Смекни!
smekni.com

Вивчення пейзажного жанру на уроках образотворчого мистецтва у початковій школі (стр. 10 из 10)

3) Практична робота (Підчас роботи я допомагаю дітям, вказую на помилки, даю вказівки)

V Підсумок

- Давайте подивимось, що ви намалювали.

- Так, ви малювали ліс, а який цей ліс? (Мішаний). Проводжу виставку робіт, оцінюю малюнки.

Додаток 2

2 КЛАС

Тема: Весняний пейзаж

МЕТА:

- навчити дітей новому прийому малювання фарбою "по сирому";

- розвивати творчі здібності, зорову пам'ять;

- формувати вміння передавати простір;

- виховувати любов та бережне ставлення до природи.

ОБЛАДНАННЯ:

1) демонстраційне: таблиця з деревами, плакати із зображенням пейзажів, малюнок з пейзажем;

2) роздаткове : альбоми, пензлі, фарби (гуаш), палітри.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I Організаційний початок уроку

(Привітання, перевірка готовності до уроку)

II Актуалізація набутого досвіду

- Діти, що ви малювали на попередньому уроці?

- Чим ви виконували свої малюнки?

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми.

- Сьогодні на занятті ми будемо малювати фарбами. Цей малюнок буде називатись живописним, а вид мистецтва - живописом.

- Ми будемо малювати пейзаж. А хто знає, що таке пейзаж?

- Термін "пейзаж" (фр. - місцевість) означає вид, зображення якоїсь місцевості. Пейзажний живопис дуже різноманітний. Є пейзажі, що точно передають ті чи інші куточки природи, або місто, а є такі, які створила фантазія художника. Є пейзажі, у яких художники передають стани природи. Художники зображують природу, перш за все, для передачі певного настрою, стану. Пейзажний живопис виражає почуття, настрій художника, що викликані переживаннями природи.

- Ми з вами будемо малювати весняний пейзаж. Послухайте віршик

Помилуйся, весна настає,

Журавлі караваном летять,

У яснім золоті день потопає

І струмки по ярочках шумлять –

Зараз гості до тебе зберуться,

Потім гнізд по нав'ють - подивись!

Що за звуки, за пісні поллються.

День - деньський від зорі до зорі!

IV Формування вмінь та навичок

1) Демонстрація й аналіз наочності.

- Діти, перед вами весняні пейзажі. Які кольори переважають на цих малюнках? Чому?

- Погляньте, перед вами плакат на якому показано, як вірно малювати дерева. Ви вже його бачили в першому класі, але давайте все-таки пригадаємо (показую).

2) Інструктаж з показом.

- Спочатку ми виконуємо малюнок олівцем. При передачі простору, слід пам'ятати про те, що є передній, середній та задній плани. Об'єкти, що знаходяться на передньому плані, мають бути більшими, об'єкти іншого і дальнього планів по мірі віддалення в глиб простягну зменшується.

- Тепер починаємо малювати фарбами. Щоб намалювати гарно небо, використаємо прийом "по сирому". Для цього змочуємо папір пензлем, а потім наносимо фарбу. Зачекаємо, поки фарба підсохне, а потім почнемо малювати дерева. Можна домалювати квіти та пташок, і отримаємо чудовий весняний пейзаж.

3) Практична робота.

V Підсумок заняття.

Діти, що ми малювали сьогодні ні уроці?

А що таке "пейзаж"? (Проводжу виставку робіт)

Додаток 3

3 КЛАС

ТЕМА: Наша вулиця

МЕТА:

- навчити дітей малювати на тонованому папері;

- закріпити вміння малювати будинки широкими мазками, використовувати спосіб загородження;

- розвивати творчі здібності, пам'ять, окомір, відчуття кольору; виховувати любов до малювання, до природи, до рідного міста.

ОБЛАДНАННЯ:

1) демонстраційне: фотокартки з видами вулиці;

2) роздаткове: фарби, пензлі, тонований папір, палітри.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

Помічені дитиною особливості предметів притягують його увагу. Пояснення вчителя розширюють його знання, розвивають інтерес до подальших спостережень.

Розглядаючи дерева, діти намагаються зрозуміти, чому дерева однієї породи всі різні. Їх цікавить і архітектура. „У всіх будинків є дах, стіни вікна, - підкреслюють діти. - І всі ж будинки різні".

Нові враження і знання відображаються в дитячих малюнках. Це у свою чергу веде до необхідності розширити технічні можливості відображення з допомогою нових прийомів і матеріалів.

I Організаційний початок заняття. (Привітання. Перевірка готовності до уроку)

II Актуалізація набутого досвіду.

1) Бесіда.

- На попередньому занятті ми з вами були на екскурсії.

- Чи подобається вам наше місто?

- А що можна побачити на вулицях міста? (Будинки, дерева, машини...)...

III Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення тими уроку.

Сьогодні мі будемо малювати вулицю міста.

IV Формування вмінь та навичок.

1) Демонстрація й аналіз наочності.

- Діти, а на якому папері мі малювали раніше?

- Сьогодні мі будемо малювати на тонованому папері. А якою фарбою можна малювати на такому папері? Чому?

- Зараз мі будемо малювати пейзаж, використовуючи спосіб загородження. А хто з вас може пояснити, що це таке ?

- Якщо виходиш на вулицю, те можна побачити, як поруч розташовані предмети частково

- загороджують, перекривають предмети, що розташовані далі. Так, машина може загороджувати дім, а дім - дерево і т.д. (Показую дітям фотокартки вулиць).

2) Інструктаж з показом

- Мі вже малювали будинки широкими мазками. Хто може розказати, як це робиться?

- Тепер мі намалюємо дерева одразу фарбами (малюю). Бачите, як дерева частково перекривають будинки?

- Діти, подивіться, мі вже намалювали вулицю. А що ще, на вашу думку, можна домалювати?

- Я малювала одразу фарбами, без олівця. Вам подобається цей малюнок?

1) Практична робота.

(Під година роботи я допомагаю дітям, вказую на помилки, даю вказівки)

V Підсумок

- Діти, що мі сьогодні малювали?

- А на якому папері?

- Який спосіб мі використовували при малюванні будинків?

Проводжу виставку кращих робіт.