Смекни!
smekni.com

Стінові та перегородочні вироби (стр. 4 из 5)

Каркаси збирають на спеціальних столах-шаблонах.

Каркас складається з пояса або обв'язки, рейок, що армують площину панелі, підйомних петель, а для панелей з прорізами - з чорнових коробок для дверей і вікон.

Перетин рейок 10х20 мм, брусків - 40x40 мм. Рейки укладаються через 30 см. Вертикальні рейки внизу каркасу закріплюються між двома брусками обв'язки, а вгорі охоплюються обв'язкою з двох брусків трикутного перерізу. Нижній пояс є несучим. До нього кріпляться підйомні петлі.

Підйомні петлі виготовляють з дроту-катанки діаметром 6 мм. Їх закріплюють цвяхами між брусками нижнього поясу і пропускають між брусками верхнього. Кінці петель загинають і приварюють точковим зварюванням, щоб вони не розігнулися під навантаженням. До кожної петлі приварені дві скоби, які запобігають її вигин.

Кількість петель залежить від довжини панелі. Перегородки від 4 до 6 м мають чотири петлі: завдовжки від 3 до 4 л - три петлі і довжиною до 3 л - дві петлі.

Розташування петель в глухий панелі прийнято наступне.

Перша петля закріплюється на відстані 0,5 м від краю панелі, а наступна - через 1,0 л від першої. Таке ж розташування мають петлі і з іншого краю панелі.

Крім поясів і петель, до торців каркаса при складанні прибивають дві рейки розміром 10х20 мм кожна, які сприймають ударні навантаження при монтажі перегородки.

Чорнову дверну коробку виготовляють з брусків перетином 40х40 мм. Між брусками закріплені рейки розміром 10x20 мм, що слугують для кращого закріплення коробки в панелі.

Для збереження правильності розмірів коробку розшивають по діагоналі рейками.

Коробку кріплять цвяхами до нижнього поясу каркаса, а при збірці з'єднують з верхнім поясом додатковими рейками. При виготовленні панелей із дверними прорізами необхідно мати на увазі, що вони повинні бути розташовані не менш ніж на 600 мм від краю панелі, інакше можлива поява тріщин при перевезенні перегородок.

В даний час виготовляють панелі і з іншим розташуванням дверних коробок.

Формування гіпсобетонних панелей. Агрегат для формування гіпсобетонних панелей складається з ряду механізмів, що виконують різні функції.

Найважливішими з них є прокатний стан, обгінні рольганг і перекидач.

Прокатний, стан надає гіпсобетонній масі форми готової панелі. Принцип його дії заснований на тому, що гіпсобетонна маса, рівномірно розподілена між гумовими стрічками двох транспортерів, що рухаються в одному напрямку, (нижнього, що несе рейковий каркас, і верхнього, що ущільнює і згладжує масу), проходить через щілину між прокатними ( що калібрують) валками. Ці валки пресують панель і надають їй остаточні розміри по товщині.

Після тужавіння панель набуває необхідної міцність для зняття її зі стану, та сушіння в тунельних сушарках.

Прокатний стан складається з трьох секцій: приймальні, калібрувальної і приводний.

Всі операції по формуванню панелей: укладання каркасів, заповнення їх гіпсобетоном, прокатка під валками і остаточне схоплювання, відбуваються на стрічці нижнього транспортера, що проходить через всі три секції стану.

Рейкові каркаси укладають на стрічку впритул один до одного. Між суміжними каркасами закладаються спеціальні дерев'яні розділові планки (адаптери), які повертають до приймальні секцію після того, як відформована панель сходить з прокатного стану.

Процес формування закінчують прокатом і калібруванням панелей між верхнім і нижнім блоками калібрувальних валків машини.

Для забезпечення високої механічної міцності панелей при їх формуванні необхідно дотримуватися одне основне правило: свіжевідформована панель повинна проходити через калібруючі барабани та валки до початку схоплювання гіпсової маси. Інакше можуть бути порушені зв'язки між утвореними кристалічними зростками гіПСу, що різко знизить міцність виробів.

Час до початку і кінця тужавлення будівельного гіПСу регулюють сповільнювачами схоплювання.

Для нормальної роботи формувального агрегату необхідно, щоб початок схоплювання гіпсобетону наставав не раніше ніж через 5-6 хв., а кінець - не пізніше ніж через 15-17 хв. від моменту замішування маси в гіпсобетономішалці.

Свіжевідформована затверділа панель потрапляє з прокатного стану на обгноний рольганг. Він складається з металевої рами, на якій змонтовані три ряди обертових роликів, які несуть три транспортерні стрічки.

Обгінний рольганг призначений для роз'єднання панелей, а також для їх передачі на відкритих пристроїв.

Сушать панелі у вертикальному положенні.

Для переміщення панелей з горизонтального у вертикальне положення застосовують механізм-перекидач, або поворотний стіл.

Знімає відформовані панелі з поворотного столу і завантажує їх в сушильні касетні вагонетки електричний тельфер (підйомник)

Завантажені панелями касетні вагонетки передають на сушку в тунельні сушарки з допомогою передавального візка-штовхача

Висушені панелі розвантажуються з касетних вагонеток баштовими або мостовими кранами.

Готові вироби відразу ж відправляють автопанелевозами на будівельні майданчики або встановлюють у вертикальному положенні для зберігання в спеціальному касетному складі.

Технологічний процес виробництва гіпсобетонних панелей вертикальним методом формування складається з тих же основних операцій, що і при прокатному: підготовки формувальної маси і рейкових каркасів, формування і сушіння виробів. Відмінність полягає в застосовуваному обладнанні та організації виробництва.

8. Екструзійні вироби на гіпсовому в'яжучому

Панелі для перегородок, підвіконні дошки, декоративні плити. Екструзійні гіпсоволокнисті вироби дозволяють замінити традиційні будівельні матеріали - цеглу, залізобетон, дерево й ін. Вироби із цих матеріалів відрізняються високою якістю поверхні, точністю геометричних розмірів, підвищеною міцністю на стиск (до ЗО МПа), на розтяг при вигині до 20МПа й не мають потреби в тепловій обробці. ГіПСоволокнисті екструзійні підвіконні дошки випускають довжиною до 3000 мм, шириною до 350 мм, товщиною до 45 мм.

Сировинні матеріали

- гіпсові в'яжучі за ДСТУ БВ. 2.7-82-99;

- армуючі волсзкна за діючою НТД;

- модифікуючі добавки за діючою НТД.

9. Перегородки з гіпсокартону

При зведенні стін і міжкімнатних перегородок широко застосовуються комплектні системи Knauf. Головне їх достоїнство - виключення з процесу будівництва робіт, пов'язаних із застосуванням рідких кладок і штукатурних розчинів. Тому можна охарактеризувати такий метод як «сухе» будівництво.

Розглянемо пристрій стін і перегородок, технологію їх зведення і супутні матеріали. Стіни і перегородки, виготовлені за системою Knauf, являють собою каркас з металевих профілів, обшитий плитами гіпсокартону (ГКП), з укладеними між ними плитами тепло-і звукоізоляції.

Гіпсокартонні плити

Гіпсокартонні плити (ГКП), які також можна назвати сухою штукатуркою або гіпсовими панелями (в побуті - гіпрок), - це будівельно-обробний матеріал для виконання внутрішніх перегородок, підвісних стель, облицювання стін та ін. Особливі властивості гіпсокартонних плит, що дозволяють згинати їх, надаючи різну конфігурацію, дають можливість створювати криволінійні поверхні.

Гіпсокартонна плита складається з гіпсового сердечника, фанерованого з двох сторін картоном. Для виготовлення сердечника застосовується гіпс Г-4, що володіє необхідними для використання в будівництві якостями. Виконаний на його основі гіпрок має властивість поглинати з навколишнього середовища зайву вологу, а при зміні умов - навпаки, виділяти її. Можна сказати, що гіпсокартонна плита володіє здатністю «дихати». Крім того, гіПС вогнестійкий і нетоксичний.

Для підвищення щільності і міцності гіпсового сердечника в нього додають спеціальні компоненти, а поверхні покривають облицювальною картоном. Зчеплення картону з гіпсовим масивом серцевини здійснюється за допомогою склеювальних добавок. Картон служить армуючим каркасом гіпсокартонної плити, будучи при цьому основою для подальших оздоблювальних робіт. Крім того, він володіє всіма необхідними для використання в житлових приміщеннях гігієнічними та екологічними якостями.

Листи гіпрока мають прямокутну форму і наступні розміри:

при товщині 8, 10, 12,5 і 14 мм довжина елементів складає 2500-3000 мм;

при товщині 16, 18, 20, і 24 мм довжина - 2500-4800 мм.

ширина аркушів гіпрока у всіх випадках - 1200 мм (крім елементів товщиною 24 мм, які мають ширину 600 мм).

Найпоширенішими є гіпсокартонні листи розміром 2500х1200х12, 5 мм.

Розглянуті нами гіпсокартонні панелі мають три різновиди поздовжніх крайок. Для виконання опоряджувальних робіт використовуються ГКП з потоншеними на лицьовій стороні поздовжніми кромками. Це необхідно для отримання непомітного і надійного шва в місцях стику гіпсокартонних плит

Розрізняються два види кромки, причому в обох випадках потоншення починається на відстані 50 мм від поздовжнього торця з лицьового боку гіпсокартонної плити. Але якщо в одному випадку поздовжня кромка має прямолінійну форму - «УК», то в іншому вона кілька закруглена з лицьового боку - «пук». Закруглена кромка дозволяє закладати стики між листами без застосування спеціальної армуючої стрічки, тільки за допомогою шпаклівки. Тип плити з прямими кромками - «ПК» - застосовується в основному для виконання внутрішніх шарів або для заповнення порожнин перегородок. Для влаштування швів в місцях стиків ГКП з прямими крайками з їх торця необхідно зняти фаску під кутом 45 градусів товщиною в одну третину аркуша.

Гіпсокартон випускається в декількох модифікаціях, які відповідають різним умовам експлуатації. Для приміщень з підвищеною вологістю використовуються вологостійкі гіпсокартонні листи - «ГКПВ». Шари картону в таких гіпсокартонних плитах піддаються спеціальній обробці антисептиками (для запобігання утворенню цвілі і грибків) і гідроізоляційними складами. У приміщеннях, де існує небезпека займання, необхідно застосовувати вогнестійкий гіпсокартон - «ГКПО». Для його виготовлення використовуються спеціальні добавки, що підвищують вогнестійкість матеріалу. Крім цього, випускаються гіпсокартонні листи підвищеної вогнестійкості - «ГКПВО» .