Смекни!
smekni.com

Аналіз сільського господарства в Швейцарії (стр. 3 из 3)

4. Імпорт натуральної продукції

Сільське господарство забезпечує 60% потреб країни в продовольстві. Основна галузь - тваринництво (75% вартості сільськогосподарської продукції). Рейтинг перспективної конкурентоспроможності країн світу, складений фахівцями Світового економічного форуму в Давосі, відводить Швейцарії почесне 6-7-е місце. На частку маленької Швейцарії припадає близько 2% світового зовнішнього торговельного обороту. Основна частина торговельних зв'язків звернена до центральної частини Західної Європи і до США (більше 80% усього вантажообігу). Частка Росії в імпорті Швейцарії - 6%.

У минулому спектр імпортованої продукції органічного сільського господарства був дуже широкий, але обсяг імпорту обмежувався низкою факторів, що ускладнювало регулярні поставки. Серед таких факторів: жорсткі вимоги до якості, вимоги посередників, транспортно - логістичні проблеми. Але незважаючи на всі труднощі, імпорт натуральної продукції швидко зростає внаслідок впевненого попиту (особливо високий попит на борошно, хліб, фуражне зерно, сою, рис, цитрусові і сухофрукти). У перспективі збільшення обсягів імпорту продовжиться. За рахунок внутрішнього виробництва задовольняється лише 40% попиту на натуральні зернові. Натуральне молоко і молочні продукти практично не імпортуються.

Для імпорту продукції органічного сільського господарства на швейцарський ринок рекомендується користуватися послугами місцевого імпортера, а не намагатися реалізувати її безпосередньо. Імпортер може надати експортеру всю необхідну інформацію про ситуацію на ринку, стандарти якості, умови доступу на ринок, порядок оформлення імпорту. Не менш важливо, що імпортер може надати транспортно-логістичні послуги, які максимально прискорять доставку товару до покупця. Комерційні споживачі часто вважають за краще купувати товари у відомого їм постачальника, які візьмуть на себе.

Швейцарія - це один із найцікавіших ринків для постачальників вин, оскільки споживання на душу населення одна з найвищих у світі (порівнянно з показниками Південної Європи). У рік споживається близько 23 тисяч гектолітрів натурального вина, з них 10 тисяч виробляється у Швейцарії і 13 тисяч імпортується. Площа земель, на яких виробляється натуральне вино, складає приблизно 250 га, при цьому загальна площа земель, що використовуються для виноробства - 15 тисяч га. Частка натурального вина в загальному споживанні - 0,8%. Вироблене в Швейцарії натуральне вино, в основному, продається безпосередньо; роздрібні мережі, займаються також імпортом. Натуральні вина займають особливе місце в асортименті продукції органічного сільського господарства і вважаються предметом розкоші ..

За останні п'ять років попит на натуральне молоко розвивався швидше, ніж пропозиція, хоча перехід на органічне сільське господарство фермерських господарств у ряді регіонів створив там ситуацію перевиробництва. Тому асоціації виробників натурального молока та молочної продукції Швейцарії взяли на себе функцію координації пропозиції в цьому секторі ринку. Щорічний приріст попиту стабільно знаходиться на рівні 10-20%. У перспективі він небагато знизиться - до 5-10%.Товари їх натурального молока дуже популярні в Швейцарії. У 2002 році майже 10% проданого молока було отримано в господарствах, провідне органічне сільське господарство. Відповідно до двосторонніх угод між Швейцарією та ЄС дозволяється імпорт до Швейцарії тільки натурального сиру, натуральне молоко і молочні продукти не імпортуються. У майбутньому будуть ввозитися тільки певні всесвітньо відомі сорти сиру з Франції та Італії. До недавнього часу цю продукцію можна було купити тільки в спеціалізованих магазинах.


Висновок

У своїй роботі я розглянула і провела аналіз майже великої частини сільського господарство.

Отже, Швейцарія - одна з найрозвиненіших в індустріальному відношенні країн світу, яка займає одне з перших місць по досвідченості і кваліфікації інженерів і робітників, якості вироблюваної продукції і за розмірами прибутків, які одержує Швейцарія від промислових підприємств, що знаходяться в самій країні і за її межами , від величезних капіталовкладень. Ця невелика країна виконує помітну роль в світовому політичному житті.

Швейцарія - високорозвинена індустріальна держава з інтенсивним сільським господарством, один з найбільших експортерів капіталу і фінансових центрів світу. Високий рівень концентрації капіталу поєднується з відносно невисоким ступенем концентрації виробництва.

Швейцарія функціонує і розвивається набагато краще і ефективніше, коли для цього створюються певні сприятливі умови. Сільське господарство Швейцарії має яскраво виражену тваринницьку спрямованість, відрізняється високою врожайністю і продуктивністю праці, має дрібні і середні підприємства, укріплену фермерську господарству, добре розвинену органічну сільську господарству, де вирощуються натуральні продукти для споживання і для імпорту.


Список використаної літератури

1. Ломакін В.К. Світова економіка - М.: 2006

2. Світова економіка. Економіка зарубіжних країн. Під ред. В. П. Колесова, Осьмовой М.Н.-М.: 2005

3. Журнал «Економіка сільськогосподарських і переробних підприємств» 2008

4. Земля і людство. Загальний огляд / У серії «Країни та народи» .- М.: 2006

5. Економіка сільського господарства. Під ред. І.А.Мінакова - М.: 2007