Смекни!
smekni.com

Пенсійний фонд необхідність та призначення (стр. 4 из 8)

Керівництво діяльністю Пенсійного фонду України здійснюється правлінням Пенсійного фонду України. Голова правління Пенсійного фонду України та його заступники призначаються на посаду та звільняються з посади Президентом України в установленому порядку.

Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету міністрів України, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 року № 1261, постановами правління та наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, також Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах

Основними завданнями управління є:

— облік платників страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, збирання та акумулювання в місті внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення;

— забезпечення призначення і виплати пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;

— ефективне використання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, здійснення у межах своєї компетенції контрольних функцій;

—забезпечення функціонування в місті автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного

— пенсійного страхування

Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:

— забезпечення вимог законодавства про державне соціальне страхування стосовно пенсійного забезпечення;

— забезпечення виконання бюджету Фонду в межах своєї компетенції, планування доходів та видатків коштів Фонду в м. Нікополь, а також ведення бухгалтерського обліку та подання звітності Головному управлінню Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області;

— здійснення реєстрації та обліку платників страхових внесків, а також організація роботи систему персоніфікованого обліку відомостей;

— контроль за надходженням і витрачанням коштів бюджету Фонду, а також здійснення перевірок фінансово-бухгалтерських документів платників;

— призначення, перерахунок і виплата пенсій, а також інших соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;

— розгляд звернень, заяв та скарг з питань діяльності Фонду та ведення роз'яснювальної роботу серед населення;

— взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з питань діяльності Фонду;

— виконання інших функцій, що не суперечать законодавству.

Таким чином, управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області здійснює облік платників внесків, збирання та акумулювання в місті внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду, а також в межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду.

Пенсійний фонд, як будь-яка установа має структуру, до складу якої входять відділи, яки ведуть свою діяльність, виходячи із покладених на них функцій та завдань.

Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області має у своєму складі п’ять структурних підрозділів, що пов'язані з фінансами солідарної пенсійної системи а саме :

— відділ персоніфікованого обліку та інформаційних систем;

— відділ надходження доходів;

— відділ з призначення пенсій;

— відділ з виплати пенсій;

— відділ виконання бюджету, бухгалтерського обліку та контролю за використанням коштів.

Кожний з вище наведених відділів функціонує, керуючись відповідним положенням, в якому чітко зазначені завдання, функції, права та обов'язки відділу, а також надана інформація щодо керівництва відділу та певні дані про взаємовідносини з іншими підрозділами апарату управління.

Основні завдання відділу персоніфікованого обліку зображені на рисунку 2.1

Рис. 2.1 Основні завдання відділу персоніфікованого обліку

Основні функцій, які покладені на відділ персоніфікованого обліку:

— розповсюдження офіційних інформаційно-роз'яснювальних матеріалів Пенсійного фонду України для роботодавців і само зайнятого населення з питань персоніфікованого обліку;

— реєстрація платників страхових внесків у системі СПОВ;

— робота по підготовці та видачі свідоцтв державного соціального страхування;

— інформування населення щодо накопичених відомостей в системі персоніфікованого обліку;

— перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників;

— забезпечення співпраці з іншими відділами управління Пенсійного фонду України (Організація звітування, інформаційно - аналітичне забезпечення технології звірки відомостей СПОВ, надання консультативної допомоги з питань, що відносяться до компетенції відділу).

Відділ з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області є структурним підрозділом управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області і підпорядковується начальнику управління[23].

Відділ очолює заступник начальника управління-начальник відділу з призначення пенсій, який призначається на посаду та звільнюється з неї начальником головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області за поданням начальника управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області.

Основні завданням відділу з призначення пенсій зображені на рисунку 2.2

Рис. 2.2 Основні завдання відділу з призначення пенсій

Відповідно до своїх завдань відділ з призначення пенсій виконує наступні функції:

— здійснює призначення, перерахунки, продовження, припинення виплати пенсій згідно з чинним законодавством;

— слідкує за поданням особових пенсійних справ, організовує їх облік, ведення та зберігання, готує запити з питань підтвердження стажу та інших питань;

— розглядає звернення, а також здійснює контроль та надає консультативну допомогу з питань пенсійного законодавства.

Також, відділ з призначення пенсій забезпечує співпрацю з відділом персоніфікованого обліку по наступних напрямках:

— одержання та конфіденційне використання даних СПОВ щодо осіб при призначенні пенсій;

— участь у попередній спільній камеральній роботі з представниками відділу персоніфікації щодо формування пропозицій по конкретних діях за фактами розбіжностей даних, які вимагають додаткової перевірки із залученням застрахованої особи та роботодавців[23].

Відділ з виплати пенсій є структурним підрозділом управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області і підпорядковується заступнику начальника управління - начальнику відділу з призначення пенсій.

Відділ очолює начальник, посада якого заміщується на конкурсній основі і затверджується начальником управління. Начальник відділу безпосередньо здійснює керівництво відділом, організовує і забезпечує його роботу.

Відділ з виплати пенсій здійснює облік витрат, пов’язаних з виплатою пенсій, складає звітність з питань пенсійного забезпечення, а також визначає потреби у коштах на виплату пенсій, здійснює виплату пенсій та припинення виплати пенсій згідно з чинним законодавством.

Таким чином, управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь Дніпропетровської області здійснює облік платників внесків, збирання та акумулювання в місті внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду, а також в межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду.

2.2 Аналіз надходжень до Пенсійного фонду м. Нікополя

Джерелами формування коштів Пенсійного фонду України є:

— страхові внески;

— кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що перераховуються до Фонду у випадках, передбачених законодавством;

— благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

— добровільні внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

— інші надходження відповідно до законодавства.

Поповнення доходної частини Пенсійного фонду відбувається за рахунок надходження коштів від фондів соціального страхування, зокрема:

— Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій пенсіонерам, які достроково вийшли на пенсію.

— Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій по інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника.

Але основним джерелом формування фінансового ресурсу Пенсійного фонду є відрахування від фонду оплати праці підприємств, установ, організацій та заробітної плати найманих працівників на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за встановленими законодавством тарифами. Збільшення власних надходжень відбувається пропорційно до зростання обсягу фонду оплати праці.

Надходження коштів до Пенсійного фонду України відбувається також за рахунок сплачених до бюджету загальнодержавних по­датків: єдиний податок, що справляється з суб'єктів малого підприємництва, фіксований сільськогосподарський податок, фіксований податок з громадян.