Смекни!
smekni.com

Проектування логістичної системи торгівельного підприємства (стр. 4 из 9)

Постачальники
Ринкові тенденції
1. Які послуги з доданою вартістю надають постачальники? Транспортування, пакування, відвантаження та завантаження.
Можливості підприємства
1. Які можливості компанії самостійно здійснювати послуги з доданою вартістю? Компанія може відмовитись від перевезення невеликих партій транспортом постачальника і здійснювати транспортування за допомогою власного транспорту.
Можливості конкурентів
1. Що роблять конкуренти для вдосконалення обміну з постачальниками товарно-матеріальними і інформаційними потоками? Розширюють базу постачальників, налагоджують між особисті зв’язки, в роботі використовують різноманітні види договорів.
Споживачі
Ринкові тенденції
1. Як з часом змінюється структура замовлення? Здебільшого, структура замовлення вважається оптимальною, тому з часом не змінюється. Але деякі споживачі стають більш вибагливими, у
замовленнях прописують вимоги (щодо упакування, термінів поставок та ін.) Це може впливати на структуру замовлення.
2. Які критерії визначають статус ключового споживача? Головним критерієм, за яким визначається статус ключового споживача, є тривалість співпраці. Також враховується об’єм замовлення, періодичність замовлення та вид оплати.
Можливості підприємства
1. Які виникають обмеження і "вузькі місця" в обслуговуванні споживачів? Перевантаження замовленнями сезонних товарів на короткий термін.
2. Які функції компанія може передати клієнтам і які взяти на себе для підвищення ефективності логістики? Оптовим клієнтам можуть бути запропоновано забирати продукцію зі складу самостійно.
3. Як клієнти оцінюють роботу компанії за власними критеріями? Клієнти звертають увагу на якість продукції, терміни поставки, ціну товару, високо оцінюють роботу компанії і у подальшому співпрацюють.
Можливості конкурентів
1. Які послуги надають конкуренти клієнтам компанії? Перевезення, пакування, експедитування.
2. Як клієнти оцінюють ефективність конкурентів? Клієнти достатньо високо оцінюють роботу конкурентів.
Кінцеві покупці
Ринкові тенденції
1. Як змінюється поведінка і вподобання покупців? Зростають вимоги до якості продукції, сезонні коливання. Крім того, покупці віддають перевагу більш надійній упаковці, здатної захистити товар від будь-яких пошкоджень. Здебільшого, покупцями обирається безкоштовна доставка товарів за рахунок компанії.
Можливості підприємства
1. Чим може відповісти компанія на зміну поведінки і переваг покупців? Змінити асортимент, віддавши перевагу товару, з більшим попитом.
Можливості конкурентів
1. Як реагують конкуренти на зміну поведінки в плані вибору місця, часу і критерію покупки? Так само, як і ТОВ "Промсервіс", намагаються гнучко реагувати на зміни.

Таблиця 2.3Технологічний аналіз логістичної діяльності підприємства

Прогнозування
Технології, що використовуються
Які технології Прогнозування роботи
використовуються для збору інформації і розробки прогнозів? підприємства відбувається на основі звітів попередніх періодів
Передові технології
Як складаються прогнози у кращих компаніях? Компанії мають відділ прогнозування, він працює з вдосконаленим програмним забезпеченням.
Отримання і обробка замовлень
Технології, що використовуються
Які технології використовуються для прийняття замовлень? Телефон, факс, Інтернет.
Передові технології
Які технології передачі замовлень вважали б за краще споживачі і задовольняли б найвибагливіші вимоги підприємницького процесу? Телефон, Інтернет, електронний каталог, ERP, EDI, електронна комерція.
Планування потреб
Технології, що використовуються
Які приймаються рішення, Метод економічного аналізу, нормативний та балансовий
щодо планування потреб? методи.
Передові технології
Яке існує інформаційне забезпечення планування потреб. МRP, MRP II, ERP та інші.
Документообіг
Технології, що використовуються
Які використовуються системи електронного обігу даними рахунків-фактур, довідок, повідомлень про відправку в кращих компаніях? Програмне забезпечення "1С: Управление торговлей 8", бумажний документообіг.
Передові технології
Які нові технології зв’язку й інформаційного обміну можуть поліпшити документообіг і інші форми взаємодії зі споживачем? Віртуалізація документообігу за допомогою EDI, спілкування в мережі Інтернет.
Складські операції
Технології, що використовуються
1. Які використовуються технології складських операцій? Склад не автоматизований, переміщення продукції здійснюється вручну за допомогою робітників.
2. Як вимірюють роботу складу? Вантажообігом та пропускною спроможністю
складського приміщення.
Передові технології
Які нові технологічні можливості можуть сприяти підвищенню ефективності вантажопереробки складських операцій? Ручні сканери штрих коду, устаткування бездротового зв'язку WiFi та інше.
Транспортування
Технології, що використовуються
1. Як приймаються рішення про консолідацію відправок, упаковки, завантаження-розвантаження при взаємодії з перевізником у компанії? 1. Рішення приймається в процесі виконання роботи (консолідації відправок, упаковки, завантаження-розвантаження), а наприкінці дається команда транспортування до місця призначення.
2. Як використовуються технології інформаційного обміну, вибору маршрутів і графіків перевезень? 2. Розробляється індивідуальний маршрут, оптимальний графік перевезень.
Передові технології
Які нові комунікаційні технології можна використовувати для підвищення ефективності транспортування? Системи GPS-моніторингу та навігації, безперервної диспетчеризації.
Підтримка прийняття рішень
Технології, що використовуються
Як приймають аналогічні оперативні і стратегічні плани в галузі логістики? Яку при цьому використовують інформацію і якого роду аналіз проводять? Для прийняття оперативних і стратегічних планів використовують форми фінансової звітності, прогнози попиту.
Передові технології
Як складають і приймають оперативні рішення в кращих компаніях? Кращі компанії використовують такі системи:- Експертна система (ЕС) — комп'ютерна програма, здатна частково замінити фахівця-експерта в рішенні проблемної ситуації.- Автоматизована система управління (АСУ) — комплекс апаратних і програмних засобів, призначений для управління різними процесами в рамках технологічного процесу, виробництва, підприємства.- Система підтримки прийняття рішень (СППР) — комп'ютернаавтоматизована система, метою якої є допомога людям, що приймають рішення в складних умовах для повного і об'єктивного аналізу предметної діяльності.

На підставі таблиць 2.1 – 2.3 можна зробити висновок, що на ТОВ "Промсервіс" інформаційні потоки отримуються за допомогою факсу, e-mail, телефону та договорами між підприємствами. Підприємство має 2 склади за адресами: м. Харків, вул. Котлова, буд. 106, м. Харків, вул. Котлова, буд. 107. Тому підприємство має можливість зберігати товари в відповідних умовах.