Смекни!
smekni.com

Козацьке тілодуховиховання (стр. 3 из 4)

Складають самі правильний режим дня, план занять фізичною культурою, спортом і туризмом, та додержують їх. Суворо додержують правил особистої та громадської гігієни і санітарії. Удосконалюються у вибраному виді спорту, прагнуть до досягнення високих результатів, від­стоюють спортивну честь колективу на загальношкільних змаганнях. Беруть участь у спортивних змаганнях, спар­такіадах школи, захищають честь колективу школи на районних, міських, обласних змаганнях; складають норми комплексу “Козацьке здоров’я”, вико­нують нормативи спортивних розрядів у вибраних видах спорту. В школі й у позаурочний час удосконалюють техніку виконання вправ у спортивній гімнастиці, легкій атлетиці, лижній підготовці, удосконалюють техніку й тактику в спортивних іграх. Беруть участь у Всеукраїнських експедиціях по місцях революційної слави Ко­зацтва; виконують нормативи на значок « Юний турист » і на спортивні роз­ряди по туризму. Ведуть краєзнавчу і пошукову роботу згідно із завданнями туристських гуртків та шкільних музеїв. Оволодівають початковою військовою підготов­кою. Беруть участь у роботі гуртків та секцій військової справи, у змаганнях та конкурсах, які входять до гри «Джура». Беруть участь у роботі оборонно-масових гурт­ків та секцій ДТСААФ, в олімпіаді ПВП, табірних збо­рах. Подають першу медичну допомогу, запобігають спортивному травматизму, удосконалюють навички са­моконтролю в процесі занять спортом.

Проводять роботу інструкторів на громадських заса­дах за вибраними видами спорту з молодшими школя­рами та підлітками, організовують і проводять з ними зарядку, фізкультхвилинки. Допомагають готувати мо­лодших школярів і підлітків до складання норм комп­лексу“Козацьке здоров’я”.

Організовують будівництво спортивних споруджень на шкільній території та в дворах, стежать за дисципліною, порядком і чистотою на спортивних майданчиках. Про­водять заняття в туристських гуртках; організовують по­ходи, екскурсії з молодшими школярами та підлітками по місцях слави Козацтва; працюють по­мічниками керівників походів — молодшими інструкто­рами по туризму. Організовують і проводять туристські зльоти та змагання. Проводять роботу гуртків і секцій військової справи.

.Організовують і проводять змагання та конкурси, що входять в ігри «Джура» та «Сокіл», олімпіаду ПВП. Особистим прикладом показують молодшим школярам та підліткам правильне ставлення до фізичної культури, спорту й туризму, до громадської санітарії та гігієни.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОЗАЦЬКЕ ТАБОРУВАННЯ

( Розробила Н.П.Галицька)

Козацьке таборування проводиться як підсумок чергового етапу фізкультурно-спортивної роботи в школі з метою плекання у кожних юних козака та козачки міцного здоров’я, загартування тіла й духу, формування уміння перемагати на спортивних змаганнях.

Козацьке таборування проводиться чотири рази на рік: осіннє – до 14 жовтня, зимове – до 1 березня, весняне – до районного туристського зльоту – до 25 травня, літнє – у липні-серпні – до 15 серпня.

Проводиться таборування за такою програмою:

І. Осіннє:

1. Конкурс емблем та девізів, конкурс козацької пісні.

2. Спортивна частина:

- естафета „Пластуни” (виконується у нитковому коридорі висотою 70 сантиметрів із дзвониками);

- конкурс „Сильна рука” (змагання з армреслінгу);

- конкурс „Перетягування канату” (змагаються команди почергово);

- підтягування у висі та у висі лежачи (перемогу одержує команда з найбільшою сумарною кількістю підтягувань);

- заключна „Велика естафета” (біг 5:60 метрів, заключний етап біжать отамани команд).

3.Конкурс „Козацький куліш” (враховується правильне обладнання вогнища, запалювання багаття на швидкість, оцінка за козацький обід).

4. Через 2-3 дні після таборування – конкурс козацьких листків.

ІІ. Зимове:

1. На початку грудня – спортивно-інтелектуальний конкурс „А ну-мо, хлопці-козаки!” Гурти готують назви, девізи, емблеми. Змагання включає завдання історичного характеру – вікторина, козацькі кросворди, знання козацької лексики. Музикальний конкурс перевіряє знання та вміння виконувати козацькі пісні. Спортивні змагання: амреслінг, підтягування у висі, згинання та розгинання рук в упорі на підлозі, присідання з молодшими козачатами на плечах, стрибки зі скакалкою.

2. Грудень – лютий, як випаде достатній сніг – випускний клас будує і захищає снігове містечко, а вся школа – штурмує його. За снаряди слугують сніжки.

3. Через 2-3 дні після таборування – конкурс козацьких листків.

ІІІ. Весняне:

1. Конкурс емблем і девізів, конкурс козацької пісні.

2. Спортивна частина:

- естафета „Пластуни”;

- конкурс „Сильна рука”;

- підтягування у висі та у висі лежачи;

- біг 60 метрів;

- розкладання та складання спортивного намету;

- знання рослин свого краю;

- медицина (перша допомога);

- розпалювання багаття на швидкість;

- складання рюкзака;

- „Велика естафета”.

3. „Козацький куліш”

4. Через 2-3 дні після таборування – конкурс козацьких листків.

ІУ. Літнє:

1. Таборування проходить як багатоденний велопохід. Група туристів проходить веломаршрутом на Курортне (містечко на березі Чорного моря в Білгород-Дністровському районі Одеської області) і там розбиває наметове містечко. Тут козачата живуть 3-4 доби: навчаються плавати, пірнати, вправляються в основних туристських навичках, вчаться варити їжу та ін.

2.Кожен день проводяться конкурси:

- змагання з плавання та пірнання;

- змагання на знання козацької лексики та козацьких пісень і танців;

- змагання на знання козацьких оповідок, гуморесок та ін.;

- спортивні змагання: амреслінг, підтягування у висі, згинання та розгинання рук в упорі та ін.

3. Через 2-3 дні після таборування – конкурс козацьких листків.

У. У серпні-вересні підводяться підсумки таборування за рік і нагородження кращих козачат за цими підсумками.

ТЕМАТИЧНА ТАБІРНА ЗМІНА «ЧОРНОМОРСЬКІ КОЗАКИ»

(оздоровчо-спортивне спрямування)

В сучасних умовах популярною формою організації оздоровчо-виховного процесу стали тематичні зміни. Актуальність проведення тематичних змін зумовлена тим, що протягом останніх років спостерігається загальна тенденція до зниження активності та ініціативи у дітей, які приїздять відпочивати до дитячих закладів.

Провідна ідея тематичної зміни становить той стержень, який об’єднує в одне ціле все розмаїття справ та форм дозвіллєвої діяльності, робить час перебування в оздоровчому закладі цікавим і корисним для дітей. Вибір теми зміни дає змогу підвищити ефективність роботи працівників оздоровчого табору, допомагає їм зосередитися на обраному напрямі, конкретизувати мету та завдання роботи, підібрати матеріали, поліпшити свої знання, результати діяльності (Виштак О.М.).

Таблиця 4. План роботи табору на зміну.

Ранок День Вечір
День 1 Зустріч та інструктування дітей. Екскурсії по табору. Знайомство в загонах.
День 2 Медична та спортивна діагностика. Концерт-експромт «Козацькому роду нема переводу». Вибори загонових отаманів та старшини; їх посвята.
День 3 Робота органів самоврядування в загонах. Урочисте відкриття табірної зміни «Чорноморські козаки». Презентація козацьких загонів. Козацька рада. Вибори кошового отамана та старшини; їх посвята.
День 4 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Зустріч із Чорноморськими козаками. Музично-розважальна програма «Берегиня».
День 5 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Відкриття малих козацьких ігор. Козацька танцотека.
День 6 Козацьке шоу «Вогонь, вода та мідні труби». Козацьке спортивне шоу «Сила та грація». Музично-розважальна програма «Козацька пісня».
День 7 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Виступ ансамблю української народної музики «Гроно». Козацька танцотека.
День 8 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. «Колодач» - конкурси в загонах. Музично-розважальна програма «Мій отаман найкращий».
День 9 «Козача» - сюжетно-рольова гра на природі. «Козача» - сюжетно-рольова гра на природі. Посвята в Козачата та Лелі. Проводять Чорноморські козаки.
День 10 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Супер-шоу «Летючі шаровари». Запуск повітряних зміїв. Вогнище «Козацький куліш».
День 11 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. День сміху та козацького дотепного слова. Козацька танцотека приколів.
День 12 «Джура» - сюжетно-рольова гра на природі. «Джура» - сюжетно-рольова гра на природі. Посвята в Джури та Дани. Проводять Чорноморські козаки.
День 13 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. «Отаман Сірко» - командні вистави-сценки за козацькими мотивами. Козацька танцотека.
День 14 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Закриття малих козацьких ігор. Нагородження переможців. Костюмована козацька танцотека.
День 15 «Січ» - сюжетно-рольова гра на природі. «Січ» - сюжетно-рольова гра на природі. Посвята в Козаки та Берегині. Проводять Чорноморські козаки.
День 16 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. День іменинника «З днем народження, козак!» Вогнище «Козацька картопля».
День 17 Справи загону. Купання, оздоровчі процедури. Гала-концерт «Пернач». Прощальна козацька танцотека.
День 18 Від’їзд козаків та козачок. Дорога додому. Домашній вогник.

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ КЕРІВНОГО СКЛАДУ КОЗАЦЬКИХ ЗАГОНІВ