Смекни!
smekni.com

Ресурси світового океану (стр. 6 из 6)

Біологічні ресурси океану – це живі організми, що їх людина вико­ристовує або може використовувати для власних потреб

Океан дає 12-15 % білків тваринного походження, і 3-4% тваринних жирів загальносвітового використання. На моря і океани припадає понад 4/5 загальносвітового вилову. Активне рибальство охоплює всі нові райони океану. найбільшу питому вагу у промислі морських продуктів має риба – близько 90%, на різні молюски припадає близько 5%, на ракоподібні 3%, на водяні рослини 1,5%. предметом промислу також слугують і морські ссавці. Світовий морський промисел охоплює близько 25% акваторії океану, основні промислові райони розташовані у межах шельфу.

У зв’язку з швидким розвитком освоєння біологічних ресурсів океану виникла небезпека, що не регулююче та нераціональне їх використання призведе до зменшення запасів чи до невідновних втрат. В зв’язку з необхідністю найбільш раціонального освоєння ресурсів тваринного та рослинного світу океану постало питання про міжнародну співпрацю у цій галузі, зокрема тих чи інших мешканців океану.

Висновки

У наші дні до використання ресурсів Світового океану застосовується принцип стадійності. На першій стадії антропогенного впливу на океанне середовище (використання ресурсів, забруднення і т.п.) порушення рівноваги в ній знешкоджується процессами самочищення. Це без безпрограшна стадія. На другій стадії, порушення викликані виробничою діяльністю, знешкоджуються природним само становленням та цілеспрямованими заходами людини, які потребують певних матеріальних затрат. Третя стадія передбачає становлення та підтримку нормального стану середовища тільки природними шляхами з залученням технічних ресурсів. На цій стадії використання морських ресурсів потребують значних капіталовкладень. Звідси ясно, що в наш час економічне освоєння океану розуміється більш широко. Воно включає в себе не тільки використання його ресурсів, але і турботу про їх охорону та становлення. не тільки океан повинен віддавати людям свої багатства. Але і люди повинні раціонально по господарськи їх використовувати. Все це можливо, якщо в темпах розвитку морського виробництва врахувати збереження та виробництво біологічних ресурсів океанів та морів і раціональне використання їх багатств. При такому підході Світовий океан допоможе людству у вирішенні харчової, водної та енергетичної проблем.


Список використаної літератури

1. Соціально-економічна географія світу / За ред. Кузика С. П. — Тернопіль: Підручники і посібники, 1998. — 250 с.

2. Человек и океан. Громов Ф. Н Горшков С. Г. С. -П.,ВМФ, 1996 г. - 318 с. 3. Энергия, век двадцать первый. Володин В. В.,Хазановский П. М. "Детская литература", 1989 г. – 142 с. 4. Большая советскаяэнциклопедия (в 30-ти томах) т. 18 – 633 с.5. Энциклопедия для детей. М., "Аванта +", 1994 г. – 640 с. 6. Меро Д.Л./ Мінеральні багатства океану, переклад з англійської мови, М., 1969.7. Калінко М.К./ Нафтозагазованість акваторій світу, М., 19698. Алекін О.А./ Хімія океану,Л.,19669. Лакомб А. /Енергія моря, переклад з французької мови, М., 197210. Мойсеєв П.А./ Біологічні ресурси Світового океану М., 197411. Осокін С.Д. /Світовий океан М., 1972