Смекни!
smekni.com

Методика навчання учнів 6-7 класів механізації обробітку ґрунту та внесення добрив (стр. 5 из 5)

Крім того, вчитель повинен ознайомити учнів з правилами особистої гігієн під час роботи з добривами та правилами безпечної роботи. Учні повинні обов’язково мати спецодяг, захисні окуляри, мити руки і обличчя з милом після роботи, бути уважними і обережними під час обслуговування машин та під час роботи з добривами.

Здійснюючи огляд машин, треба одягати рукавиці. Учням не рекомендується працювати з мінеральними добривами, а з отрутохімікатами – забороняється.

Даною темою передбачене вивчення машин, які застосовуються для суцільного внесення добрив у ґрунт. До них належать розкидачі органічних добрив, розкидачі рідких добрив та гноївки, тукові сівалки для розсіювання на поверхні поля мінеральних добрив.

Користуючись навчальними таблицями, діафільмом "Сільськогосподарські машини і їх використання" вчитель розкриває сутність виконавчого процесу, називає робочі органи і допоміжні частини, а потім розповідає про технологічний процес роботи, демонструючи фрагменти діафільму.

Закінчуючи заняття слід опитуванням учнів безпосередньо біля машин. При цьому треба звертати увагу на засвоєння учнями правил безпечної роботи, охорони навколишнього середовища, знань функціонального призначення робочих органів машин і способів їх регулювання, послідовності підготовки добрив до розкидання, а також вимог до зберігання машин і догляду за ними.

Подаємо приклад структури уроку на тему "Технологія внесення добрив у ґрунт".

Заняття 1. Загальні відомості про технологію внесення добрив у ґрунт.

Мета: ознайомити учнів з агротехнічними вимогами та механізованого внесення добрив та засобами механізації. Виховувати почуття відповідальності за збереження і економне витрачання добрив та захист навколишнього середовища від забруднення добривами.

Обладнання і посібники: наявність добрив, які вносять у господарствах регіону, навчальні плакати, моделі машин, діафільм "Машини для внесення добрив" тощо.

Приблизний хід уроку

1. Організаційна частина. Вчитель повідомляє тему уроку, коротко знайомить учнів з його змістом.

2. Повторення вивченого матеріалу. Пригадати види обробітку ґрунту і основні технологічні операції, які необхідні для вилощування сільськогосподарських культур, вчитель задає учням наступні запитання:

- Перерахуйте види механізованого обробітку ґрунту під польові культури.

- Які фактори впливають на ширину поворотної полоси?

При потребі учитель доповнює і підсумовує відповіді учнів.

3. Виклад і закріплення нового матеріалу. (Приблизний виклад матеріалу про технологію внесення добрив у ґрунт ми описали в розділі "Машини для внесення добрив").

4. Ознайомлення учнів з безпечними умовами праці та особистої гігієни.

5. Заключна частина. Щоб виявити рівень засвоєння нового матеріалу, слід використати спеціальні карточки-завдання.

Карточка1. Назвіть допустимі відхилення від заданої норми внесення мінеральних добрив центробіжних розкидувачів.

Варіанти відповідей:

1. ± 15 %.

2. ± 10 %.

3. ± 5 %.

Карточка2. Назвіть основний спосіб руху розкидувачів.

Варіанти відповідей:

1.Човниковий.

2.Круговий.

3.Діагональний.

Карточка3. Чим регулюється норма внесення мінеральних добрив розкидача 1РМГ-4.

Варіанти відповідей:

1.Поступовою швидкістю руху агрегату.

2.Перекриттям суміжних проходів агрегату.

3.Відкриттям дозуючих заслінок у співвідношенні з величиною швидкості руху агрегату.

4.Переміщенням тупо подільників вперед.

Правильні відповіді:1 (2); 2 (1); 3 (3).

6. Заключний інструктаж. Підводячи підсумки, потрібно проаналізувати роботу кожної ланки, розглянути допущені учнями помилки, повідомити їхні оцінки.


ВИСНОВОК

Виконана робота може бути використана як методичні поради по проведенню уроків з сільськогосподарської праці по темі: "Механізація обробітку ґрунту та внесення добрив", а також для проведення лабораторно-практичних робіт з курсу "Основи с/г виробництва" для студентів спеціальності трудове навчання.


ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

1. Моцак В. З. Методика вивчення сільськогосподарських машин. К., 1985.

2. Устименко Г. В., Кононков П. Ф. Основи агротехніки польових і овочевих культур. К., 1987.

3. Снегур А. В., Мороз О. И. Методические рекомендации к урокам сельскохозяйственного труда (в помощь учителю сельской школы) К., РУМКТОП.1984

4. Снігур А. В., Мороз О. І. Методичні рекомендації до уроків сільськогосподарської праці. К. РУМКТНП.1982.

5. Ставровський О. Е. Заняття з сільськогосподарської праці в 4 – 7 класах. К., 1985.

6. Основы сельского хозяйства (под. ред. Фоксева П. М.), Просвещение 1988.

7. Основи агрономії (під. ред. Атрошенко М. Д.), К. 1991.

8. Матеріали щодо проведення уроків с/г праці та створення матеріально-технічної бази сільських шкіл Дрогобицького району.

9. Ващенко И. М. И др. Практикум по основам сельского хозяйства, М. Просвещение, 1986.

10. Вейц В. В. Изучение основ сельского хозяйства в средней школе, М. Педагогика, 1991.

11. Заняття із с/г праці в 4 – 7 класах. Літературний посібник для вчителів (за ред. Ставровського), К. 1994.

12. Карпенко А. Н., Халанский В. М. Сельскохозяйственные машины, М. "Агропроиздат", 1989.

13. Загальне землеробство(під. ред. Гордієнка В. П.), К.: Вища школа, – 1989.

14. Рубін С. С. Загальне землеробство К.: Вища школа, – 1980.

15. Основи с/г виробництва (під. ред. Польського Б. М.) К.: Вища школа, - 1980.

16. Землеробство (під. ред. Гордієнка В. П.), К.: Вища школа, – 1981.

17. Руденко І. С. Основи агрономії. К: Вища школа, - 1987.