Смекни!
smekni.com

Дитяча стоматологія (стр. 2 из 2)

Взагалі, молочні продукти вкрай важливі для розвитку організму дитини, так як постачають йому кальцій - основний елемент зубів і кісток. Так що молочні продукти повинні постійно бути в раціоні дитини, особливо до досягнення нею трирічного віку, коли завершується закладка та формування зачатків постійних зубів. До речі, є ще одна поширена помилка батьків, коли дитини годують солодкими сумішами або соками, особливо на ніч, і протягом ночі. Це може стати причиною виникнення карієсу молочних зубів. Тому робити цього не варто ні в якому разі.

N9: Дитину до стоматолога слід відводити лише тоді, коли у нього з'являться болю в зубах або інші проблеми з зубами.

НАСПРАВДІ: Це жахлива помилка, загрожує серйозними проблемами. В перший раз дитину до стоматолога треба відвести не пізніше першого дня народження. В подальшому, якщо у дитини немає проблем із зубами, рекомендується робити профілактичні візити до стоматолога 2 рази на рік, якщо ж у дитини виникли такого роду проблеми, робити це треба раз на кожні 3 місяці або частіше, за призначенням лікаря. У такому випадку всі проблеми і захворювання будуть повириваються в самому зародку. Адже в дитячому віці патологічні процеси розвиваються дуже швидко, а їх рання діагностика дозволить провести просте, швидке, безболісне і недороге лікування. Крім того, профілактичні огляди зубів не викликають у дитини почуття страху, так як дитина усвідомлює, що йому нічого боятися.

N10: Кращий спосіб лікування пляшкового карієсу - сріблення.

НАСПРАВДІ: Ефективність методу сріблення зубів не доведена під час великих стоматологічних досліджень. Більшість стоматологів справедливо вважає, що сріблення зубів дітям варто застосовувати тільки в тому випадку, коли стоматологічна клініка не оснащена сучасним обладнанням і технологіями. Справа в тому, що сріблення ефективно тільки при поверхневому карієсу. Якщо ж карієс вже проник всередину зуба, сріблення не зможе допомогти, так як карієс буде продовжувати руйнувати його зсередини. Інший недолік цього методу в його неестетично: срібло поступово починає чорніти, і дуже скоро дитина починає комплексувати із-за своєї посмішки. Сучасна медицина розробила безліч альтернативних методів запобігання карієсу, тому не дивно, що багато стоматологічні клініки відмовилися від сріблення молочних зубів.

N11: Дітям не можна ставити на передні зуби коронки, тому що це безглуздо.

НАСПРАВДІ: Можливо, ще кілька років тому це було дійсно так. У випадку, коли зуб був значно зруйнований, пропонувалося його видалення або ж герметизація кореня цементом. Довгий час вчені-медики бились над створенням методу порятунку та відновлення зруйнованих передніх зубів, адже, як ми вже говорили, видалення зуба в подальшому негативно впливає на розвиток зубощелепної системи та дикції дитини. І ось, зовсім недавно вихід був знайдений: у разі збереження кореня зуба його можна врятувати за допомогою коронки. Найчастіше це єдиний шанс для порятунку хворого зуба та продовження терміну його служби. На сьогоднішній день це самий надійний спосіб зберегти зуби дитини до їх зміни на постійні. Вже одне те обставина, що дитина зможе повноцінно откусивать їжу і не буде соромитися своєї посмішки, говорить про перевагу цього методу, який використовують у всіх провідних стоматологічних клініках планети. При цьому перевагу коштувати віддати металокерамічних коронки, які не тільки міцні, але й зовні неотличимы від навколишніх здорових зубів.

N12: Період прорізування зубів у малюків завжди супроводжується підвищеною температурою, занепокоєнням, розлад шлунка та іншими факторами.

НАСПРАВДІ: У багатьох дітей процес прорезиванія зубів протікає безболісно. Але у більшості все ж таки бувають короткі періоди дратівливості, болючість, порушення режиму сну і харчування. Дуже рідко, коли цей процес буває вкрай болючим для дитини. У разі такого рецидиву батькам варто порадитися з педіатром або дитячим стоматологом. Що ж стосується невеликого підвищення температури у дитини, то воно може бути викликане пріпуханіем ясен, через які ріжуться зубки. Тим не менше, процес прорезиванія зубів сам по собі не є причиною значного підвищення температури або розлади шлунка. Так що при появі подібних симптомів також рекомендується проконсультуватися з педіатром, так як цілком можливо, що вони викликані чем-то другим.

N13: Правильним прикусу дитини варто зайнятися тоді, коли він завершить зміну молочних зубів на постійні.

НАСПРАВДІ: Правильним прикусу дитину треба зайнятися з тієї самої хвилини, коли ви помітите проблему. Не стоить думати, що неправильний прикусу створює тільки косметичні проблеми. Він може стати причиною і набагато більш серйозних проблем - ушкоджень зубів, їх опорного апарату, ясен. Справа в тому, що викривлених і скупчені зуби більше схильні до захворювань, чреваті їх втратою, так як такі зуби вкрай важко чистити. Крім того, таким зубам загрожують й інші проблеми: підвищена стертості, неефективне жування, додатковий стрес і хвороби щелепних суглобів, що викликають хронічні мігрені, болю в обличчі і шиї, а також проблеми з шлунково-кишковим трактом і диханням. Сучасна стоматологія дає можливість усунути проблеми з прикусу в будь-якому віці. Тим не менш, стоматологи рекомендують робити це у дитячому віці, так як у дітей цей процес триває набагато менше. Доведено, що діти набагато легше переносять наявність у роті ортодонтичні пристроїв і не соромляться, а часто навіть пишаються своїми різнобарвними брекетами у вигляді зверушек або зірочок. Найкращий вік для профілактичного огляду дитини ортодонтів - 6-7 років. Саме в цьому віці прорезиваются перші постійні зуби. За ним вже можливо визначити, чи будуть у дитини порушення прикусу. При наявності проблеми ортодонт знайде способи впливу на напрямок росту зубів, корекцію швидкості розвитку і величини щелеп.

N14: Ортодонтичний апарати уродуют зовнішність дитини.

НАСПРАВДІ: Когда-то це було дійсно так. Але зараз стоматологія пропонує відразу кілька варіантів, щоб вирішити проблеми з прикусу. Це може бути знімна платівка, яку зазвичай використовують у віці від 6 до 10 років, коли формується прикусу. Це можуть бути і спеціальні Каппа-трейнери, що запобігають неправильний прикусу. Зовні вони схожі на боксерську шину, але при цьому зовсім прозорі. Каппа застосовуються у віці від 6 до 15 років. Діти зазвичай носять Каппа днем протягом 1,5 - 2 годин. У більш зрілому віці, у 11-12 років, коли формування верхівок коренів завершено, ортодонт рекомендують застосовувати для виправлення прикусу брекет-системи.

N15: Брекет-системи є предметом насмішок однолітків та оточуючих.

НАСПРАВДІ: Стоматологи давно вже не застосовують громіздкі та потворніших брекети. Сучасні брекет-системи настільки симпатичны і різноманітні, що діти та підлітки носять їх із задоволенням, не боячись глузування з боку однолітків. Брекет-системи являють собою маленькі замки, які клеятся на зубах із зовнішньої або внутрішньої сторони. Ці замочка з'єднує один з одним тонка металева дуга, що має пам'ять форми і приймаюча первісний стан поза залежністю від того, як би її не зігнулися. Сьогодні дитина сама може вибрати колір свого брекета, так як окрасилась його в будь-який колір - від прозорого до багатобарвна - дуже легко. Крім того, ще однією перевагою брекетів є те, що на ньому можуть перебувати улюблені дитиною фігурки - звірка, іграшки, візерунки. До речі, брекети виготовляються з різних матеріалів і внаслідок цього мають різний зовнішній вигляд і різну ступінь ефективності. Серед розмаїття металевих (сталевих), пластикових, сапфіровими (зі штучних сапфірів) і керамічних брекетів стоматологи віддають перевагу металевим, так як вони одночасно якісні та недорогі. Самі ж останні розробки медиків - напівпрозорі і дуже ефективні брекети, які ще менше традиційних і тому набагато менш помітні на зубах.