Смекни!
smekni.com

Основи наукових досліджень у молочному виробництві (стр. 2 из 2)

До кормів, позитивно впливає на величину надою і склад молока, відносять соняшниковий та лляної макухи, доброякісне сіно з молодої трави, зелену масу бобових або травосуміші злакових і бобових культур. Згодовування зелених кормів та пасовищної рослинності у весняно-літній періоди, а в зимовий - доброякісних силосованих кормів та сінажу дозволяє отримувати молоко, збагачене каротином і вітаміном А.

При недостатньому і нерівномірному годівлі надої знижуються на 25-50%. Вкрай несприятливо позначається на молочної продуктивності корів також недостатнє годування у період сухостою і перші місяці лактації. Найчастіше підвищення молочної продуктивності гальмується недоліком кормів, відсутністю підготовки кормів до згодовування та неправильною організацією годування. Створення оптимальних умов годівлі дозволяє підвищити удій корів за лактацію в 2 рази.

Вуглеводно-білкове співвідношення кормів повинна бути на рівні 1,5:1. При годівлі молочних корів на 1 корм. од. має припадати 100-120 г перетравного протеїну. Від недокорму знижується добовий удій, коротшає лактаційна діяльність. При виробництві молока необхідно враховувати, що при включенні в раціон великої кількості коренеплодів (турнепс, кормовий буряк, гичка коренеплодів) молоко набуває гіркоту і кормовий присмак. Склад і властивості молока погіршуються при згодовуванні недоброякісних кормів - загнили або загниваючих коренеплодів, сіна, силосу, сінажу. До таких же результатів призводить згодовування коровам у великій кількості барди, пивної дробини, кислого жому, а також при випасанні на пасовищах з кислою рослинністю і на низинних луках. При цьому отримують молоко, що дає в'ялий, поганої якості згусток. З нього не можна приготувати сир хорошої якості.

Молоко від корів, що утримуються на злаково-бобових травостоях, а також на альпійських і субальпійських пасовищах (2-3,5 тис. м над рівнем моря), відрізняється вираженим ароматом і хорошою згортуваністю під дією сичужного ферменту. З такого молока виробляються сири та інші молочні продукти відмінної якості.

Годівля корів недоброякісними кормами викликає синтез молока зниженої якості. Наприклад, згодовування гірких (полинових) кормів надає молоку гіркоту. У зв'язку з цим годівлі корів у всі сезони року необхідно приділяти велику увагу, організовуючи його так, щоб отримувати високу молочну продуктивність і екологічно чисте молоко доброї якості Коренеплоди (кормова і цукровий буряк, морква, топінамбур) є дієтичними кормами, що містять багато води. Їх необхідно задавати корові разом з грубими кормами. Дійної корови можна згодовувати на добу кормових буряків 15-20 кг, цукрової - 5-8, моркви - 10-15 кг. У рік потрібно заготовити 20-25ц коренеплодів на корову. Годівля корів морквою дозволяє отримувати молоко і молочні продукти високої якості.

5. Дози і правила годівлі корів коренеплодами

1. Коренеплоди (кормова і цукровий буряк, морква, топінамбур) є дієтичними кормами, що містять багато води, тому їх необхідно давати корові разом з грубими кормами.

2. Буряк рекомендується згодовувати через кілька тижнів після збирання, так як Щойно зібране плоди можуть викликати розлад травлення.

3. Дійної корови можна згодовувати на добу кормових буряків 15-20 кг, цукрової - 5-8, моркви - 10-15 кг.

4. Корнеклубнеплоди необхідно очистити і вимити, інакше при годуванні корів забрудненої буряком відзначається зниження молочної продуктивності, в предшлункахх виявляється 12-18 кг землі (піску), а також стираються різці.

5. Картопля є цінним кормом, який можна задавати в сирому і вареному вигляді, але слід враховувати, що згодовування сирої картоплі значно підвищує удій молока.

6. Картопля, особливо середнього розміру, може викликати у корови закупорку стравоходу, тому його обов'язково подрібнюють безпосередньо перед згодовуванням.

7. Оптимальна кількість картоплі в раціоні корови становить 10-12 кг, в рік необхідно заготовити 5ц на голову.

6. Вимоги ГОСТ, які пред'являються до молочної продукції

годівля корова молочна продуктивність

Відповідно до вимог ГОСТ 13264-88 коров'яче молоко повинно бути натуральним, білого або слабо - кремового кольору, без осаду і пластівців. Заморожування молока не допускається. Воно не повинно містити інгібуючих і нейтралізуючих речовин (антибіотиків, аміаку, соди, перекису водню та ін) Наявність у молоці важких металів, миш'яку, афлатоксину М1 не має перевищувати допустимого рівня, затвердженого Міністерством охорони здоров'я. Щільність молока - не менш 1027 кг / кубометр.

Молоко, призначене для виробництва продуктів дитячого харчування, стерилізованих продуктів і вироблення сичужних сирів, відповідає вимогам вищого або 1 сорту, але з вмістом соматичних клітин не більше 500 тис / куб.см. Молоко, яка направлена ​​на вироблення продуктів дитячого харчування та стерилізованих продуктів, по термостійкості повинно бути не нижче 2 групи, а направляється на вироблення сирів - по сичугової-бродильної пробі відповідати вимогам не нижче 2 класу. Зміст суперечка мезофільних анаеробних лактозброджуючих бактерій в такому молоці має бути не більше 10 в 1 куб.см (для сирів з високою температурою другого нагрівання не більше 2 в 1 куб.см).

Молоко, призначене для виробництва продуктів дитячого харчування, стерилізованих продуктів і сичужних сирів, беруть з надбавкою до закупівельної ціни. Молоко, що відповідає вимогам вищого, 1 або 2 сорту, температура якого перевищує 10 град., Приймають як "неохолоджене" зі знижкою з закупівельної ціни.

Масова частка жиру і білка в молоці повинна відповідати базисним нормам. За кожний 0.1процент жиру і білка вище встановлених норм передбачаються надбавки до закупівельної ціни, а за кожен 0.1 відсоток жиру і білка нижче базисної норми - відповідні знижки з ціни.

Молоко щільністю 1026 кг / куб.м., Кислотністю 15 і від 19 до 21 ° Т допускається до приймання на підставі контрольної (стойлової проби) 1 або 2 сортом, якщо вона за своїми органолептичними показниками, чистотою, бактеріального обсіменіння та утримання соматичних клітин відповідає вимогам стандарту. Результати аналізу контрольної проби дійсні протягом місяця.

Молоко, отримане від корів у неблагополучних господарствах щодо інфекційних хвороб і дозволене для використання в їжу ветеринарним законодавством, повинно бути профільтрувати, піддана господарстві термічній обробці відразу після доїння та охолоджене до температури не вище 10 градусів. Чи не допускається змішування такого молока з молоком, отриманим від здорових тварин. Молоко, термічно оброблене, відносять до несортових. За якістю воно повинно відповідати вимогам стандарту.

Органолептичні показники. температуру, щільність, чистоту, кислотність, масову частку жиру, а також ефективність термообробки визначають у кожній партії молока, а масову частку білка, зміст соматичних клітин, кількість бактерій та наявність інгібуючих речовин - не рідше одного разу на декаду.

При виявленні інгібіторів сире молоко, прийняте у господарства в день аналізу, відносять до несортових, а піддане термообробці, оплачують зі знижкою з ціни, якщо за іншими показниками вона відповідає вимогам ГОСТу. Приймання наступної партії молока з господарства затримують до отримання результатів аналізу на наявність інгібіторів і бактеріального обсіменіння.

Молоко з наявністю інгібіторів, а також молоко сире, що не відповідає вимогам 2 сорту, молоко з неблагополучних з інфекційної обстановці господарств, що не відповідає вимогам стандарту, молоко з вмістом нейтралізаторів, важких металів, миш'яку, афлатоксину М1 і залишкових кількостей пестицидів, що перевищують допустимий рівень, прийманню не підлягає.

Відповідно до вимог до сухого знежиреного молока, що виробляється з пастеризованого знежиреного коров'ячого молока або суміші його з пахтою шляхом згущення і подальшого висушування., Він повинен відповідати наступним вимогам відповідно до ГОСТ 10970-87, введеним 01.01.88:

Висновок

Нормальний перебіг фізіологічних процесів і відповідна спадковості і рівню годівлі продуктивність тварин досягається збалансованим годуванням, заснованим на використанні деталізованих норм годівлі.

Як ми з'ясували - годування корів коренеплодами істотно підвищує удій і жирність молока. Але, тим не менш, не варто забувати і про інші важливі фактори, такі як, підгодівля вітамінами, напування корів, правильна організація відпочинку тварини, про саму техніку годування. Не варто випускати з уваги моціон тварини. Це теж важливий фактор, на який треба орієнтуватися при формуванні раціону корів.


Список літератури

1. Голіков А.М. Адаптація сільськогосподарських тварин. - Москва: Агропромиздат, 1985, 215с.

2. Кокоріна Е.П. Умовні рефлекси і продуктивність тварин. - Москва: Агропромиздат, 1986, 335с.

3. Любін Н.А. Фізіологія лактації. Фізіологічні основи машинного доїння корів. - К.: УГСХА, 2004.