Смекни!
smekni.com

Захворювання щитовидної залози (стр. 2 из 3)

В українській народній медицині з давніх-давен пропонували лікувати щитовидну залозу нетребою колючою. В народі назвали ще цю рослину зобником або страхополохом, її ще називають овечим реп'яхом, російською мовою - «дурнишник», а на латині дуже красиво - «ксантіум спінозум». Однак лікуючись зобником, треба дотримуватись розумної дози, аби не зашкодити здоров'ю. Для приготування ліків потрібна рослина, зібрана тоді, коли вона тільки-но викидає реп'яшки, поки вони не затверділи. Коли ви збирали цю рослину (або збиратимете в майбутньому), вочевидь, звернули увагу на її приємний запах - так і хочеться наварити з неї чаю.

Людям, у яких надмірно збуджена нервова система, тахікардія, руки тремтять, можна пити ліки з пустирника (кропива серцева, кропива собача). Влітку можна користуватись соком рослини: вичавити сік і пити по 5-10 крапель чотири рази на день. А в інші пори року зробити ліки з засушеної кропиви серцевої.

Люди з хворою щитовидною залозою знають, як болить серце, стрибає тиск, болить голова. В таких випадках на допомогу прийде колючий кущик глоду. Навесні збирають квіти, восени - ягоди, взимку можна нарізати гілочок.

Ті, хто часто вживають соки, помітили, що овочеві соки ефективно лікують щитовидну залозу. Для лікування варто приготувати суміш із декількох соків (у рівних пропорціях): соку картоплі, моркви, кореня селери, огірка, буряка. Змішати і вживати по півсклянки три-чотири рази на день.

Така сокотерапія дає дуже позитивний результат за дуже короткий термін. Але за такого лікування обов'язкова умова - виключити з раціону харчування м'ясні та рибні продукти. Тоді буде результат.

Інколи, коли немає плодів фейхоа, то ліки готують з листя фейхоа, яке теж багате на йод та інші мікроелементи, необхідні для функції щитовидної залози. До таких ліків можна додавати мед, щоб були смачнішими та швидше всмоктувались.

Як бачите, в природі є багато засобів, які можуть не допустити захворювання щитовидної залози, а також лікувати її.

Буває, людина помічає (особливо жінки), що стає дратівливою, нервовою, збудженою. Ще додається сильне серцебиття. Заспокоює себе, мовляв це все від утоми, стресів. А раптом в горлі ніби грудочка з'явилась, неприємне відчуття, ніби щось заважає ковтати. Звичайно, треба негайно звернутись до лікаря. Бо хвороб щитовидної залози багато і треба правильно вибрати ліки.

Допомогти ж щитовидні налагодити свої функції можуть ліки природи. Однак з цими ліками треба бути надзвичайно обережними, особливо з настоянкою перетинок волоського горіха. Бо найменше передозування призведе до випадання волосся, може погіршитись зір.

Ліки з морської капусти

Морську капусту висушити, розтерти на порошок. Вживати по чайній ложці двічі-тричі на день, запиваючи теплою водою. Курс лікування - один місяць. Потім зробити перерву десять днів і далі можна продовжити лікування.

Ліки з горобини чорноплідної

До кілограма ягід чорноплідної горобини додати кілограм цукру, ретельно перетерти. Вживати по одній чайній ложці тричі на день.

Ліки з перетинок волоського горіха

Чайну ложку подрібнених внутрішніх перетинок грецького горіха залити склянкою окропу, настояти до охолодження. Пити по столовій ложці за 15-30 хвилин до вживання їжі. Курс лікування - три-чотири тижні.

Настоянка з горіха

50 г перетинок з горіха волоського залити 0,5 літра горілки. Настояти щонайменше тиждень. Приймати по п'ять крапель (не більше!) чотири рази на день, за півгодини до вживання їжі та перед сном.

Зобник допоможе

Багато йоду, необхідного щитовидній залозі, містить трава зобник (овечий реп'ях, дурнишник звичайний). Збирати його треба поки він іще соковитий, не засох. Вичавивши сік з рослини, розбавити навпіл (1:1) з горілкою. Вживати по 5 крапель чотири рази на день. Якщо заготувати траву зобника, то її заварюють: чайну ложку на склянку окропу, потримати на слабкому вогні до 10 хвилин, пити по 1/4 склянки 4 рази на день. Настоянка з перстачу.

Навесні під час цвітіння збирають перстач білий і перстач гусячий - обидві рослини допомагають лікувати щитовидну залозу. 50 г подрібненої трави залити 0,5 літра горілки, настояти. Вживати по 5 крапель чотири рази на день.

Ліки з нетреби колючої

Столову ложку подрібненої рослини (верхівки, листочки і м'які реп'яшки) залити склянкою окропу й обов'язково потримати на слабенькому вогні 7-Ю хвилин, відставити з вогню і настоювати півгодини. Пити по столовій ложці чотири-п'ять разів на день.

Настій пустирника

Столову ложку подрібненої кропиви серцевої (пустирника) залити склянкою окропу, настояти двадцять хвилин. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

Настій гілочок глоду

Столову ложку подрібнених гілочок глоду залити склянкою окропу, поставити на слабенький вогонь на 5-7 хвилин. Настояти до охолодження, процідити. Пити тричі на день по столовій ложці до вживання їжі.

Ліки з листя фейхоа

Столову ложку подрібнених листочків фейхоа залити склянкою окропу, настояти півгодини. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

БАЗЕДОВА ХВОРОБА

Серед усіх порушень щитовидної залози базедова хвороба або токсичний зоб є одним з найпоширеніших видів ендокринних захворювань.

Це обумовлено підвищеною функцією щитовидної залози й надходженням у кров надмірної кількості гормону тироксину.

Недуга може виникнути й розвиватися внаслідок переляку, стресу. Психічна травма і надмірна нервова збудливість підвищують продукування гормонів. Окрім того, зміни в статевих, інших залозах внутрішньої секреції також діють на щитовидну залозу. Іноді базедова хвороба розвивається після видалення фіброми матки, абортів тощо.

Часом поштовхом до виникнення базедової хвороби є різноманітні інфекції: грип, тонзиліт, енцефаліт, менінгіт та інші. Навіть травма голови може стати причиною захворювання. Відтак і лікування починаємо з причини. Якщо причиною була травма, то слід лікувати як посттравматичне захворювання. А якщо причиною стало порушення нервової системи, то треба зцілювати нервову систему і паралельно щитовидну залозу.

Які симптоми базедової хвороби? Є три основні симптоми: зоб (тобто збільшена щитовидна залоза), вирлоокість (витрішкуватість, коли очі «виходять» з орбіт), тахікардія (прискорене серцебиття). Також помітно трусяться руки, язик, іноді все тіло. Хворіхуднуть, стають дратівливими, страждають на безсоння, надмірно пітніють, у них субфебрильна температура (37-37,5 °С). Хвороба може початися гостро, зі швидким розвитком усіх ознак, різким схудненням, появою серцевої недостатності. Однак частіше хвороба протікає хронічно, з періодичними поліпшеннями і наступними загостреннями.

Дрік красильний має таку назву тому, що містить велику кількість фарбника - жовтої речовини. В народі його ще називають «жовтило», а пояснюється це високим вмістом йоду в цій рослині. Саме тому дрік красильний ефективний у лікуванні щитовидної залози.

Використовують його у двох напрямках - при гіпофункції щитовидної залози та її гіперфункції, - за різною рецептурою.

Одну столову ложку подрібненої рослини залити однією склянкою води і кип'ятити на слабкому вогні поки залишиться 1/3 частина рідини. А вживати треба по одній чайній ложці через кожні дві години (загалом вісім разів). Але треба врахувати, що цей відвар має сечогінну і послаблюючу властивість. Тож враховуйте особливості свого організму. А якщо понизиться дуже тиск, то потрібно вживати по одній чайній ложці три рази на день.

При підвищеній функції і збільшеній щитовидній залозі (гіперфункція і гіперплазія):

Збір№1

Плоди кропу - 1 частина,

Трава нетреби - 1 частина,

Плоди шипшини - 2 частини,

Плоди глоду - 2 частини,

Трава меліси - 2 частини,

Трава материнки - 2 частини,

Корінь валеріани - 3 частини,

Трава пустирника - 3 частини.

Цієї суміші взяти одну чайну ложку на склянку окропу, варити на слабкому вогні 2-3 хвилини, настоювати одну годину. Процідити. Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

Збір.№2

Трава нетреби, листя м'яти, трава деревію - по одній частині; трава розхідника плющовидного, чебрецю, конвалії, полину, плоди шипшини і плоди глоду - по дві частини; сушениця болотяна - три частини; морська капуста - 4 частини.

Спосіб приготування та застосування такий як і в попередніх ліках.

Збір №3

Кореневище оману (дев'ясил), листя липи, листя м'яти, трава фіалки запашної - по 1 частині; плоди шипшини, листя подорожника, квіти ромашки, листя суниці, трава нетреби - по 2 частини; трава буркуна, сушениця болотяна - по 3 частини.

Ліки готуємо і вживаємо так само, як і в попередніх рецептах.

Відвар квітів конвалії

Взяти 15 г квітів на склянку окропу. Приймати по дві чайні ложки тричі на день. Застосовують не тільки при базедовій хворобі, а ще й як сечогінний засіб.