Смекни!
smekni.com

Платежі за ресурси (стр. 2 из 3)

Таблиця 5

Збір за спеціальне використання лісових ресурсів
Платники Юридичні та фізичні особи, яким надано в або тимчасове користування земельні лісового фонду.постійне ділянки
Об'єкт Користування лісовими фондами для: заготівлі деревини, що випускається на пні, заготівлі живиці; Заготівлі другорядних лісових матеріалів.
Ставка Ставки диференційовані за таксами у гривнях установлюються по : - породам (сосна, кедр, ялинка, дуб, ясен, клен і т.д. ); - якості деревини (ділова, дров'яна);- сортиментам (велика, середня, мілка);- лісотаксовим поясам та розрядам.
Джерело Юридичні особи - собівартість продукції (робіт, послуг); Фізичні особи - власні кошти.

Розрахунок плати за спеціальне використання лісових ресурсів подається платниками до податкових органів щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. За неподання розрахунків ресурсних платежів у зазначені строки платник сплачує штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сплачується цей збір щоквартально протягом 10 днів наступних за останнім календарним днем граничного строку подання декларації. Граничний строк подання розрахунку і сплати у разі, якщо він припадає на вихідний (святковий день) переноситься на перший робочий день, що слідує за цім вихідним (святковим) днем.

Збір за забруднення навколишнього середовища

Законодавче - нормативна база:

1 .Постанова КМ України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення збору " від 01.03.1999 р. №303.

Збір за забруднення навколишнього середовища - це загальнодержавний збір за користування природними ресурсами, який установлюється з метою відшкодування витрат та оточуючого середовища.

Таблиця 6

Збір за забруднення навколишнього середовища
Платники Суб'єкти підприємницької діяльності не залежно від форм власності, включаючи їх об'єднання філії тощо; Бюджетні, громадянські установи та організації;Постійні представництва нерезидентів, що одержують доходи в Україні;
Об'єкт Викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; Скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; Розміщення відходів
Ставка Ставки встановлюються у вигляді фіксованої плати відповідно кожного інгедієнта забруднюючої речовини і виду шкідливого впливу на довкілля
Джерело Для юридичних осіб - субівартість

1. Закон України № 1212- XIV від 04.11.1999 р. "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України " у редакції Закону України № 2659 -III від 12.07.2001р.

Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України - це загальнодержавний збір, який складається із зборов за здійснення митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також платежу за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними шляхами України.

Таблиця 7

Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України
Платники Суб'єкти, які перетинають державний кордон України на транспортних засобах
Об'єкт Факт перетину транспортним засобом державного кордону України
Ставка За одиницю транспортного засобу у євро

Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України стягується одноразово при транзиті ввозу та вивозу вантажу по єдиному платіжному документу. Термін сплати збору здійснюється у момент пропуску вантажу через державний кордон України. Розрахунок подачі до податкових органів законодавством не передбачено.

Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства

Законодавче-нормативна база:

1. Закон України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства" від5 09.04.99р. №587-XIV.

2. Закон України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами" із змінами від 19.12.95р. № 481/95 ^ВР.

3. Постанова Кабінету Міністрів "Про затвердження Порядку справляння збору і використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства" від 29.06.99 р. №1170 із змінами та доповненнями.

Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства - це загальнодержавний збір, який утримується від реалізації в оптової - роздрібній торгівлі алкогольних напоїв та пива, включаючи імпортовані.

Звіт про суму нарахованого збору здається до податкових органів не пізніше 20-го числа місяця, який настає за звітним. А сплачується збір щомісяця протягом 10 днів, які настають за останнім днем подання звіту.

Відповідальність платників збору - згідно законодавства (Закон України від 21.12.00 р. №2181 - III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами).

Таблиця 8

Збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства
Платники Суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності й підпорядкування, які реалізують в оптової - роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво
Об'єкт Виручка, одержана від реалізації в оптової -роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива
Ставка 1% від об'єкта оподаткування (включаючи ПДВ та акцизний збір)
Джерело Для юридичних осіб - собівартість

Збір до фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Законодавча - нормативна база:

1. Закон України "Про фонд гарантування вкладів фізичних осіб" від 20.09.2001 р. №2740 - III. . . . .

Учасники фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) є банки - юридичні особи, які зареєстровані в Державному реєстрі банків, який ведеться Національним банком України, та мають банківську ліцензію на право здійснювати банківську діяльність. Участь у Фонді зазначених банків є обов'язковою.

Учасники фонду зобов'язані сплачувати збори до Фонду.

Учасником Фонду є банк, який виконує встановлені Національним банком України економічні нормативи щодо достатності капіталу і платоспроможності та може виконувати свої зобов'язання перед вкладниками.

Банки - учасники Фонду, які не виконують встановлених Національним банком України економічних нормативів щодо достатності капіталу, платоспроможності та/або яким за рішенням Національного банку України зупинено дію банківської ліцензії Національного банку України на здійснення банківської діяльності, переводяться за рішенням адміністративної ради Фонду, прийнятим на підставі інформації Національного банку України, одержаної за результатами моніторингу діяльності банків, до категорії тимчасових учасників Фонду.

Після переведення до категорії тимчасових учасників Фонду банк, вклади фізичних осіб до якого залучені до дня його переведення до цієї категорії, зобов'язаний сплачувати збори до Фонду до повного виконання зобов'язань перед вкладниками по виплаті їхніх вкладів та нарахованих відсотків.

У разі відкликання банківської ліцензії Національного банку України на здійснення банківської діяльності адміністративна рада Фонду за поданням Національного банку України приймає рішення про виключення цього банку з числа Учасників (тимчасових учасників) Фонду.

Виключення банку з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду не позбавляє вкладників, вклади яких були залучені до дня виключення його з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду, права на відшкодування таких вкладів у разі настання їх недоступності відповідно до цього Закону.

Фонд гарантує кожному вкладнику банку - учасника (тимчасового учасника) Фонду відшкодування коштів за його вкладами, включаючи відсотки, в розмірі вкладів на день настання недоступності вкладів, але не більше 1200 грн. по вкладах у кожному із таких банків. Зазначений розмір відшкодування коштів за вкладами, включаючи відсотки, за рахунок коштів Фонду може бути збільшено за рішенням адміністративної ради Фонду залежно від тенденцій розвитку ринку ресурсів, залучених від вкладників банками - учасниками (тимчасовими учасниками) фонду.

У разі розміщення вкладником в одному банку - учаснику (тимчасовому учаснику) Фонду кількох вкладів Фонд гарантує відшкодування коштів за такими вкладами, включаючи відсотки, у розмірі загальної суми вкладів за станом на день настання недоступності вкладів, але не більше 1200 грн.

Якщо вкладник має вклади у кількох банках - учасниках (тимчасових учасниках) Фонду, які в подальшому реорганізувалися шляхом їх злиття, приєднання або перетворення в один банк - юридичну особу, Фонд гарантує відшкодування коштів за цими вкладами до закінчення строку дії договорів за цими вкладами на тих самих умовах, що й до реорганізації. Вклади, залучені після реорганізації банків - учасників (тимчасових учасників) Фонду, гарантуються Фондом у загальній сумі, але не більше розміру 1200 грн.

Фонд є державною спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування вкладів фізичних осіб.

Адміністративна рада фонду приймає за погодженням із Національним банком України рішення щодо встановлення спеціального збору для сплати банками - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду.

Початковий збір до Фонду в розмірі одного відсотка зареєстрованого статутного капіталу банку перераховується банками - учасниками на рахунок Фонду протягом тридцяти календарних днів з дня одержання банківської ліцензії на здійснення банківської діяльності.