Смекни!
smekni.com

Організація службового відрядження (стр. 5 из 5)

5.2. Витрати на відрядження в разі виїзду за кордон

Відрядженому працівникові відшкодовуються витрати на проїзд до вокзалу, аеропорту або пристані та з вокзалу, аеропорту або пристані (якщо ці пункти розташовані за межами населеного пункту) в місцях відправлення, призначення й пересадки, а також витрати на проїзд за місцем відрядження міським транспортом – рейсовими автобусами, метро, тролейбусами, трамваями (крім таксі) за умови, що працівникові не надавалися засоби пересування безкоштовно.

Якщо передбачено пересування країною відрядження, то керівник підприємства може визначати відрядженому працівникові вид транспорту, яким він може користуватися. Якщо така пропозиція не надходить, то працівник сам вибирає транспорт.

Витрати за користування таксі або оренду автотранспорту можуть бути відшкодовані лише з дозволу керівника підприємства.

Зазначені витрати відшкодовуються лише за наявності підтвердних документів.

У разі відряджання за кордон на службовому автомобілі витрати на паливно-мастильні матеріали відшкодовуються відповідно до чинних норм за кілометр пробігу й затвердженого маршруту. Відшкодовуються також інші витрати, пов’язані з технічним обслуговуванням службового автомобіля, оплатою за його стоянку та паркування. Відшкодовуються збори за проїзд ґрунтовими, шосейними дорогами та користування водними переправами.

Якщо працівник одержав аванс на відрядження за кордон і не виїхав, то він повинен протягом трьох робочих днів від дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути до каси підприємства зазначені кошти в грошових одиницях, в яких було видано аванс.

Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний протягом трьох робочих днів подати авансових звіт про витрачені у відрядженні кошти. Залишок коштів понад суму, використану згідно з авансовим звітом, підлягає поверненню працівником до каси підприємства в тих грошових одиницях, в яких було видано аванс, протягом трьох робочих днів після повернення з відрядження; в разі застосування корпоративних пластикових карток міжнародних платіжних систем – не пізніше ніж за 10, а з дозволу керівника (з поважних причин) – не пізніше ніж за 20 робочих днів. У межах цих термінів керівник підприємства (в разі відсутності – його заступник) зобов’язаний прийняти рішення щодо затвердження авансового звіту. Разом з

авансовим звітом подаються документи (оригінали), які підтверджують вартість оплачених витрат, із зазначенням форми їх оплати (готівкою, чеком,

кредитною карткою, безготівковим перерахунком). До звіту додається ксерокопія позначок у закордонному паспорті, завірена відділом кадрів або керівником підприємства.

В разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти, в якій видано аванс, на національну валюту країни відрядження перерахунок витрат у відрядженні, що підтверджені документально, здійснюється виходячи з крос-курсу, розрахованого за офіційним обмінним валютним курсом, котрий установлено Національним банком України на день затвердження авансового звіту.

Дозвіл (згода) керівника підприємства на відшкодування витрат понад установлені норми оформлюється письмово в дозвільній формі. Власник (або повноважена ним особа) відповідно до п. 5.4.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження (відшкодування добових витрат, витрат на наймання житла, на побутові послуги, транспортні витрати та інше). Зазначене має бути оформлене відповідним наказом (розпорядженням) по підприємству або визначено в наказі (розпорядженні) про відрядження.

5.3. Поняття службового паспорту України

Службовий паспорт України є документом, що дає право на виїзд з України, в’їзд в Україну та посвідчує особу громадянина України під час перебування за межами України.

Службовий паспорт України за умови його належного оформленя є дійсним для виїзду з України в усі держави світу.

Службовий паспорт України видається Міністерством закордонних справ України. Оформляється на строк до п’яти років, строк дії може бути продовжений Міністерством закордонних справ України, дипломатичним представництвом або консульською установою України за кордоном.

Службовий паспорт України на строк виїзду у службові відрядження за кордон видається:

- Державним службовцям першої, другої та третьої категорії, крім державних службовців яким відповідно до Положення про дипломатичний паспорт України на строк виїзду у службові відрядження за кордон видається дипломатичний паспорт України.

- Заступникам Голови та членам Верховного Суду України.

- Першому заступникові та заступникам Генерального прокурора України.

- Першим заступникам, заступникам голів, суддям вищих спеціалізованих судів України.

- Першому заступникові та заступникові Голові, керівникам структурних підрозділів Національного банку України, Кримського республіканського управління Національного банку України.

- Адміністративно-технічним працівникам дипломатичної служби.

- Співробітника торгівельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном, які не перебувають на дипломатичній службі.

- Військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Служби безпеки України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівникам органів внутрішніх справ України, органів прокуратури України, податкової міліції та Державної митної служби України, які мають спеціальні звання чи займають відповідні посади.

- Главам та членам державних делегацій Кабінету Міністрів України на міжнародних конференціях та переговорах, крім осіб, яким відповідно до Положення про дипломатичний паспорт України видається дипломатичний паспорт України.

- Громадянам України, які забезпечують обслуговування державних, парламентських делегацій України, делегацій Кабінету Міністрів України на міжнародних конференціях і переговорах.

Службовий паспорт України видається на підставі письмового подання керівника відповідного органу.

Особи, яким видано службовий паспорт України, зобов’язані повернути його до Міністерства закордонних справ України, у десятиденний строк від дня повернення із службового відрядження в Україну. Персональну відповідальність за своєчасне повернення службового паспорту України до Міністерства закордонних справ України, несуть керівники відповідних органів України, за подання яких видані службові паспорти України, та особи, яким видано службові паспорти.

Службові паспорти України видаються дружинам (чоловікам), неповнолітнім дітям, іншим членам родини осіб, у тому випадку, якщо вони проживають з такими особами за кордоном, на строк проживання. Особи, яким видано службові паспорти України зобов’язані повернути службові паспорти України до Міністерства закордонних справ України у десятиденний строк від дня повернення в Україну.


Використана література:

1.Балабанова Л.В., Сардак О.В. Організація праці менеджера. Підручник. – 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: ВД «Професіонал», 2007. – 416 с.

2. Кодекс законів про працю України № 322-VIII вiд 10.12.1971.

3. Закон України «Про охорону праці» № 2694-XII вiд 14.10.1992.

4. http://www.refineua.com.rul

5. Гольдштейн Г.Я. Основы менеджмента: Конспект лекций. Таганрог: ТРТУ, 1995.- 151 с.

6. Ґріфін Р., Яцура В. Основи менеджменту: Підручник / Наук. ред. В.Яцура, Д.Олесневич. - Львів: БаК, 2001. - 20 с.

7. Заславская Т. И., Ривкина Р.В. Социология общественной жизни: очерки теории. Новосибирск: Наука, 199I. С.35.

8. Зеркин Д.П. Основы конфликтологии.: Курс лекций.(Серия «Учебни-ки и учебные пособия»). Ростов-н/Д: «Феникс», 1998.— 455 с.

9. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Основи менеджменту: Підручник. -К.: «Академвидав», 2003. -416с.

10. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. - М.: «Дело», 1992.

11. Обозов Н.Н., Щёкин Г.В. Психология работы с людьми: Советы руко-водителю: Учеб. пособие. — 6-е изд., стереотип. — К.: МАУП, 2004. — 228 с.

13. Пірен М.І. Конфліктологія: Підручник. -- К.: МАУП, 2003. 360 с

14. Сладкевич В. П., Чернявский А. Д. Современный менеджмент (в схе-мах): Опорный конспект лекций. -- 3-е изд., стереотип. -- К.: МАУП, 2003. -- 152 с.