Смекни!
smekni.com

Проект модернізації виробництва короткорізаних макаронних виробів (стр. 3 из 4)

4.4 Конкурентоспроможність продукції

Запланований для досягнення рівень. Планується досягнути якості продукції на рівні кращих вітчизняних зразків, вироблених з борошна м'яких сортів. Дизайн упаковки, розроблений професійними фірмами, має забезпечити додаткові переваги. Рівень цін планується утримати всередині цінового коридору, що сформувався на ринку.

Передумови для "оптимізму". Для ВАТ "Сумська макаронна фабрика" буде можливим успішно вийти на цей ринок, якщо буде досягнуто заданих рівнів якості та собівартості продукції. Бо тоді:

1. Будуть досягнуті переваги перед іншими макаронними фабриками:

По ціні: за рахунок менших транспортних витрат та використання меншого числа посередників в каналах збуту;

По ступеню охоплення ринку збутовою системою: за рахунок уже існуючої структури та її розширення;

По наявності впливу на споживачів шляхом запланованих методів просування продукції.

2. Переваги перед місцевими виробниками:

По якості продукції за рахунок використання більш сучасної технології та більш якісної сировини (борошна);

По наявності впливу на споживачів шляхом запланованих методів просування продукції.

4.5 Просування продукції на ринку

Методи просування, що будуть застосовані.

В основному планується використати рекламу: в ЗМІ, щитову та на упаковці продукції. Додатково буде використано допоміжні методи просування: поліграфічна продукція, мінівітрини, стелажі та ін.

Вказані методи будуть спрямовані на кінцевих споживачів та торгових посередників.

Істотно зростає роль і значення діяльності по формуванню сприятливих для фірми відносин із громадськістю ("паблік рілейшнз"), а також цілеспрямованих і широкомасштабних рекламних компаній. В умовах наявності вибору споживачі хочуть мати справу з тим, кого добре знають і чия репутація не викликає сумнівів.

Виходячи з вищевикладеного сформулюємо пропозиції по проведенню робіт в області маркетингових заходів і по стимулюванню збуту (відранжированих за значимістю):

1. Політика асортименту та якості макаронних виробів.

2. Політика ціноутворення.

3. Створення фірмового стилю.

4. Public relations.

4.6 Маркетингова збутова стратегія підприємства

Канали збуту продукту

Специфіка діяльності ВАТ “Сумська макаронна фабрика” полягає в тому, що підприємство крім виробничої діяльності також має торговельні підрозділи, завдання яких зробити високоякісний продукт (макаронні вироби в асортименті) і продати вигідно товар, визначивши тим самим остаточний результат всіх маркетингових зусиль самого підприємства. Кажучи про продаж продукту підприємством ми говоримо про канали збуту (розподілу) підприємства.

В нашому варіанті ВАТ “Сумська макаронна фабрика” використовує як прямий продаж продукту споживачам (канал прямого маркетингу) так і інші канали маркетингу (однорівневі, дворівневі).

Канали збуту ВАТ “Сумська макаронна фабрика” будуються за принципом вертикальних маркетингових систем. ВАТ “Сумська макаронна фабрика” застосувала договірну вертикальну маркетингову систему.

Реалізація продукції за вказаними схемами дозволяє отримати найбільш правдиву картину поведінки товару на ринку. А зацікавленість підприємства у збільшенні обсягів продажу на ринку змушує прислуховуватись до зауважень і побажань кінцевого споживача товарів.

Стратегія збуту.

Використання існуючих каналів збуту. Вся існуюча збутова мережа по макаронних виробах буде використана для збуту нової продукції.

Створення привабливих умов для дистриб’юторів: надання можливості отримання суттєвої маржі від продажу макаронної продукції ВАТ "Сумська макаронна фабрика", надання товарних кредитів та (при необхідності) забезпечення транспортом.


5. План виробництва

Ситуація на ринках сировини та матеріалів. На сьогоднішній день ситуація на ринку борошна є стабільною.

На ринку пакувальних матеріалів ситуація досить вигідна - тут пропозиція набагато перевищує попит (результат аналізу пропозицій).

Технологічне обладнання. В ході проведення передінвестиційних досліджень було проаналізовано ринок технологічного обладнання для виробництва макаронної продукції.

Після розрахунку економічної ефективності використання обладнання заданої потужності різних виробників було визначено, що оптимальним варіантом за існуючої ситуації є обладнання “Braibanti Sasib” (Італія) з наступними характеристиками:

• Виробнича потужність – 1600 кг/год.;

• Електрична потужність – максимальна -140 кВт;

• Теплова потужність – 384 Ккал/год.

• Витрати питної води – 400-480 л/год.


6. Фінансовий план

6.1 Інвестиційна потреба

Таблиця 7

№ пп Напрями використання коштів Потреба, грн.
1. Придбання технологічної лінії (з урахуванням шеф-монтажу) 1 800 491
2. Реконструкція фабрики (власні кошти) 540 147
ВСЬОГО: 2 340 638

6.2 Джерела фінансування

Придбання технологічної лінії, потрібної для реалізації даного проекту, передбачається на умовах наведених у таблиці №2.

Решта потреби грошових коштів покриватиметься за рахунок власних коштів підприємства.

Таблиця 8

Напрями використання коштів Джерело фінансування Сума грн. Умови отримання та повернення коштів
1 Підготовка виробничих приміщень Власні кошти підприємства 362 846,13 Підприємство вкладає кошти не одразу, а по мірі виникнення потреби. Вкладені в проект кошти підприємства повернуться йому після закінчення проекту у вигляді NPV та лінії по виробництву короткорізаних макаронів, яка залишається у підприємства з обіговими коштами на їх виробництво.
2 Проведення комунікацій Власні кошти підприємства 119 548,87

3
Придбання автоматичної лінії дивись таблицю №2 1 800 491,00 Дивись табл. №2
4 Потреба в обігових коштах для організації процесу виробництва. Власні кошти підприємства 57 752,00 Підприємство вкладає кошти не одномиттєво, а по мірі виникнення потреби.
5 Всього інвестиційні кошти 1 800 491,00
6 Всього власні кошти підприємства 540 147,00
ВСЬОГО: 2 340 638,00

Таблиця 9

Показники ефективності проекту

Показник Значення Рекомендоване значення
1 Чиста приведена вартість, NPV, ГРН. 835 043,25 Більше 0
2 Внутрішня норма рентабельності, ІRR, % 31,81 Більше 16%
3 Індекс прибутковості, PI 1,33 Більше 1
4 Термін окупності, роки 2,41 Менше 3 років

Аналізуючи два основних показника інвестиційної привабливості проекту, а саме чисту приведену вартість (NPV) і внутрішню норму рентабельності (IRR) бачимо, що значення NPV додатне, а значення IRR більше, аніж відсотки за кредитом, що означає прийнятність даного варіанта проекту за цими критеріями.

6.3 Аналіз чутливості проекту

Розрахунок показників ефективності проекту при різних значеннях ціни одиниці продукції, обсягу виробництва, постійних витрат, змінних витрат та ставки дисконтування показав, що проект є найбільш чутливим до:

1. Зміни ціни одиниці продукції - втрата прибутку при зменшенні ціни на 63,99 %.

2. Обсягу виробництва - втрата прибутку при зменшенні виробництва на 41,74 %.

3. Змінних витрат - втрата прибутку при збільшенні змінних витрат на 74,22 %.

Найбільшу небезпеку представляє зменшення ціни одиниці продукції. Цей показник найбільшим чином залежать від кон’юнктури ринку.

Коливання розміру змінних витрат також залежить від ринкової ситуації, але передбачається, що в разі збільшення цін на сировину та матеріали, ціни на макаронні вироби також піднімуться, що частково компенсує негативний вплив від збільшення змінних витрат.


7. Бізнес-пропозиції ВАТ “СМФ”

Правління ВАТ “Сумська макаронна фабрика” запрошує потенційних інвесторів обговорити різні бізнес-можливості.

Інвестиція може бути представлена автоматичною лінією по виробництву короткорізаних макаронних виробів продуктивністю від 1500 до 1600 кг/год. Є технічна можливість поставити дві автоматичні макаронні лінії.


Висновок

Кожна фірма, яка функціонує в умовах ринкової економіки і господарської нестабільності, визначає стратегію свого розвитку з огляду на дане господарське оточення. Воно складається з інших фірм (постачальників сировини, споживачів продукції і послуг, конкурентів); банків, котрі надають кредити; державних і міжнародних організацій, що сприяють підприємництву, а також фізичних осіб з їхніми потребами, прибутками й інтересами.

В оточенні фірми постійно відбуваються зміни, зумовлені еволюцією всіх функціонуючих в економіці суб'єктів, динамікою курсів валют, цін, процентних ставок і митних зборів, податків. Місце фірми в економічному оточенні визначають: галузь, у якій вона діє; ринок, де вона реалізує продукцію; ціни; якість; технологія виробництва; динаміка продажу; доступ до фінансових ресурсів. Головною метою більшості фірм є підвищення власної конкурентоспроможності, зростання обсягу продажу, прибуток, рентабельність. Цього можна досягти завдяки введенню нових продуктів (послуг) на ринок, підвищенню якості, зниженню цін, поліпшенню чи впровадженню нових технологій, завоюванню нових ринків, розвитку реклами, маркетингу, мережі реалізації, удосконаленню системи управління.