Смекни!
smekni.com

Утилізація залізобетону, кліщові ножниці (стр. 2 из 2)

Розробниками установки є авторський колектив з ведучих фахівців країни, що мають більше 30 літній досвід наукової, практичної і винахідництва діяльності в області розрядної техніки.

За допомогою електророзряду в товщі залізобетонного виробу, зануреного у ванну з технічною водою, формуються крізні циліндрові канали. Після заповнення каналів водою повторні електророзряди викликають в тих же каналах вибухове підвищення температури і тиску, що супроводжується генерацією циліндрових ударних хвиль, що навантажують бетон з утворенням радіальних тріщин і вдколом бетону під дією розтягуючих напруг, що виникають при віддзеркаленні ударних хвиль від голих поверхонь руйнованого виробу. Одночасна генерація множинних пробоїв, розподілених на деякій площі, істотно усилює процес дроблення бетону через взаємодію руйнуючих ударних хвиль багатьох джерел (каналів пробою). Повторні електророзряди повідомляють обламанням бетону додаткові радіальні швидкості, що приводить до подальшого дроблення бетону, супроводжуваного очищенням від нього практично непошкодженої арматури і утворенню щебеню, дрібнозернистого бетону і практично чистого гравію.

В даний час відпрацьовані всі параметри і режими роботи електричних пристроїв, необхідні для розробки і створення досвідчено-промислової установки для будь-яких видів утилізованих виробів, а також вимоги до необхідного стандартного і нестандартного устаткування, електричні схеми його підключення.

Установки для утилізації бетону можуть бути виконані як в стаціонарному (для ДСЬК, пунктів і полігонів по утилізації ЖБ конструкцій), так і в мобільному виконанні. Для досвідчено-промислового зразка мобільний варіант (автотранспортні засоби, же. д. платформа) представляється більш переважним як через необхідність менших витрат і часу на його виготовлення, так і з позиції проведення демонстраційних заходів. У свою чергу, мобільна установка може бути виготовлена в двох варіантах: перший - єдиний мобільний комплекс, що включає енергетичну установку і робочий реактор (ванну з рідиною і утилізованим виробом), встановлені на одній єдиній основі (автомобільний напівпричіп, же. д. платформа і т.п.); другий - розміщення силової установки у вигляді мобільного універсального енергетичного комплексу в 40 футовому (наприклад) контейнері, встановлюваному або на автотранспортному, або на ж.д., або на іншому шасі, і мобільного комплексу на аналогічних шасі з універсальним робочим реактором для розміщення в ньому широкого асортименту утилізованих виробів. На користь другого варіанту виступає і та обставина, що крім утилізації залізобетону, мобільна силова установка може бути використана також для руйнування (утилізації) автомобільних шин, органічних твердих відходів і матеріалів, для чого знадобиться тільки модернізація мобільної системи реактора (теоретичні і експериментальні можливості чого повністю підтверджені). З урахуванням цього, пропонується створення дослідно-експериментальної установки з наступними характеристиками:

Енергетичний модуль

· амплітуда імпульсів генератора, кВ- 300-500

· тривалість імпульсу, мкс- не більше 10

· число електродів, шт. - 6-12

· енергія імпульсу, кДж- не більше 30

· витрата електроенергії на 1 куб.м. руйнованої конструкції, кВт.год - 0,6

· продуктивність без урахування навантажувально-розвантажувальних робіт, куб. м./час - не менше 20

· ступінь дроблення бетону, мм (при повному звільненні непошкодженої арматури) - 3-100 мм

· розміри модуля - не більш розмірів стандартні 20-40 футових контейнерів

· вага модуля - не більше 5 тонн

Робочий модуль

· утилізовані ж. б. вироби - всі стандартні плити не більше 3 на 12 метрів при товщині від 20- 80 см.

· габарити модуля - не більш габаритів стандартного напівпричепа панелевоза.

· маса (без урахування напівпричепа) - не більше 3 тонн

· напруга живлення - 380 В, 50 Гц.

· настановна потужність - 2 квт/час

Якнайменше ефективними з вживаних в даний час є машини ударної дії, що скоюють роботу руйнування і дроблення будівельних конструкцій (з деформацією арматури) за рахунок ударної дії при направленому падінні баби - ударника вагою до 30 тонн, підйом якого виконується електричним або механічним приводом в баштових і кранах копрах.

Більш ефективні механічні млини і грохоти, виконуючі розлом і дроблення в результаті безперервних ударних і труть дій, що супроводжуються руйнуючими напругами вигину, зсуву і кручення (перемелювання). Як правило, це стаціонарні громіздкі механічні системи вагою від 10 і вище за тонни вартістю від 300 000 доларів США до декількох мільйонів доларів США. Наприклад, що випускається в Німеччині і Фінляндії устаткування цього класу продуктивністю до 30 куб.м в годину важить більше 15 тонн і призначене тільки для стаціонарної установки. Його вартість складає від 300 до 800 тисяч доларів залежно від ступеня дроблення бетону. При цьому металева арматура підлягає утилізації тільки як металолом. Слід зазначити, що при загальному ресурсі цих установок 7-8 років, ресурс ріжучих (що дроблять) інструментів, що становлять до 30 % вартості установки, не перевищує 2-3 місяці, після яких необхідна їх заміна. При цьому, витрати на утилізації конструкцій на таких установках обходяться більш ніж в 7 кВт на 1 куб.м. (крім зарплати 5 чіл. обслуговуючого персоналу, амортизації устаткування і запасних частин).

Пропонована установка аналогічної потужності має ресурс більше 30 років і при вазі не більше 8 тонн і вартості (в серії) близько 150 тисяч доларів США забезпечує витрати на переробку 1 куб.м. конструкцій 0,6 кВт, що в 10 разів ефективно в порівнянні з діючими системами. При цьому установка обслуговується всього 2-мя операторами, а заміна окремих елементів, ціна яких складає частки відсотка загальної вартості, здійснюється не частіше за один разу в декілька років експлуатації. Крім цього важливо, що продукти утилізації є 100% товарним продуктом повністю підлягаючим поверненню в господарський оборот. Пропонована установка має зворотне водопостачання і практично безшумна, екологічно чиста.

Кліщові ножниці


Використані джерела

1. Інтернет

2. Журнали