Смекни!
smekni.com

Удосконалення інтер єру і комфортності у приміщеннях діючого готельного підприємства (стр. 2 из 5)

-Меблі в інтер'єрі

Специфіка готельного господарства, багатофункціональність приміщень, що знаходяться в одній будівлі, обумовили диференціацію меблів за призначенням: побутова (для відпочинку, сну, роботи за столом, прийому їжі, зберігання одягу); конторська (або офісна); ресторанна і спеціальна (обладнання бару, перукарні, довідкових, місць чергових тощо) [88].

Сучасні меблі за характером конструктивної структури підрозділяються на стаціонарні, комбіновані багатофункціональні (коли один предмет виконує дві і більше функцій) і таку, що трансформується (у тому числі секційну).

Вимоги до меблів встановлюються відповідно до комфортності готелів і їхнього призначення. Комфортність готелів визначає якість і кількість меблевих виробів, а функціональне призначення готелів - номенклатуру меблів.

При розміщенні меблів обов'язково враховуються норми розривів і проходів між предметами меблів.

-Декоративні і меблеві тканини

Велике декоративне значення в інтер'єрі готелів мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.

Одним з істотних елементів інтер'єру є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер'єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.

Застосовуються два види завіс: прозорі і щільні. Перші розсіюють і пом'якшують денне світло. Розсіяне світло створює комфортні умови для зору. Для прозорих завіс застосовують сітчасті тканини, при сильному освітленні - тонкі тканини. Матеріал для прозорих завіс може бути білим або ледь пофарбованим, гладким або мати малопомітні візерунки. Вибір кольору залежить від колірного вирішення інтер'єру. Щільні завіси ізолюють приміщення від різних зовнішніх впливів. Колір щільних завіс, їхня фактура і малюнок, як правило, підбираються з урахуванням усієї композиції інтер'єру, а також розмірів приміщення і завіс.

Завіси можуть бути короткі і довгі. Нижній край коротких завіс повинен торкатися підвіконня; довгі завіси не повинні доходити до підлоги на 5см. Ширина завіс повинна складати при тканинах середньої щільності і тонких від 1,5 до 2 ширини фронту карнизу або вікна.

1.8. Колір в інтер'єрі готелів

Одним з найважливіших елементів інтер'єру є колірне вирішення приміщень - розфарбування стін, підлог, обробка їх різними матеріалами (пластик, кераміка, гіпсокартон тощо). Колірне вирішення інтер'єру створюється з використанням принципів контрасту і нюансу. У практиці використовуються обидва прийоми.

Колір є активним засобом архітектури інтер'єру. Поєднання яскравості і кольору формують пластику інтер'єру, а також його просторову композицію.

Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер'єрів готелів, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення, призначення приміщень.

2.2. Організаційна структура управління

. В готелі “Прем’єр Палац” саме організаційна структура відображає взаємозв’язок ланок управління підприємством . Досліджуючи дану структуру можна зробити висновок, що вона - лінійно-функціональна, керівником даного підприємства є голова правління, оскільки готель “Прем’єр Палац” є відкритим акціонерним товариством. На підприємстві існує демократичний стиль управління, оскільки всі рішення обговорюються колективом, але приймає їх та несе відповідальність лише керівник.

2.3. Структура організації та підрозділи

Організаційна структура готелю є відображенням повноважень та обов’язків, які покладені на кожного робітника. Ця структура досить складна, нестандартність її зумовлена функціональними особливостями та специфікою управління організацією. ”Прем’єр Палац” входить в мережу готелів Premier Hotel, саме цей факт визначає її організаційну структуру.

Управлінська компанія „Premier International Ltd.” має своє керівництво в особі Генерального директора та його заступника, які визначають основні стратегічні напрямки розвитку мережі Premier Hotels. Відділ маркетингу Управлінської компанії займається дослідженням ринків в усіх п’яти регіонах та розробляє маркетингові стратегії для порівняно різних категорій готелів.

В готелі “Прем’єр Палац” функціонує багато відділів, які виконують певні функції згідно положень про підрозділи. Форми реалізації функцій управління на підприємстві наступні:

2.4. Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база підприємства:

- адміністративні приміщення (кабінети, контори, приміщення для нарад)

- приміщення вестибюльної групи (вестибюль, гардероб, санітарні вузли, пункт охорони громадського порядку)

- приміщення житлової групи (номери, коридори, холи, вітальні, приміщення побутового обслуговування на поверсі)

- приміщення масового обслуговування – конференц – зали приміщення ресторанного господарства (ресторан “Імперія”). Складські приміщення для продуктів і сировини. [24]

- - Організація бронювання місць в готелі

- Процес бронювання часто включає в себе найважливіший перший контакт між клієнтом і підприємством готельного господарства. Ефективний процес бронювання забезпечує більш якісне планування, координацію, кадрову політику і організацію виробництва. Агент по бронюванню повинен вміти швидко і точно реагувати на замовлення по бронюванню. Ефективність процесу бронювання залежить від встановленого порядку обробки замовлень, оновлення інформації, подачі інформації і підтвердження. [18]

- -Порядок оформлення проживання в готелі

- Номер в готелі „Прем’єр Палац” надається громадянам при наявності паспорта чи документа, що його замінює та заповненні анкети певного зразка чи реєстраційної картки для іноземних громадян.

- Поселення іноземних громадян та громадян України проводиться на загальних підставах при пред’явленні національних паспортів, що засвідчують особу, та виїзної візи для іноземних громадян.

- Порядок реєстрації національних паспортів визначається Міністерством Внутрішніх Справ України. При наявності вільних місць і за бажанням клієнта йому може надаватися номер на два і більше місць з повною оплатою вартості номера.

- Після оформлення документів на проживання в готелі „Прем’єр Палац” клієнту видається документ про оплату номера та пластикова картка – ключ, на якій вказується прізвище та ім’я гостя, номер кімнати і термін проживання.

- Час виписки гостя і розрахунковий час – 12.00 поточного дня за місцевим часом. Час реєстрації і поселення в готелі починається з 13.00 поточного дня за місцевим часом.

- При проживанні в готелі менше чим добу оплата береться за повну добу, незалежно від розрахункового часу.

- Виїзд після 12.00 є додатковою послугою і надається начальником служби прийому і розміщення в залежності від стану ресурсів номерного фонду.

o Номери в готелі «Прем'єр Палац»

Всього в готелі 289 номерів люкс у класичному стилі, в яких є все, що необхідне сучасному мандрівнику. Розмаїття категорій дозволить обрати саме той номер, що найбільш відповідає меті Вашого візиту – від затишного Стандартного номеру до Президентських апартаментів.

47 номерів Представницького поверху розташовані на 7-му та 8-му рівнях, та передбачають ще більше комфорту та приватності. Перелік послуг включає окремий Представницький Лаунж, де сервірується сніданок. Кімната для переговорів, що прилягає до Лаунжу, може бути використана гостем протягом 2 годин щоденно.
Королівські (110 м2) та Президентські апартаменти (171 м2) можна об’єднати в розкішні багатокімнатні покої для прийому поважного гостя або організації відповідальних переговорів. П’ятикімнатні Президентські апартаменти обладнані удосконаленою системою безпеки. [13]

Розділ ІІІ. Аналіз роботи досліджуваного підприємства по визначеній темі курсової роботи Я б хотіла описати Вам декоративні композиції із природних рослин в інтер`єрівестибюльної групи готелю Прем’єр Палац. Мода на штучну зелень вже пройшла, і багато людей розчарувалися в ній, по-перше вона вигорає на сонці, а під дією ультрафіолету пластмаса ломиться. І щоб запобігти проблем з оновлюванням фасаду, краще вибрати живі декоративні квіти. Велике різноманіття живих ліан, пальми, фікус Бенджаміна, юкку,оселилися в готелі«Прем’єр Палац» Вестибюльна група є основною серед всіх груп приміщення, адже коли гість потрапляє до неї у нього одразу складається перше враження про готель, в залежності від того,що він бачить. В готелі "Прем’єр Палац" група розміщення знаходиться з правої сторони при вході в вестибюль. Додаток 1. Дуже важливо правильно підібрати рослини. Але головні особливості - це правильний догляд і умови життя. Архітектура проекту включає все: починаючи від мармурної підлоги з підігрівом, 6 - грузового і 8-пасажирського - ліфтів, в кожному номері - телефон, кондиціонер, кабельне телебачення, холодильник, сейф,міні-бар,фен, інтернет. Колір є активним засобом архітектури інтер’єру. Колірне вирішення визначається багатьма факторами, серед яких основними, що впливають на вибір кольору інтер’єрів номерів і готелю в цілому, є природні умови, орієнтація, архітектура будинку і приміщення. Також колірне вирішення інтер’єру номеру необхідно вибирати з урахуванням гігієнічних вимог. Пофарбовані у світлі тони номери легше утримувати в чистоті, а горизонтальні поверхні меблів повинні бути темними, що дозволяє легко помітити пил. Оббивка меблів і декоративні тканини повинні виключати сірі і бурі кольори, що роблять враження недостатньої свіжості.Що ж стосується номерів готелю, що досліджується, то тут всі кольори не просто витримані відповідно до норм і стандартів як і оббивка меблів, а просто перевищують їх. Тон номерів світлий: від світло бежевого до рожевого, ванні кімнати мають зеленуватий відтінок.Рівень освітленості номерів визначає його комфортність, нормальну зорову працездатність.Сучасні принципи пристроїв штучного освітлення залежать від об’ємно-просторового вирішення приміщення. Різноманітні варіанти насиченості світлом і розподілу яскравостей надають приміщенню індивідуальний характер, завдяки чому той самий інтер’єр може сприйматися при різних системах освітлення по різному.Стосовно номерів готелю „Прем’єр Палац”, то освітлення використане майже на повну потужність від своїх можливостей. Є світильники біля ліжок, крісел, столиків та загальне стельове освітлення.Озеленення в інтер’єрі номеру – це особливий вид мистецтва, що виконує як естетичні, так і утилітарні функції. Озеленення активно впливає на характер формування інтер’єру і є таким же рівноцінним компонентом оформлення середовища, як і обробка стін, меблювання та ін. За допомогою озеленення можна підвищити художню виразність внутрішнього простору, удосконалити його функціональну організацію. Утилітарна функція рослин полягає у створенні певного мікроклімату в приміщенні. У наведеному прикладі, номери озеленення не мають. Це не зовсім гарно, адже живі й штучні квіти можна використати як елемент декору, а також як засіб підняття настрою. На стіл та на трюмо (тумбочку) слід поставити живі квіти. [23] Кольоровість освітлення залежить від спектрального складу випромінювання джерел світла. Якщо він відрізняється від спектрального складу денного світла, то навіть за високої освітленості відбувається «перекручування кольору». Тому при проектуванні інтер'єру необхідно знати кольорові характеристики використовуваних джерел світла. Необхідно знати «видимий колір» кожного типу лампи, щоб правильно встановити дію світла на колір інтер'єру.Велике декоративне значення в інтер’єрі номерів готелю мають завіси, гобелени, килими, оббивка меблів. Вони багато в чому визначають колірне вирішення та емоційне фарбування приміщень.Одним з істотних елементів є завіси. Вони виконують практичні функції й одночасно впливають на композицію та колорит інтер’єру. Практичні функції завіс полягають у регулюванні природного освітлення, тепла та інсоляції, поглинанні шуму.Застосовують два види завіс: прозорі та щільні. У номерах готелю „Прем’єр Палац” використані як щільні так і прозорі завіси для зручності клієнтів. Підлога у номері вислана одним великим килимом, а вірніше килимовим покриттям, що поєднує різноманітні функціональні зони номеру. У готелях застосовують опалювальні системи середнього тиску з температурою води до 120°С, що подається від теплоелектроцентралі, а потім використовується для опалювальних цілей. Джерелами тепла для готелює власні котельні.
Сучасні вимоги комфорту припускають наявність у готелі систем кондиціонування повітря. Створення штучних кліматичних умов у широкому масштабі застосовується в країнах із тропічним кліматом, а також у комфортабельно обладнаних готельних об'єктах. Системи кондиціонування повітря коштують значно дорожче від систем вентиляції і застосовуються, в основному, у готелях високого класу обслуговування.Під час перебування в готелі, крім гарних номерів і смачної їжі, багато з людей очікують першокласного обслуговування зони релаксації. Сауни, басейни й спортивні площадки — ключові компоненти в наборі додаткових послуг готелю «Прем’єр Палац». Тут освітленню також доводиться відповідати високим вимогам. У зонах SPA приглушене розсіяне світло допомагає розслабитися, у той час як яскраве світло в зоні фітнесу підтримує під час фізичних навантажень. [12] Аналіз конкурентів Знання про конкурентів, їх реальні і планові дії є основою для стратегічної орієнтації підприємства в конкурентному середовищі. Технологія формування стратегії конкуренції, орієнтована на використання сильних сторін діяльності підприємства з урахуванням активності конкурентів і особливостей розвитку ринку, є важливим інструментом формування стратегічних конкурентних переваг.В готелі “Прем’єр Палац“ аналізом діяльності конкурентів займається відділ маркетингу та продажів. Основними конкурентами готелю «Прем’єр Палац» є : готель Radisson SAS готель «Opera», готель «HYATT Regency Kiev» та готель «Дніпро».Radisson SASСпоруда готелю Radisson SAS в Києві було збудовано в 1903 році. Після проведеної комплексної реставрації цей пам’ятник архітектури може забезпечити першокласне обслуговування. Готель розташований всього в 57км від міжнародного аеропорту "Бориспіль" і може запропонувати фантастичний вид на Дніпро, прекрасні ресторани і конференц-зали.Від готелю можна дійти пішки до державних установ, багато численних парків, золотоголових церков і магазинів, розташованих вздовж головної вулиці міста – Хрещатика.У готелі 255 номерів; серед них 147 стандартних (1 755 грн. за добу), 83 номер бізнес-класу (2 025 грн. за добу), 22 номери класу люкс (2 970 грн. за добу). Інтер’єр номерів виконаний у трьох стилях – скандинавському, італійському та морському. У готелі функціонує два ресторани, є підземний паркінг, сигарний клуб, фітнес-клуб та конференц-зали.В фітнес-клубі Расе є спортзал, сауна, баня і солярій, а також різні види масажу.Готель має всі можливості для проведення різних заходів від засідання на 8 чоловік до більшого прийому на 250 гостей. OperaГотель Опера це перший бутик готель класу де люкс, який відкрився 20 грудня 2006 р., у самомусерці Києва. 3 березня 2007 року готель є членом асоціації "Провідні готелі миру" (The Leading Hotels of the World), гарантуючи розміщення й обслуговування найвищого класу на рівні світових стандартів. Готель Опера - це дійсно розкішний будинок, який заворожує своєю елегантністю й шармом. Готель розташований у центрі столиці на перетинанніділовий, культурної й історичної частин міста, недалеко від знаменитого Київського Оперного театру. Будинок готелю був побудований в 1906 р. і є одним з пам'ятників архітектури. При реконструкції увага приділялася навіть дрібним деталям. Використання різноманітних текстур і відтінків створює атмосферу розкоші й комфорту.Готель Опера - перший Бутик- Готель у столиці України, який пропонує гостям 138 розкішно обладнаних номерів, де увага приділена навіть деталям. Стандартні кімнати Twin, King і Queen відкривають широкий вибір для розміщення гостей. У кожномуномері є кондиціонер, Wi Fi Інтернет, підігрівши підлог у ванних кімнатах, супутникове ТВ, міні-бар і пряма телефонна лінія. Тепла колірна гама, вишукані акценти інтер'єру й ексклюзивні дизайнерські меблі дарують безмежне відчуття розкоші, комфорту й затишку. Інтер'єр спеціально створений таким чином, щоб об'єднати класичну елегантність із блискучою розкішшю, яку гості звичайно очікують від шикарного готелю класу де люкс.Розкішні номери класу люкс були оформлені в стилі найвідоміших оперних добутківмиру: Японському, Італійському, Російському, Єгипетському, Французькому, Американському й Марокканському. Ціна номерів варіюється від 310 до 800 євро за добу.HYATT Regency KievРозташований в центрі політичної та ділової столиці України, готель виходить вікнами на історичне місто старого міста. Готель розташований недалеко від Софіївського собору, монастиря Архістратига Михаїла і бутиків Хрещатика, а також в 40км от державного міжнародного аеропорту. Цей новий готель зі скляним фасадом має сучасні переваги, такі як бізнес-центр і 24-годинна служба консьєржів. Хаятт Рідженсі Київ – ідеальний готель для великого міста, який чудово підходить для проведення ділових і світських заходів, для цього в готелі є 12 функціональних залів, які займають загальну площу більше 1000кв. метрів.Відпочинок в готелі включає в себе спа, де гості зможуть насолодитись різними процедурами, а також фітнес-центр с 25-метровим басейном, кардіотренажерами, саунами и гідромасажними ваннами. В число ресторанів входять Гриль Азія, де можна поснідати і відвідати страви азіатської кухні, Бар он 8, де гостям пропонуються страви континентальної кухні і напоями, а також Брунелло зі стравами італійської кухні, легкими закусками і вином. В Лоббі Лаундж пропонують страви європейської і української кухні і коктейлі. Кожен з 234 просторих номерів готелю обладнані з максимальним комфортом, включаючи розкішна постільна білизна, оснащена кращими технологіями, в тому числі системою клімат-контролю, звичайним і безпровідним доступом в Інтернет. Для удобства гостей – цілодобове обслуговування номерів. Ціна номера на добу становить від 3042 до 4524 грн. [6]

Розділ ІV. Резерви вдосконалення роботи досліджуваного