Смекни!
smekni.com

Облік касових та банківських операцій (стр. 2 из 2)

У реквізиті "Расчет" вибирається той рахунок, з якого передбачається здійснити платіж. Черговий номер вихідного документа по обраному поточному рахунку автоматично пропонується в реквізиті "Номер платежки".

Якщо платіжне доручення оформлюється на перерахування податків, внесків, інших обов'язкових платежів, слід встановити параметр "Оплата налога/отчисления", після чого в реквізиті "Вид налога" вибрати з довідника "Налоги и отчисления" відповідний вид податку.

У реквізиті "Контрагент" вибирається підприємство, якому перераховуються гроші. Рахунок обліку взаєморозрахунків з контрагентом (рахунок обліку розрахунків з бюджетом, державними цільовими фондами) вказується в реквізиті "Счет". У випадку оплати чи повернення грошей постачальниками покупцям необхідно також зазначити замовлення. Для вибору замовлення призначена кнопка "...". При натисканні на неї відкривається журнал "Отбор заказов". Подвійне клацання на рядку із замовленням призведе до вибору замовлення в документі "Платежное поручение".

При виборі замовлення сума і ПДВ автоматично заповнюються з залишку по обраному замовленню, їх також можна відкоригувати вручну.

Для заповнення призначення платежу можна скористатися списком типових призначень платежу, обраних з довідника "Назначение платежа".

При проведенні документ "Платежное поручение" не формує бухгалтерських проводок. Факт руху грошей на поточному рахунку в типовій конфігурації відображається документом "Банковская выписка".

Уповноважені представники чи підприємства, що мають право підпису грошових документів, періодично одержують з банку виписку з поточного рахунку, тобто перелік здійснених за звітний період операцій з додатком відповідних первинних документів.

Для відображення операцій, пов'язаних з рухом коштів підприємства по поточних рахунках у гривнях і у валюті в типовій конфігурації призначений документ "Банковская выписка" (рис. 2.2).

Слід зазначити, що типова конфігурація вимагає внесення окремих банківських виписок по поточних рахунках підприємства.

Реквізит "Расчетный счет" призначений для зазначення грошового рахунку з довідника "Счета нашей фирмы".

Кожен рядок табличної частини відповідає одному платежу. Специфікацію табличної частини документа варто заповнити в наступній послідовності:

встановити ознаку того, який платіж реєструється: вхідний ("+" - надходження грошей на поточний рахунок), чи вихідний ("-" - витрачання грошей);

визначити вид надходження (витрачання грошей) шляхом вибору відповідного елемента із запропонованого списку в реквізиті "Вид прихода/расходов";

визначити кореспондуючий рахунок до рахунку 31 "Рахунки и банках";

вибрати із запропонованого списку вид ПДВ по даній операції;

вибрати об'єкт аналітичного обліку кореспондуючого рахунка;

вказати те замовлення покупця (постачальника), по якому надходять (витрачаються) гроші в тих випадках, коли платежі відносяться до взаєморозрахунків з покупцями і постачальниками. Для зручного заповнення інформації про платежі, пов’язані із взаєморозрахунками, можна використовувати кнопку "Подбор по заказам". При натисканні на дану кнопку відкривається спеціальний журнал "Отбор заказов по контрагенту". Цей журнал надає деякі додаткові можливості. По-перше, для кожного замовлення відображається його поточне сальдо взаєморозрахунків, що може бути виведене або безпосередньо в списку, або окремо в інформаційному рядку, в залежності від обраного режиму в реквізиті "Способ отражения", по-друге, в цьому журналі можна виконати добір по конкретному клієнті, тобто зробити так, щоб відображалися тільки замовлення цього клієнта. Подвійний натиск миші на рядку із замовленням призведе до додавання у виписку нового рядка;

ввести суму з ПДВ і ПДВ платежу (за замовчуванням пропонується підсумкова сума з ПДВ і підсумкова сума ПДВ документа-замовлення);

встановити в реквізиті "Д/Р" ознаку належності операції, зазначеної в рядку, до валових доходів ("+"), або до валових витрат ("-"). Якщо в цьому реквізиті вказати "О", то це буде означати, що операція не відноситься ні до валових доходів, ні до валових витрат;

вибрати об'єкт аналітики по валових доходах (валових витратах);

ввести інформацію про дану операцію, що буде виведена як текстовий коментар у сформованих по поточному рядку проводках.

Якщо реквізит „Указ. отгр.” установити в значення "Да" у реквізитах "Сумма Отгр." і "НДС Отгр." стають доступними для редагування сума і ПДВ попереднього відвантаження (оприбуткування) по даному замовленню.

Частину інформації щодо платежів підприємства можна внести в документ "Банковская выписка" автоматично, використовуючи інформацію з виписаних платіжних доручень, для чого призначена кнопка "Заполнить по платежкам". При цьому можна здійснити добір платіжних доручень, виписаних тією ж датою, що й банківська виписка (опція "За дату документа"), або виписаних протягом довільного періоду.

Кнопка "?" призначена для розрахунку підсумкової суми надходження і витрачання коштів по виписці.

Набір сформованих документом проводок залежить від виду оформлених ним платежів і позиціювання його в ланцюжку взаєморозрахунків підприємства з покупцями (постачальниками).

Якщо заповненою випискою оформлюється зарахування коштів від покупця, в результаті якого у підприємства виникає податкове зобов'язання, то при її проведенні буде сформований документ "Налоговая накладная" (за умови, що константа "Автоматического создания налоговых накладных" встановлена в значенні "Да").

3. Облік розрахунків з підзвітними особами

В програмі "1С:Бухгалтерія 7.7" облік розрахунків з підзвітними особами ведеться на субрахунку 372 "Розрахунки з підзвітними особами" з розрізі аналітичних рахунків за окремими особами.

Для обліку розрахунків з підзвітними особами в програмі "1С: Бухгалтерія 7.7" призначені наступні документи: "Приходная накладная", "Расходный кассовый ордер", "Приходний кассовый ордер", "Авансовый отчет ".

Факт видачі коштів в під звіт реєструється документом "Расходный кассовый ордер", повернення невикористаних коштів підзвітною особою в касу підприємства оформлюється за допомогою документа "Приходный кассовый ордер".

Документ "Приходная накладная" було детально розглянуто в лекції 7, але відмітимо, що якщо в цьому документі встановлено параметр програми "Через подотчетное лицо", то даний документ, що реєструє оприбуткування запасів, придбаних підзвітною особою, відображає дві різні господарські операції, що оформлюються в обліку різним набором проводок. У першому випадку відбувається часткове чи повне закриття взаєморозрахунків з постачальником через списання сум, виданих підзвітній особі, у другому випадку - просте списання сум з підзвітної особи.

Документом, що оформлює підзвітні кошти, с авансовий звіт. Документ "Авансовий отчет" (див. рис. 3.1) є багатофункціональним документом. За допомогою цього документу можна оформити як операцію по розрахунках з підзвітною особою, так і операцію оприбуткування матеріальних і нематеріальних активів придбаних підзвітною особою.

При заповненні реквізитів авансового звіту вибір підзвітної особи з довідника "Сотрудники".

В графі "Валюта" документу "Авансовий отче" необхідно зазначити валюту авансового звіту, в якій вказуються суми витрат підзвітної особи із зазначенням курсу валюти стосовно гривні. У випадку оформлення документом оприбуткування матеріальних цінностей в полі "Валюта" повинна бути зазначена гривня.

Вибором з довідника "Налоги и отчисления" визначається ставка ПДВ для даного документа та вказується місце зберігання, оприбуткованих від підзвітної особи запасів.

У табличній частині документа вказується:

дати початку і закінчення відрядження, що використовуються в основному в друкованих формах звітів про відрядження;

бухгалтерський рахунок, на який повинні бути віднесені поточні витрати та аналітика обраного рахунка;

довідкова інформація, про те, за що і по якому документу здійснено витрати;

кількість об'єктів, що оприбутковуються;

ціна без ПДВ запасів, які оприбутковуються (для витрат останні дві графи недоступні для редагування);

сума поточних витрат без ПДВ;

сума податку на додану вартість (у валютному авансовому звіті це поле заповнювати не потрібно);

загальна сума по поточних витратах з ПДВ (вартість з ПДВ об'єктів, що оприбутковуються);

ознака проведення рядка документа;

ознака включення поточних витрат до складу валових витрат (для того, щоб поточні витрати входили до складу валових втрат у реквізиті "Валовые затраты" потрібно встановити значення "Да").


Література

Карминский Информационные технологии в экономике. – М., 2002.

Информационные системы в экономике. – М., 2004.