Смекни!
smekni.com

Антимонопольне управління діяльністю підприємства (стр. 6 из 8)

«На шляху до доброчесності» на період до 2010 року

в Антимонопольному комітеті України

№ п/п Найменування заходу Шляхи виконання Виконавці Термін виконання
1. Підготовка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо:визначення нової структури центральних та місцевих органів виконавчої влади за результатами функціонального обстеження таких органів за результатами функціонального обстеження таких органів відповідно до рекомендацій та стандартів держав–членів ЄС з метою запобігання дублювання функцій, зменшення кількості контролюючих і наглядових інстанцій; За результатами функціонального обстеження відповідно до рекомендацій та стандартів держав–членів ЄС, при необхідності, визначення нової структури Антимонопольного комітету України; Лисицький М.Ф.Кравченко Ю.Г.Мороз С.М. 2008-2009 рр.
2. удосконалення законодавства про державні закупівлі з метою приведення його у відповідність з європейськими нормами і стандартами щодо політики підзвітності і прозорості та забезпечення доступу широкої громадськості до інформації про умови конкурсів із закупівлі товарів і послуг за державні кошти. 1. Взяти участь у розробці законопроектів та проектів рішень Уряду, у разі надходження відповідних доручень Уряду.2. Погодити законопроекти та проекти рішень Уряду згідно порядку, встановленого Регламентом Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, у разі їх надходження. Стефановський С.С. друге півріччя 2007 - 2008в місячний термін після надходження матеріалів;
3. Вивчення питання доцільності надання прав організаціям (фірмам, агентствам тощо) провадити діяльність, пов’язану з виконанням за відповідну плату функцій органів державної влади. Взяти участь у вивченні питання доцільності надання прав організаціям (фірмам, агентствам тощо) провадити діяльність, пов’язану з виконанням за відповідну плату функцій органів державної влади. Кравченко Ю.Г. 2008 р.
4. Вивчення питання створення єдиного державного банку даних про юридичних осіб, причетних до корупції, з метою недопущення їх до участі в здійсненні державних закупівель та внесення в разі необхідності проектів відповідних законодавчих актів. Взяти участь у вивченні питання щодо створення єдиного державного банку даних про юридичних осіб, причетних до корупції, з метою недопущення їх до участі в здійсненні державних закупівель та внесення в разі необхідності проектів відповідних законодавчих актів. Стефановський С.С. 2009-2010 рр.
5. Забезпечення широкого інформування громадськості про розроблені законопроекти щодо боротьби з корупцією та запобігання її виникненню, зокрема із запрошенням громадян і представників громадських організацій до участі в обговоренні таких проектів. Забезпечувати широке інформування громадськості про розроблені законопроекти щодо боротьби з корупцією та запобігання її виникненню, зокрема із запрошенням громадян і представників громадських організацій до участі в обговоренні таких проектів. Якимюк Б.М.Лисицький М.Ф.Мороз С.М. постійно
6. Запровадження на офіційних веб-сайтах рубрики «Запобігання проявам корупції» з метою посилення відомчого контролю за додержанням принципів прозорості та відкритості діяльності органів виконавчої влади. На веб-сайті Комітету запровадити рубрику «Запобігання проявам корупції». Якимюк Б.М.Лисицький М.Ф.Кравченко Ю.Г. постійно
7. Посилення кадрового забезпечення підрозділів внутрішнього контролю в центральних органах виконавчої влади або їх створення (у разі їх відсутності) у межах граничної чисельності працівників таких органів з метою забезпечення додержання вимог антикорупційного законодавства, ефективної взаємодії з відповідними підрозділами правоохоронних органів та зв’язків із громадськістю; затвердження положення про зазначені підрозділи Вивчення питання щодо створення підрозділів внутрішнього контролю в інших центральних органах виконавчої влади у межах граничної чисельності працівників таких органів, ефективної взаємодії з відповідними підрозділами правоохоронних органів та зв’язків із громадськістю. Лисицький М.Ф. постійно

Взаємодія з міжнародними організаціями, які займаються питаннями розвитку і захисту конкуренції, посідає значне місце у міжнародній діяльності Комітету.

Вона має на меті отримання консалтингової допомоги, ознайомлення з новими тенденціями та методиками впровадження конкурентного законодавства, поширення інформації про здобутки української конкурентної політики, проведення дво- та багатосторонніх консультацій щодо розслідування справ, а також підвищення професійного рівня українського персоналу, зокрема, через участь у спеціалізованих конференціях і семінарах.

У першу чергу, слід зазначити плідне співробітництво Антимонопольного комітету з Конференцією ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД). Починаючи з 1998 року офіційним представником України у Міжурядовій групі експертів з питань законодавства та політики у галузі конкуренції (МГЕ) є Голова Антимонопольного комітету України.

Завданням МГЕ є аналіз та удосконалення міжнародних засад щодо впровадження конкурентної політики та законодавства, питання узгодження конкурентної та торгівельної політики, зближення національних правил конкуренції з Комплексом узгоджених на багатосторонній основі справедливих принципів і правил контролю за обмежувальною діловою практикою (з 2000 року – Комплекс принципів та правил ООН з питань конкуренції), який був ухвалений Конференцією ООН. Рішення МГЕ, знаходять своє відображення у програмних та правових документах, що розробляються за участю Антимонопольного комітету України.

Участь України у роботі органів ЮНКТАД, що опікуються питаннями розвитку конкуренції, має важливе значення, оскільки без посилення ролі конкурентної політики, як засобу регулювання економічних відносин не тільки всередині окремих країн, а й на міждержавному рівні, не вбачаються можливими підвищення ефективності економіки, успішний розвиток міжнародної торгівлі і поліпшення загального економічного добробуту споживачів товарів та послуг.

З метою реалізації багатостороннього Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики та на його підставі уже у 1993 році була утворена Міждержавна рада з антимонопольної політики (МРАП або Антимонопольна рада) країн-учасниць СНД. Відповідно до Положення про Антимонопольну раду, яке є невід'ємною частиною зазначеного Договору, МРАП вирішує наступні основні завдання:

- координація спільної діяльності сторін щодо створення правових засад попередження обмежень та припинення монополістичної діяльності та недобросовісної конкуренції на території країн СНД;

- сприяння у розробці та удосконалення національного законодавства з питань конкуренції;

- розробка правил та механізмів реалізації конкретних аспектів попередження обмеження та припинення монополістичної діяльності та недобросовісної конкуренції на території країн СНД;

- сприяння сторонам в обміні нормативно-правовою, методичною та іншою інформацією в галузі антимонопольної політики і конкуренції;

- розгляд і вирішення спорів між господарюючими суб'єктами сторін з питань, що є предметом Договору;

- розробка і внесення пропозицій щодо вирішення спірних питань між сторонами з предмету Договору з метою розгляду на засіданнях Ради голів держав;

- організація експертиз проектів документів, пов'язаних з реалізацією Договору;

- звернення з поданнями та запитами про вирішення спорів в економічний суд СНД.

Держави-учасниці Договору мають представництво у МРАП у кількості 2 осіб, періодичність проведення засідань Ради - двічі на рік, місце проведення - по черзі у кожній з країн-членів. Членами МРАП є, як правило, керівники та інші працівники конкурентних/антимонопольних органів (підрозділів) країн СНД. Із числа представників сторін обираються Голова і два його заступники терміном на 2 роки. Голова керує роботою Антимонопольної ради і, при необхідності, представляє її на засіданнях Ради глав держав та глав урядів, проводить засідання Антимонопольної ради, від її імені підписує документи, а також координує діяльність Антимонопольної ради в період між засіданнями.

Діяльність Міждержавної ради з антимонопольної політики країн-учасниць СНД протягом 2009 року була направлена на розвиток механізмів взаємодії щодо недопущення і припинення дій, що чинять негативний вплив на конкуренцію на ринках сторін, а також забезпечення умов для ефективного функціонування товарних ринків. Для організації зазначеної роботи та з метою проведення спільних розслідувань на деяких ринках в межах СНД щодо виявлення та припинення транснаціональних антиконкурентних практик, в рамках Штабу зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в державах – учасницях СНД було створено вісім робочих Підгруп за наступними напрямками досліджень:

- на ринку авіаперевезень;

- в телекомунікаційній сфері;

- на ринку зерна;

- з питань розслідування діяльності картелів;

- з питань «рітейлу»;

- на ринку паливно-мастильних матеріалів;

- на ринку лікарським засобів;

- на ринку електроенергетики.

Окрема увага учасників МРАП протягом звітного періоду була приділена питанню удосконалення розслідувань діяльності картелів. Актуальність виявлення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання (картелів) на сьогоднішній день обумовлена тим, що в період рецесії економіки низка виробників завдяки змові намагається компенсувати зменшення попиту на їх продукцію шляхом утримання цін на до кризовому рівні, а то й шляхом безпідставного завищення цін на продукцію. Антимонопольний комітет України, за рішенням МСАП, очолює роботу Підгрупи Штабу з удосконалення розслідуванню діяльності картелів (антиконкурентні узгоджені дії). Протягом звітного періоду українською стороною були розроблені підходи щодо дослідження певних ринків, на яких може діяти картель, та розроблені механізми щодо проведення паралельних розслідувань.