Смекни!
smekni.com

Система технологій ТОВ "Кроно-Україна" (стр. 1 из 3)

1. Галузь виробництва та спеціалізація

1.1 Довідка виробництва

ТОВ «Кроно-Україна» – є найбільшим виробником деревостружкових плит (ДСП) на ринку України.

Швейцарський концерн Swiss Krono Group, до складу якого входить ТОВ «Кроно-Україна» – успішна компанія з багаторічним досвідом роботи не лише на ринку України, але й у світі. До його складу входять підприємства у Росії, Польщі, Угорщині, Франції, Німеччині, Швейцарії та США. Сучасні технології, накопичений досвід, впровадження у виробництво найновіших досягнень науки, помножені на сумлінну працю колективу та постійне вдосконалення процесу роботи – це те, що гарантує надійність підприємства як партнера для фірм меблевої та будівельної галузі та забезпечує постійну високу якість продукції.

Підприємства «Кроно-Україна» розташовані у м. Кам'янка-Бузька (Львівська область), смт. Брошнів-Осада (Івано-Франківська область) та смт. Солоницівка (Харківська область).

Підприємство пропонує своїм клієнтам шліфовану та ламіновану ДСП різних форматів і товщини, стільниці, а також МДФ ламіновану та шліфовану, ламіновані підлогові панелі. Стійкість до стирання та забруднення, впливу температури, великий асортимент кольорів та структур можуть задовольнити смаки найвибагливіших покупців, підкреслять стиль і затишок кожного дому. Використання високоякісних хімічних складників клею та дотримання класу емісії формальдегіду Е1 гарантують, що меблі, виготовлені із ДСП виробництва ТОВ «Кроно-Україна», є безпечними для Вашого здоров’я.


1.2 Загальна схема головного конвеєра і способів виробництва плит

Формування безперервного стружкового килима з осмоленої стружки і гаряче пресування деревостружкових плит у відповідності з сучасним виробництвом виробляють на автоматичній лінії, що отримала назву головного конвеєра.

Існує велика різноманітність типів головних конвеєрів, які можна об'єднати в наступні групи:

1) конвеєри для формування пакетів і пресування плит на жорстких металевих піддонах;

2) конвеєри для формування стружкової килима і гаряче пресування плит на безперервній гнучкій стрічці;

3) конвеєри для формування стружкового килима на безперервній стрічці з гнучких синтетичних піддонів та гаряче пресування плит без піддонів;

4) конвеєри для формування стружкової килима і гаряче пресування плит на гнучких металевих піддонах.

Безпіддонне пресування ДСП передбачає надання стружковому брикету міцності, достатньої для його подальшого транспортування конвеєрами і завантаження у робочі проміжки преса без піддонів. Позитивні особливості технологічного процесу підготовки стружки на лінії «Бізон-1»: переробка довгомірної сировини на стружковому верстаті «Хомбак», роздрібнювання сирої стружки в молоткових дробарках, повне сортування стружки на ситових сортуваннях з видаленням пилу з технологічній системи.

Розглянемо конвеєр ДК-100. У цьому конвеєрі стружкові пакет формується на формуючому пресі стрічкового конвеєрі із прогумованої стрічки типу БКНЛ шириною 2000 м товщиною 10 мм. Бічні кромки стружкового килима формуються вертикально розташованим стрічкам шириною до 300 мм двох бічних конвеєрів, встановлених з обох сторін основного горизонтального стрічкового конвеєра в зоні насипки стружкової килима.

Стружковий килим підпресовується в пресі Д4046–3. Подпресовані брикети передаються системою стрічкових конвеєрів із прогумованої стрічки до пресової установки для гарячого пресування, перед якою завантажуються способом вкладання в завантажувальну етажерку.

Безпіддонне пресування ДСП має наступні переваги перед пресуванням на піддонах: Зменшується площа, займана головним конвеєром, у зв'язку з відсутністю лінії повернення піддонів; відпадає потреба в піддонах; зменшується різна товщина плит; виключаються витрати енергії на нагрів піддонів.

1.3Сировинна база

Поступове зростання обсягів виробництва ДСП зумовлює значну експлуатацію наявної сировинної бази та постійний пошук шляхів щодо її розширення. При цьому зазначимо, що резерв технічної деревної сировини для виробництва в Україні деревостружкових плит складає близько 2,5 млн. м3, натомість нині він становить 1,8 млн. м3. Для подальшого розвитку виробництва деревних плит необхідно розширювати сировинну базу, насамперед за рахунок використання відходів деревообробних виробництв (трісок, обаполу, рейок тощо).

Для виробництва ДСП використовується малоцінна і низькосортна деревини, відходи лісопильних і деревообробних виробництв, раніше вживана деревина, недеревна сировина (солома, очерет,…). Особливо важливим аспектом виробництва ДСП є можливість отримувати матеріал з наперед заданими властивостями.

Використання тріски, тирси і вторинної деревини дозволяє економити лісові ресурси. Зазвичай у виробництво ДСП йдуть всі види сировини одночасно або в змішаному вигляді.

Вид деревних часток, їхньої властивості і технологія їхнього одержання вирішальним образом визначають вид, основні властивості і собівартість деревних плит. У виробництві деревостружкових плит (ДСП) стружку одержують переважно на стружкових верстатах. Існують два основних способи одержання деревної стружки.

Перший спосіб полягає в безпосереднім здрібнюванні великорозмірної деревини в стружку на стружкових верстатах. Якість стружки, одержуваної таким шляхом, висока. Другий спосіб полягає в переробці різних кускових відходів або круглих лісоматеріалів у тріску і наступне здрібнювання тріски в стружку на відцентрових стружкових верстатах. Цей спосіб дозволяє використовувати відходи, у високому ступені піддається механізації й автоматизації.

1.4 Дослідження економічного стану спорідненої системи

Ситуація щодо забезпечення виробників меблевої промисловості потрібними матеріалами, то вона є дуже скрутною. Україна не забезпечує себе плитами ДСП, ДВП та МДФ. Зокрема на Україні виробляється дуже малий процент ламінованих плит МДФ, від тих які потрібні на даний час для меблевого виробництва. Тому виробники меблів змушенні завозити плити МДФ у Польщі, Словаччині, Прибалтійських країн тощо. Виробництво плит ДСП та ДВП є також недостатнім. Але на щастя ситуація на Україні покращується і на ринку все частіше з'являється вітчизняна продукція. На нині вітчизняний виробник ДСП ВАТ «Аверс» більшість продукції реалізовує в Києві та області. Для меблевих підприємств, зокрема київських, забезпечення деревостружковими плитами давно вже є актуальним.

На думку меблярів, у будь-якому випадку конкуренція не завадить вітчизняним виробникам ДСП. Тому що тоді покращиться якість на продукцію, знизиться ціна і, загалом, конкуренція є позитивним моментом для споживачів продукції та економіки країни.

Всього в Україні існує 530 середніх деревообробних підприємств, на яких працює понад 8000 чоловік. Державних компаній в деревообробці не залишилося. Меблева і деревообробна промисловість є одними з лідерів по швидкості обороту капіталу в країні.

Виробництво продукції деревообробки в Україні за минулий рік зросло на 18.8%. При цьому 58% підприємств отримали прибуток, а 42%-збитки.

2. Технологічна частина

1.2 Обсяги виробництва

За останні роки в Україні спостерігається стале збільшення випуску продукції деревообробної промисловості. В цьому сенсі не стало винятком і виробництво плит та фанери.

За даними Міністерства промислової політики України, у січні-серпні цього року вісім діючих плитних виробництв виготовили 336648,5 м3 продукції, що на 44,3% більше, ніж за відповідний період 2007 року, коли працювало сім підприємств. Найбільше зріс обсяг ламінованих плит. Чотири заводи випустили 8650,9 м3 ламінованих плит, що на 68,9% більше, порівняно з цим же періодом 2007 року, коли працювало тільки три заводи. Підприємство «Аверс» випустило 881,8 м3 кашованих плит, збільшивши їх випуск проти минулого року на 21,9%. Виробництво деревоволокнистих плит у нашій країні зосереджено на двох підприємствах. Загальний їх випуск за січень-серпень 2008 року склав 13370,0 тис. м2, що на 4,6% більше, проти відповідного періоду 2007 року. Десять виробників фанери за січень-серпень 2008 рік збільшили її випуск проти 2007 року на 29,8% виготовивши 60108,3 м3. Струганого шпону цього року виготовлено 4262,2 тис. м2. Дванадцять виробників шпону збільшили його випуск проти минулого року на 14,0%.

Приросту у виробництві ДСП також досягнуто із запуском Кам’янко-Бузького заводу «КроноЛьвів», який належить швейцарській групі Krono. Крім сирої плити, завод також випускає ламіновану.

На підприємствах торгової марки WBM – «Інтерплит» (м. Надвірна) та «Комбінат деревинних плит» (м. Костопіль) – також зростають обсяги виробництва. Ці підприємства вже тривалий час є передовими виробниками ДСП і далі зберігають своє лідерство. Нині туди залучені вітчизняні інвестиції. Виробництво оновлюється і має перспективи для подальшого зростання.

А тим часом на черзі реалізація нового проекту з виробництва ДСП в Україні. Це, зокрема, запуск заводу «Осмолода» (смт. Брошнів Івано-Франківської обл.). Його будівництво дещо затягнулося, але нині знайшовся інвестор, який готовий вкладати кошти і запустити виробництво з наступного року. До речі, новий об’єкт оснащений обладнанням німецької фірми «Зімпелькамп», аналогів якому в Україні немає. Планова потужність складає 110 тис. куб. м плити на рік.

«Кроно-Україна» зміцнює свої позиції домінуючого виробника ДСП в Україні. За вісім місяців 2008 р. компанія випустила 393 тис. кубометрів цієї продукції, а СКМД – близько 97 тис., що в сукупності складає 490 тис. куб. м ДСП. Для порівняння: українські підприємства найближчого конкурента KronoGruppe – швейцарської Sorbes Group – за цей же час зробили 411 тис. кубометрів ДСП, з яких 233 тис. куб. м виготовила компанія «Свиспан Лімітед» (Костопіль, Рівненська обл.) і 178 тис. – «ЛК Інтерплит Надвірна».

1.3 Технологія випуску продукції