Смекни!
smekni.com

Використання різних видів наочності у процесі формування лексичної компетенції (стр. 4 из 4)

Таким чином формується бажання учнів розширити свій лексичний запас, виховується позитивна мотивація вивчення англійської мови.

Приклад 3 (перевірка розуміння ЛО при їх прочитанні). Вчитель, звертаючись до школярів, знову пропонує їм: Виграє команда, яка швидше розташує картки зі словами англійською мовою під відповідними малюнками. Члени команд по черзі підходять до дошки і прикріплюють по одній картці під малюнками, швидко змінюючи один одного. Виграє команда, яка виконала завдання швидше і без помилок. Правильність і швидкість виконання завдання оцінюється вчителем (зовнішній контроль) і членами команди-супротивника (взаємоконтроль).

Приклад 4 (перевірка здатності учня правильно вимовити нові ЛО англійською мовою). Для цієї гри-естафети необхідно підготувати 2 комплекти малюнків із зображеннями предметів, назви яких діти щойно вивчили. Вчитель звертається до школярів: Ви розділитеся на дві команди і вишикуєтесь у проходах між партами. Перші члени кожної команди по команді вчителя швидко йдуть до його столу, беруть один з малюнків, вимовляють англійською слово, яке позначає зображений на ньому предмет, і відкладають картку.

Далі вони повертаються до своєї команди, злегка торкаються долоні наступного учня (що є сигналом до його дії) і стають у кінець шеренги. Тепер до столу ідуть наступні учні, і так далі. Виграє команда, члени якої швидше і без помилок вимовили усі слова [8, с.47]

Протягом практики були використані такі способи контролю де можна було перевірити правильність вживання лексичного матеріалу в різних видах мовленнєвої діяльності. Використовувались також різні види наочності (фотографії, підстановчі таблиці, фрази кліше) Наприклад, коли вивчалась тема “traveling” було запропоноване наступне завдання: - Describeajourney \tripyoulikedthemost (useaphoto) Youmustusethefollowingwordsandword-combinations: що було позитивно оцінено учнями

Формуванню внутрішньої мотивації сприяє також формулювання мети контрольованого завдання: воно виконується для того, щоб уміти правильно вимовляти англійською мовою слова, які будуть потрібні для. ведення бесіди за темою уроку.

Гру можна також проводити як командну по аналогії з прикладом № 5.

Приклад 5 (перевірка здатності учнів правильно писати нові ЛО). Для цієї гри необхідно підготувати картки з малюнками, як для гри-лото, залишивши під ними місце для підпису. Вчитель каже учням, що художник мав намір підписати малюнки, але йому щось завадило. Наприклад, якщо учням повідомили назви кольорів англійською мовою, на малюнках можуть бути зображені кольорові кульки. А якщо учні вивчають способи написання часу англійською мовою, на малюнках можуть бути зображені годинники, які вказують різний час. Виграє той школяр, який скоріше за інших і без помилок підпише малюнки. Перевірку правильності виконання завдання може здійснювати як учитель, так і учні, вдаючись до взаємоконтролю [8, с.48].

Гру можна проводити також і з використанням індивідуальних карток з малюнками. У такому випадку кожному учневі дається змога працювати

індивідуально із власною карткою, де можна варіювати кількість малюнків (в залежності від індивідуального темпу роботи кожного окремого учня) та їх підбір. Для окремих учнів (слабших) можна включити малюнки з предметами, що позначаються словами з попередніх уроків, якщо вони недостатньо добре засвоєні. Картки потрібно підготувати заздалегідь, причому має сенс їх заламінувати, щоб мати змогу повторно використати. Такий варіант завдання-гри вимагає від учителя більших затрат часу і зусиль, але він індивідуалізує перевірку і тому є більш результативним.

Виконання контрольних завдань-ігор супроводжується доброзичливими репліками вчителя: nice! Welldone! тощо.

Кожен з маленьких школярів хоче стати переможцем, емоційна напруга дуже висока, тобто мотивація виконання контрольного завдання-гри висока. Але якщо перемогти не вдалося - не слід засмучуватися, є можливість одержати перемогу наступного разу. Про це свідчить доброзичливе, підбадьорливе ставлення вчителя та однокласників у ході уроку-діалогу, де кожний відчуває себе рівним учасником процесу навчання і контролю.

Таким чином контроль лексичних знань в учнів молодших класів може і має стати вмотивованим і сприяти зацікавленості маленьких учнів у вивченні англійської мови.

Список використаної літератури

1. Беляев Б.В. Психологические основи усвоение лексики иностранного языка. - М.: Просвещение, 1964. - 136с.

2. Березенська Л. В., Сіваєва Н.О. Як сформувати лексичну складову соціолінгвістичної компетенці // Іноземні мови. - 2006. - №3. - С.44-46.

3. Бориско Н.Ф. Общеевропейские компетенции владения иностранным языком // Іноземні мови. - 1995. - №1. - С.12.

4. Волошинова Л.М. Аудіовізуальні технології у стртегіях мовної підготовки школярів // Іноземні мови в навчальних закладах. - 2006. - №5. - С.72-77.

5. Карпова В.М. Використання буквенних ігор в навчанні англійської мови // Іноземні мови. - 1998. - №4. - С.34-40.

6. Коломінова О. О, Формування англомовноїї лексичної компетенції // Іноземні мови. - 2005. - №2. - С.48-51.

7. Левченко Т.И. Современньїе дидактические концепции в образовании: Монографій. - К.: МАУГІ, 1995. - С.26.

8. Москалюк Л.В. Ігрові завдання для контролю лексичних знань // Іноземні мови. - 2006. - №3. - С.44-46.

9. Ніколаєва С.Ю. та інші. Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах. - К.: Ленвіт, 1999. - 320с.

10. Побєдинська С. Є. З досвіду навчання учнів старших класів розуміння лексики // Методика викладання іню мови. - 1992. - Вип. 20. - С.68-73.

11. Скляренко О. В, Сучасні вимоги до вправ для формування лексичної компетенції // Іноземні мови. - 1999. - №3. - С.3-7

12. Творчий пошук Збірник наукових статей. - К.: Рад. школа, 1982. - 72 с.

13. Труханова Т.И. Обучение лексике английского языка в 5 классе // Иностранные языки в школе. - 1993. - №3. - С.29-31.

Додаток 1

Doctor sportsman

teacher

Додаток 2

Work in pairs! Compose a dialogue with the following words:

to show

historical places

Golden Gates

museums and theatres

to visit

the Shevchenko Opera and Ballet Theatre

(theme - Kyiv)

Fill in the table

name profession contributions to the Ukrainian culture

Mykola Lysenko

Taras Shevchenko

Mykhailo Hrushevskyi

Lesia Ukrainka

(theme - outstanding people of Ukraine)

Додаток 3

Додаток 4

hair eyes son daughter school teacher
nose (head) aunt (uncle) hospital (doctor) _
cool September coat cold tea milk
rain (autumn) snow (winter) water (drink)
bread butter hot holiday pig meat
apple (eat) June (summer) cow (milk)
present absent warm March spring flower
day (night) flower (spring) winter (snow)