Смекни!
smekni.com

Фиксированый сельськохозяйственный налог (стр. 3 из 7)

Сплата фіксованого податку сільськогосподарською продукцією. Важлива особливість фіксованого сільськогосподарського податку полягає в тому, що його платники мають право на вибір форми сплати податку в грошовій формі або /та у вигляді поставки сільськогосподарської продукції. При цьому кількість сільськогосподарської продукції з 1 га, яка може поставлятися в рахунок податку, встановлюється на початок року і не підлягає коригуванню залежно від зміни ціни на сільськогосподарську продукцію протягом року.

Визначення кількості сільськогосподарської продукції з 1 га сільськогосподарських угідь, що має поставлятися в рахунок фіксованого податку, здійснюється виходячи з еквівалента - 1 т пшениці м'якої третього класу, що відповідає міждержавному стандарту ГОСТ 9353-90, за ціною, яка щорічно визначається Кабінетом Міністрів України.

Кількість сільськогосподарської продукції з 1 га сільськогосподарських угідь, яка має поставлятися в рахунок фіксованого податку, визначається як співвідношення вартості 1 т пшениці третього класу до вартості 1 т відповідної продукції. Таке співвідношення встановлюється щорічно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами до затвердження відповідного бюджету, але не пізніше 1 січня. Зміна встановленого порядку сплати податку протягом року не допускається.

Строки поставки сільськогосподарської продукції в рахунок сплати податку. Поставка зерна в рахунок фіксованого сільськогосподарського податку здійснюється сільськогосподарськими товаровиробниками у визначені ними за погодженням з районною адміністрацією строки, але не пізніше 15 жовтня - з продукції ранніх зернових культур, до 1 грудня - з продукції пізніших зернових та технічних культур, а поставка продукції тваринництва — щомісяця, але не пізніше останнього дня поточного місяця.

Але платники податку, які вибрали натуральну форму сплати податку, не повинні забувати про щомісячні строки сплати податку. Це значить, що у І та II кварталах можлива сплата податку грошима чи продукцією тваринництва. Оскільки основний тягар сплати податку перенесений на

III квартал - 50% та IV квартал - 30% річних платежів, то не порушуючи принципу щомісячних платежів, сільськогосподарські товаровиробники погоджують з райдержадміністрацією об'єми та строки поставки в цей період продукції рослинництва.

Порядок поставки сільськогосподарської продукції в рахунок сплати податку. Заготівельні (переробні) підприємства і організації та платники фіксованого сільськогосподарського податку укладають угоди про прий­мання сільськогосподарської продукції, в яких визначаються обсяги, строки поставки і якість продукції, умови її заготівлі.

Обов'язки з доставки товарної сільськогосподарської продукції до заготівельних (переробних) підприємств, організацій в рахунок фіксованого сільськогосподарського податку покладаються на платників фіксованого сільськогосподарського податку з подальшим відшкодуванням зазначених витрат за рахунок одержаної виручки від реалізації продукції. Тарифи на транспортування погоджуються з відповідною районною державною адміністрацією і подаються заготівельному (переробному) підприємству, організації.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку під час доставки продукції заготівельним (переробним) підприємствам і організаціям роблять у товарно-транспортній накладній запис "у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку".

На продукцію, що надійшла у рахунок сплати цього податку, заготівельні (переробні) підприємства, організації виписують прибуткову квитанцію виходячи із залікової ваги, але не вище фізичної, та встановлених на неї цін.

Щомісяця, до 5 числа наступного за звітним місяця заготівельні (переробні) підприємства, організації та платники фіксованого сільськогосподарського податку складають акти приймання-передачі продукції в рахунок фіксованого податку, які затверджуються органами державної податкової служби до 20 числа наступного за звітним місяця. Реалізація сільськогосподарської продукції, що надійшла в рахунок погашення суми фіксованого сільськогосподарського податку, здійснюється за цінами, погодженими з районними державними адміністраціями, які забезпечують надходження коштів на рахунок відділення Державного казначейства в районі на рівні розрахункових. Реалізація цієї продукції повинна здійснюватися не пізніше завершення звітного податкового року.

За розпорядженням районної державної адміністрації заготівельні (переробні) підприємства, організації виписують покупцеві сільськогоспо­дарської продукції та продуктів її переробки рахунок на суму вартості реалізованої продукції, збільшену на суму витрат, пов'язаних з транспортуванням сільськогосподарської продукції до заготівельних (переробних)

підприємств, організацій, та витрат, пов'язаних з прийманням, зберіганням і реалізацією такої продукції. Продукція реалізується покупцеві на умовах передоплати.

Покупець перераховує кошти на спеціальний рахунок заготівельного (переробного) підприємства, організації, на якому акумулюються тільки кошти, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції, що надійшла в рахунок погашення фіксованого сільськогосподарського податку.

Заготівельне (переробне) підприємство, організація зобов'язані перерахувати кошти, отримані за реалізовану сільськогосподарську продукцію, за вирахуванням витрат, пов'язаних з транспортуванням, прийманням, зберіганням і реалізацією такої продукції, на окремий рахунок відділення Державного казначейства в районі протягом трьох банківських днів від дня їх надходження.

Заготівельне (переробне) підприємство, організація перераховують кошти на покриття витрат платників фіксованого сільськогосподарського податку з транспортування сільськогосподарської продукції на їх розрахункові рахунки один раз на місяць відповідно до їх частки в повному обсязі цих витрат.

Кошти на покриття своїх витрат заготівельне (переробне) підприємство, організація перераховують із спеціального рахунка на розрахунковий рахунок підприємства, організації.

У разі перевищення фактичної ціни реалізації продукції над ціною, визначеною Кабінетом Міністрів України, сума перевищення зараховується на окремий рахунок фінансового відділу з метою створення резервного фонду для покриття втрат від зниження цін та інших непередбачених втрат згідно з положенням, що затверджується районною державною адміністрацією.

У разі сплати фіксованого сільськогосподарського податку в грошовій формі платники податку, а у разі сплати в натуральній формі - заготівельні (переробні) підприємства, організації перераховують кошти на окремий рахунок відділення Державного казначейства в районі, що відкритий на балансовому рахунку 2512 "Кошти державного бюджету цільового характеру" (код бюджетної класифікації 16040000 "Фіксований сільськогосподарський податок").

Відділення Державного казначейства у районах здійснюють розмежування та перерахування коштів, що надійшли у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку, відповідно до нормативів, установлених Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок".

Суми нарахованого (внесеного) фіксованого сільськогосподарського податку включаються до складу валових витрат платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Порядок виплати пенсій пенсіонерам сільськогосподарською продукцією в рахунок сплати податку. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.98 № 525 "Про невідкладні заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, грошового забезпечення, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на 1998 рік" та листа ДПА №7648/7/18-0617 від 28.05.99 виплата пенсій може проводитись в нату­ральній формі. Платники фіксованого сільськогосподарського податку, у разі сплати його в натуральній формі, можуть його частину направляти сільгосппродукцією для виплати пенсій пенсіонерам за їх згодою. У такому разі органи Пенсійного фонду подають до органів Державного казначейства та органів державних податкових адміністрацій за місцем реєстрації платника податків реєстр, в якому відображають ідентифікаційний код та назву платника фіксованого сільськогосподарського податку, який провів вищезазначену операцію, а також суму, на яку реалізовано сільгосппродукцію в рахунок виплати пенсій за цінами зарахування фіксованого сільськогосподарського податку.

Органами державних податкових адміністрацій на підставі реєстрів, що подаються органами Пенсійного фонду, провадяться в картках особо­вих рахунків платників записи про зарахування коштів у рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку.

На 1 число кожного місяця між органами Пенсійного фонду, органами податкових служб та органами Державного казначейства проводиться звірка по сплачених коштах.

Врахування ПДВ при поставці сільськогосподарської продукції в рахунок сплати податку. П. 1 Указу Президента України від 02.12.98 № 1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників" та п. 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" від 3.04.97 № 168/97 установлено, що з 1 січня 1999 р. і до 1 січня 2004 р. не підлягають сплаті до бюджету суми податку на додану вартість, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками по­датку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської си­ровини, крім операцій з продажу переробним підприємством молока та м'яса живою вагою.