Смекни!
smekni.com

Проект вузлів і механізмів зливковоза (стр. 4 из 4)

6.8 Ножиці

Ножиці закритого типу з верхнім резом і кривошип- но-шатунним механізмом, що працює від електроприводу, до складу якого входять три редуктори і чотири електродвигуни. Потужність ножиць 2000т. Ножиці призначені для обрізання кінців і різання смуги перерізом в межах від 65-200 мм по товщині і 650-1520 мм по ширині за умови, що поперечний переріз смуги не перевищує 300000 мм2 для сталей з межею міцності не більше 50 кг/мм2 при 8000С. Довжина сляба залежить від фабрикації зливка в межах 1400-4800 мм. Кількість ножів - 2, сталь марки 5ХВ2С. Розчин між ножами 320мм. Хід верхнього ножа - 340мм найбільше число зрізів 4,9-8,6 в хв. Ширина транспортера для прибирання обрізків 600мм, обмежує довжину обрізків і вагу.

Таврування сляб на бічній грані робиться за допомогою клеймової машини, пневмоцилиндр, що є, з штоком, на якому кріпляться обойми з клеймами.

6.9 Конвеєр для прибирання обрізків

Служить для подальшої передачі обрізків від транспортера на столі ножиці, що коливається, до коробки охолодження обрези в прольоті скрапу. Робоча швидкість стрічки конвеєра - 0,49 м/с. Ширина стрічки 1000м. Привід ланцюга здійснюється від електродвигуна N = 40кВт, n = 750об/хв.

Після різки ножиці обрізки рухаються по стрічковому транспортеру на рольганзі, що коливається, потім переходить на конвеєр, дійшовши до кінцевих зірочок, переходить на розподільну плиту скидаючого пристрою. На плиті встановлена напрямна, що обертається, за допомогою якої обрізки спрямовуються в ту або іншу коробку. З коробок обрізки висипаються на ж.д. платформи або в засіки для обрезків в прольоті скрапу.

6.10 Проліт складу слябів

Довжина прольоту - 204м. Ширина двох прольотів складу 80м. Склад слябів фактично вміщує 26000-28000т слябів і обладнаний шістьма електромостовими кранами (у кожному прольоті по 3 крани) вантажопідйомністю 20/5 т.

Вирізані на ножицях сляби можуть поступати в печі ТЛЦ по похилому транспортеру і пічному рольгангу або складуватися на стелажах складу слябів. Гарячі сляби, що йдуть на склад слябів, затримуються упорами, розташованими в лінії рольганга, що відводить, біля складальних столів і зіштовхувачами зрушуються на складальний стіл.

Для зрушення слябів з рольганга, що відводить, є два зіштовхувачі, обладнаних 8 пальцями кожен. Кожен робочий хід зіштовхувача 4400мм забезпечує зіштовхування слябів на складальний стіл, а потім на стелажі. Швидкість зіштовхування 0,362 м/с.

Максимальне штовхаюче зусилля - 20 т. Привід кожного зіштовхувача від моторів типу МП-72 потужністю 75 кВт через черв'ячний редуктор і зубчасті рейки.

6.11 Штабелюючі столи

Штабелюючі столи розташовані біля зіштовхувачів і служать для укладання слябів в столи і прибирання стоп електрокранами. Максимальний хід стопа 1200мм. Швидкість підйому стопа - 0,023 м/с. Підйомна сила стопа - 25т. Укладання слябів в два ряди може робитися тільки при слябах шириною до 800мм і завдовжки до 2250мм. Привід кожного стопа здійснюється від мотора МП-72 потужністю 75 кВт через черв'ячний редуктор і два підйомних гвинта діаметром 250мм (малюнок 1.8). Зібрані в стопи сляби стикаються на стелажі і забираються електрокранами. Сляби вуглецевих марок забираються на стелажі; легованих марок сталей що вимагають за технологією уповільненого охолодженням або відпалом - вирушають до термічних печей з висувним черенем; стали нержавіючих марок - складуються для наступної передачі в проліт строгальних верстатів цеху. Цех має 28 продольно-строгальних верстатів для обдирання нержавіючих слябів, що підлягають перекату на гарячекатаний лист на безперервному тонколистовому стані. Продуктивність строгального відділення 200-250 т/добу.

Схема штабельного стола

1,5-блоки; 2,3-кульові опори; 4-стол; 6-электродвигатель; 7,14-зубчасті муфти; 8,13-вали; 9-винт; 10,17-черв'ячні редуктора; 11-черв'ячне колесо; 12-корпус редуктора; 15-гайка; 16-наполегливі підшипники; 18-контр вантажі; 19-цепь; стійка 20-напрямної

7 "Вузькі місця" в цеху

Подальше зростання виробництва слябінгу нині обмежується:

1)недостатньою потужністю нагрівальних засобів, що викликає окрім обмеження обсягу виробництва, затримку зливків перед посадкою в колодязі, а отже - перевитрату палива, затримку охолодження виливниць, збільшення кількості виливниць і розливних складів, що знаходяться в обороті;

2)наявністю чотирьох колодцевих кранів з малою вантажопідйомністю Q=20т не дозволяє збільшувати розважування зливка. Один з чотирьох кранів велику частину часу зайнятий на обслуговуванні ремонтів нагрівальних колодязів. Кран №62 із-за великого фізичного зносу систематично знаходиться на ремонтах;

3)недостатньою продуктивністю засобів для подачі зливків від нагрівальних колодязів до стану. Зливковоз тільки один. Він рухається уздовж фронту усіх нагрівальних колодязів зі швидкістю до 5,6 м/с, не забезпечує максимальну годинну продуктивність стану. Зливковоз із-за ряду конструктивних недоліків не забезпечує нормальну роботу і викликає часті простої стану;

4)конструкція клітей стану не дозволяє забезпечити плющення зливків "на ребро" для збільшення обсягу виробництва і забезпечення ТЛС 95% гарячого всада;

5)двигунів головного приводу стану не дозволяють інтенсифікувати режим обтискань в горизонтальній кліті стану;

6)кантувальник має ряд конструктивних недоліків і не забезпечує нормальну роботу;

7)високою мірою зношеності і недостатньої потужності ножиць для різання гуркоту високоміцних сталей;

8)низькою продуктивністю засобів для прибирання обрези від ножиць в скраппний проліт;

9)недостатньою продуктивністю існуючого устаткування складу слябів (штабелюючих пристроїв і кранів);

10) недостатня міцність і жорсткість корпусу редуктора вертивальних валків;

11) швидке зношування бронзових гайок нажимних гвинтів.

Регенеративні нагрівальні колодязі

1-кришка; 2-механизм для переміщення кришки; 3-газовий регенератор;

4-повітряний регенератор

Схема кантувальника крюка і схема правки слябів лінійками маніпулятора (б)

1 - кантуючі крюки; 2-вал; 3-ричаги; 4-линейка маніпулятора;

5-штанга; 6-ролик робочого рольганга

Висновок

На практиці я познайомився з обладнанням обтискного цеху. Побачив в дії ножиці, слитковіз, вал, кліть, редуктор, кривошипно-шатунний механізм. Побачив у дії доменні та мартенівські печі. Ознайомився з будовою цеху та його управлінням. Переконався в складності промислового циклу.

Список літератури

1. Плахтин В. Д. Надійність, ремонт і монтаж металургійних машин. 1983. 413 с.

2. Седуш В. Я. Надійність, ремонт і монтаж металургійних машин. Київ, Донецьк. 1981. 264с.

3. Притикин Д.П. Надійність, ремонт і монтаж металургійного устаткування, 1985. 369с.

4. Колов К.С., Ягунов А.В. Вискребенець А.С. Надійність ремонт і монтаж технологічного устаткування заводів кольорової металургії 1984. 224с.

5. Басів А.И., Єльців Ф.П. Довідник механіка заводів кольорової металургії 1981. 424с.

6. Целіків А.И., Напівхін П. І. Машини і агрегати металургійних заводів. Т. Машини і агрегати доменних цехів. М. металургія, 1979.-415 с.