення про можливості будівельних матеріалів, змінюються і самі матеріали.

Практично сьогодні можна побудувати все, що підкаже уява архітектора. Питання лише в тому, чи буде це доцільно, красиво, економічно. І от тут й умудреному знаннями зодчому, і “юнаку, що обмірковує життя”, можуть прийти на поміч архітектурні зразки минулого, що зайнялипочесне місце в ряду визнаних шедеврів минулого, які являють собою загальнолюдські пам'ятники культури.

Серед сучасних проектів і будівель є справжні шедеври будівельного мистецтва, що по праву могли б підвестися в один ряд із “сьома чудесами древнього світу”. Перед будівельниками відчиняються широкі перспективи...

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Альберті. - Десять книг про зодчество.

2. Боголюбов А. Н. - Механіка в історії людства.

3. Барбич В., Плєтньова Г. - Видовище древнього світу.

4. Бунін А. В., Саваренская Т. Ф. - Історія містобудівного мистецтва.

5. Гідіон З. - Простір, час, архітектура.

6. Гуляницький Н. Ф. - Історія архітектури.

7. Кварцев В., Хазановський П. - Стихіям не підвладний.

8. Карцев В. П. - Магніт за три тисячоріччя.

9. Любимов Л. Д. - Мистецтво древнього світу.

10. Петрович Д. - Теоретики пропорцій.

11. Шебек Ф. - Піраміди, палаци, панельні будинки.

12. Черняк В. З. - Сім чудес і інші.