Смекни!
smekni.com

Аналіз загальної рівноваги та дослідження ефективності виробництва в ринковій економіці (стр. 4 из 4)

В результаті конкуренції, співвідношення попиту і пропозиції, наявності ресурсів та інших чинників встановлюється рівноважна ціна. Загальна рівновага здійснюється щодо всіх товарів. Це пояснюється тим, що потреба у цьому товарі залежить від наявності інших товарів.

Конкуренція є необхідною і визначальною умовою нормального функціонування ринкової економіки. Але як будь-яке явище має свої плюси і мінуси. До позитивних рис можна віднести: активізацію інноваційного процесу, гнучке пристосування до попиту, висока якість продукції, високу продуктивність праці, мінімум витрат, реалізацію принципом оплати по кількості і якості праці, можливість регулювання з боку держави. До негативних наслідків - "перемога" одних і "поразка" інших, розходження в умовах діяльності, що веде до нечесних прийомів, надмірна експлуатація природних ресурсів, екологічні порушення й ін.

Конкуренція — це важливий чинник встановлення рівноваги (через ціни). Існуючі цінові сигнали регулюють ринок, з допомогою них досягається рівновага. потрібний ринковий механізм, який діє значно ефективніше, ніж у минулому так звана планова система.

Отже, рівновага досягається на основі дії всіх учасників ринку і здатна забезпечити максимально високий рівень задоволення потреб (безумовно, за наявності ресурсів). Попит на кожний товар залежить не тільки від його ціни, а й від цін на всі інші товари. Конкурентна рівновага - це набір цін, за якого величина попиту відповідає обсягу пропозиції на кожному ринку. Але не всі ціни відповідають стану рівноваги. Це буде тільки тоді, коли граничні норми заміщення благ на ринках будуть відповідати співвідношенню цін.


Список використаної літератури:

1. Гасанов Р.М Промислове шпигунство на службі монополій. М.: Міжнародні відношення. 1986

2. Горошко М. Ф., Кулішов В. В.

3. Мікроекономіка: Тести. Ситуації. Задачі. Задачі / Навчальний посібник. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2003. – 368 с.

4. Мочерний С.В. Основи економічної теорії. Київ 1998

5. Портер. М Міжнародна конкуренція. М.:1994

6. Робинсон. Дж. Економічна теорія недосконалої конкуренції. М.1986

7. Рузавін. Г.И. Основи ринкової економіки. М.: ЮНИТИ. 1996.