Смекни!
smekni.com

Забезпечення миттєвої ліквідності ВАТ Концерн Стирол шляхом резервування грошових коштів (стр. 2 из 2)

1.7. Якщо розрахована сума резервування на майбутній період вища за кошти резервного фонду, що є на депозитних рахунках і в цінних паперах, і при цьому перевищує 40-% покриття зобов'язань, розрахованих згідно з п.1.3, то на чергове засідання правління товариства виноситься питання про використання суми перевищення фактичної величини резервування над нормативною.

1.8. За рішенням правління товариства надмірна частина коштів резервного фонду може бути використана на такі цілі;

- фінансування інвестиційних проектів, що реалізовуються товариством;

- на поповнення оборотних коштів товариства у випадку, якщо інвестиційні кошти, що фінансуються за рахунок вільних коштів резервного фонду, передбачають створення нових виробництв або збільшення виробничих потужностей;

- на дострокове погашення короткострокових і довгострокових позикових коштів, отриманих товариством під відсотки в порядку економічної доцільності.

2. Порядок використання коштів резервування.

2.1. Кошти резервного фонду надходять на депозитні рахунки в банку у національній або іноземній валюті першої категорії.

2.2. За рішенням правління товариства частина коштів резервного фонду може бути вкладена у високоприбуткові цінні папери, які будь-коли можуть бути реалізовані і перетворені на кошти. При цьому величина коштів резервного фонду та коштів, що знаходяться на депозитних рахунках, має складати не менше за 2/3 усіх резервованих коштів.

2.3. Кошти резервного фонду не можуть формуватися векселями.

Висновки

1. Запопонований алгоритм розрахунку резерву коштів є простим у використанні і дозволяє забезпечити стабільний рівень миттєвої ліквідності.

2. Незалежно від цінової кон'юнктури на світовому ринку азотовміщуючих добрив, ВАТ "Концерн Стирол" має можливість отримати стійкий ліквідний баланс і значно зміцнити свою кредитоспроможність перед потенційними інвесторами і кредиторами.

Література:

1. Барсукова И.В. Источники формирования имущества предприятия // Бухгалтерский вестник. - 1998. - №11. - С.57-64.

2. Винниченко А.А. Учет резервного и добавочного капитала // Консультант. - 1999. - №6. - С.18-22.

3. Волков Н.Г. Учет собственных средств организации // Главбух. - 1996. - №3. - с.3-19.

4. Грибков А.Ю. Создание и использование резервов // Бухгалтерский учет .- 2000. - №9. - С. 40-45

5. Жуков В.Н. Вопросы учета добавочного капитала и резервов // Бухгалтерский учет.-1997.-№7.-С. 21-25.

6. Лущекова Ю.Ю. Уставный капитал (фонд) предприятия (организации): порядок его формирования, изменения размеров и отражение указанных операций в учете // Консультант бухгалтера.- 1997.-№9.-С.66-82

7. Терехова В.А. Собственный капитал: принципы формирования и учета // Международный бухгалтерский учет. - 1999.-№5.-С.23-27.

8. Положення (стандарт) бухгалтерської звітності 2 "Баланс" / Наказ Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87.

9. Мазур И., Шапиро В., Ольдерогге Н. и др. Корпоративный менеджмент: Справочник для профессионалов. - М.: Висшая школа, 2003. - 1077 с.

10. Донецьке обласне управління статистики. Рекомендації по складанню фінансової звітності і проведенню аналізу фінансової звітності. - Донецьк, 2004.