Смекни!
smekni.com

Дослідження ролі мотивації в управлінні персоналом на прикладі підприємства ТОВ "Майстер плюс" (стр. 7 из 14)

Вживані промисловими фірмами системи мотивації працівників шляхом просування їх по службі можна звести до ротації з урахуванням особистих якостей і стажу роботи. Перше частіше застосовується на підприємствах США, друге характерний для Японії.

Одній з форм мотивації, що знайшла широке застосування в практиці зарубіжних і вітчизняних підприємств стало впровадження гнучких графіків роботи. У державних установах графства Оксфордшир (Великобританія) на початку 90-хх років в експериментальному порядку введена нова форма організації праці, що дає службовцем значну міру свободи, - можливість трудитися як на робочому місці, так і удома, залежно від конкретних обов'язків співробітника і домовленості між ним і його керівником. В деяких випадках кількість годинника, що проводиться в установі, обмовляється заздалегідь. Може бути призначені конкретний годинник збору всіх співробітників підрозділу для обміну інформацією, ознайомлення з новими завданнями. Такий режим рекомендується і керівникам. Так, контракт начальника бухгалтерії однієї з установ припускає наступний розподіл робочого часу: 75% (30 годин в тиждень) - в установі, 25% (10 годин в тиждень) - в домашніх умовах. Начальник бухгалтерії будинку в основному працює на комп'ютері, перевіряє цифрові дані фінансових документів, а в установі бере участь в нарадах і займається іншою роботою, що вимагає контакту із співробітниками.

Робота, яка виконується тільки удома за комп'ютером, називається телеработой. Основний її недолік - ізоляція, проте, для деяких категорій працівників, до того ж обтяжених сімейними обов'язками, переважно саме така форма організації праці.

Експеримент виправдав очікування і був підхоплений іншими компаніями. Фірма «Брітіш Телеком» прогнозує, що до 2000 року телеработой буде зайнято близько 15% робочої сили. Якщо цей прогноз виправдається, буде отриманий колосальний ефект: кількість автомобілів на дорогах скоротиться на 1.6 млн. одиниць, а бензину буде спалено на 7.5 млрд. літрів менше, фірми заощадять по 20 тис. фунтів стерлінгів (близько 33 тис. доларів) в рік на кожному співробітнику, а самі співробітники в середньому економитимуть по 750 фунтів стерлінгів в рік на бензині і дорожніх витратах.

Один з дієвих методів мотивації - створення само відрядних груп. Як приклад можна послатися на досвід американської фірми «Digital Equipment», де такі групи сформовані в управлінні загального обліку і звітності, що входить в один з 5 центрів управління фінансовою діяльністю. Групи самостійно вирішують питання планування робіт, прийому на роботу нових співробітників, проведення нарад, координації з іншими відділами. Члени груп по черзі беруть участь в нарадах менеджерів компаній.


Розділ II. Аналіз ефективності мотиваційного механізму на підприємстві ТОВ «Майстер плюс»

2.1 Загальна характеристика підприємства ТОВ «Майстер плюс»

Найбільш поширеною серед українських підприємців формою організації середнього і малого бізнесу є створення юридичних осіб у формі товаристві з обмеженою відповідальністю. Будучи найбільш доступною формою організації «серйозного» бізнесу, товариство з обмеженою відповідальністю часто створюються або однією особою, нерідко громадянином, або декількома особами на основі загальних економічних цілей і взаємної довіри. Товариство з обмеженою відповідальністю – звичайна і найбільш поширена в нормальному майновому обороті форма колективної підприємницької діяльності. Ця форма є універсальною, в її рамках може здійснюватися майже будь-яка професійна підприємницька діяльність – виробнича, торгова, посередницька, страхова і так далі.

Організаційно-правова форма фірми товариство з обмеженою відповідальністю «ТОВ Майстер плюс», фірма зареєстрована 13 вересня 2004 року відповідно до Цивільного Кодексу .Місце знаходження підприємства: м. Ізмаїл, вул. Некрасова, 3. Було вибрано саме ТОВ, оскільки ця організаційно-правова форма, що забезпечує, на відміну від статусу індивідуального підприємця, збереження особистого майна засновника від стягнення по підприємницьких боргах, здобула собі популярність відносною простотою створення організації, при якій не вимагається випуску і реєстрації цінних паперів, мінімальними вимогами до розміру і порядку оплати статутного капіталу, відносно простій структурою управління, і, як наслідок, низькими витратами на стартовому етапі бізнесу.

Товариство є юридичною особою: має у власності відособлене майно, що враховується на самостійному балансі, може від свого імені набувати і здійснювати майнові і особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді.

Товариство має право в установленому порядку відкривати банківські рахунки на території України і за її межами.

Товариство має штампи і бланки зі своїм фірмовим найменуванням, власну емблему і інші засоби індивідуалізації.

Товариство діє відповідно до законодавства України, статуту і засновницького договору.

Товариство створене в цілях насичення споживчого ринку товарами і послугами, а також витягання прибули на користь учасників.

Товариство має право здійснювати будь-які види діяльності, не заборонені законом.

Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, здійснюються товариством після отримання ліцензії у встановленому законом порядку.

Товариство самостійно організовує і забезпечує свою трудову, фінансову, господарську і інші види діяльності, розробляє необхідні для цього внутрішні положення і інші акти локального характеру.

Товариство самостійно укладає і контролює виконання господарських і інших договорів зі всіма видами організацій, підприємств і установ, а також приватними особами.

Товариство реалізує свою продукцію, роботу, послуги з цін і тарифів, встановлених самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавством, за державними розцінками.

Товариство є комерційною організацією, тобто створюється учасниками для досягнення мети: витягання прибули і розподіли її серед учасників.

В цілому можна відзначити, що підприємство створене з метою комплексного забезпечення населення товарами. Відповідно до основного завдання що стоїть перед магазином, здійснюються наступні види діяльності:

здійснення в установленому порядку необхідних заходів щодо реклами своїх послуг; участь і організація виставок;

висновок господарських і інших договорів в межах своєї компетенції;

торгово-закупівельна діяльність;

посередницьких, транспортних і інших послуг;

інші види діяльності, передбачені в статуті підприємства.

Діяльність підприємства здійснюється на основі самостійних розроблених планів. Перспективні плани, а також річні і поточні затверджуються керівництвом ТОВ «Майстер плюс»

Контроль і ревізія виробничої і господарської діяльності підприємства здійснюється податковими, природоохоронними і іншими органами, що мають право контролю.

В даний час діяльність підприємства здійснюється з роздрібного продажу товарів, що відносяться до групи будівельних матеріалів. Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є власні джерела і привілейовані засоби (позики і кредити), хоча в даний час в умовах світової фінансової кризи, позикам і кредитам, відводиться другорядне значення.

ТОВ «Майстер плюс» – роздрібне торгове підприємство, що реалізовує будівельні матеріали, такі як: щебінь, пісок, цемент, відсівши, блоки, цеглина в асортименті, будівельні суміші марки Ceresit, клея, фарба, пінопласт, гибсокартон.

Метою діяльності підприємства є:

- продаж будівельних матеріалів, необхідних для будівництва та ремонту, кінцевому покупцю;

- обслуговування майстрів, будівників, будівельні організації;

- виконання індивідуальних замовлень на постачання необхідного товару;

- надання консультацій щодо правильного використання продукції;

- впровадження нових світових ідей технологій в процеси ремонтних та будівельних робіт;

- створити належну конкуренцію вже існуючим подібним торгівельним підприємствам на місцевому рівні;

- забезпечити місцевий ринок якісною продукцією;

- стимулювання економічного розвитку регіону.

Предметом діяльності є:

- закупівля те постачання необхідної продукції;

- продажів товару кінцевому покупцеві;

- консультаційні послуги;

- транспортні послуги;

- маркетингові дослідження місцевого ринку;

- постійне відновлювання інформації щодо нових технологій та матеріалів;

- доброчинницька діяльність.

Підприємство укладає цивільно-правові договори, контракти, встановлює інші види договірних стосунків з будь-якими юридичними та фізичними персонами в Україні.

Підприємство, відповідно до чинного законодавства, користується правом самостійного визначення порядку найму та звільнення працівників, форм і систем сплати праці, розпорядку робочого дня та змінності роботи.

Основною метою роботи ТОВ «Майстер плюс» є отримання прибутку. Прибуток - це ключовий показник організації. Основною метою комерційних організацій є витягання прибутку. Виділяють три основні типи орієнтації організації на прибуток:

1)її максимізацію;

2)отримання «задовільного» прибутку, тобто її суть полягає в тому, що при плануванні прибутку вона вважається «задовільною», якщо враховуватиметься ступінь риску;

3)мінімізацію прибутку. Цей варіант позначає максимізацію мінімуму очікуваних доходів разом з мінімізацією максимуму втрат.

ТОВ «Майстер плюс» орієнтований на отримання максимального прибутку. Зростання прибутку в організації обумовлюється наступними чинниками: