Смекни!
smekni.com

Районна державна адміністрація (стр. 4 из 4)

Одержувати від структурних підрозділів фінансового управління, бюджетних установ та організацій, інших підпорядкованих органів розрахунки, довідкові та узагальнені матеріали та пояснення, необхідні для складання районного бюджету.

Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи бюджетного відділу фінансового управління з питань складання та виконання бюджету.

ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Провідний спеціаліст бюджетного відділ фінансового управління несе відповідальність за дотримання положень Законів України «Про державну службу», «Про корупцію», „Про місцеві державні адміністрації та інших законодавчих актів, які регламентують діяльність державного службовця.

Несе відповідальність за неякісне та несвоєчасне виконання завдань та функцій покладених на нього цією посадовою інструкцією, виконання доручень голови, заступників голови райдержадміністрації, начальника фінансового управління, бездіяльність та не виконання наданих йому прав, порушення норм етики та поведінки, ділового та службового етикету в стосунках з іншими посадовими особами органів виконавчої та законодавчої влади.


5. Аналіз районного бюджету за 9 місяців

До зведеного бюджету району за 9 місяців 2008 року надійшло 53886,1 тис. грн., в тому числі доходів загального фонду в сумі 52137,9 тис. грн. і спеціального фонду - 1748,2 тис. грн.

До загального фонду місцевих бюджетів району мобілізовано 9825,5 тис.грн. власних та закріплених доходів, що становить 113,1 відсотка до планів, затверджених місцевими органами влади на вказаний період (8686,4 тис.грн.). Приріст фактичних надходжень доходів за 9 місяців 2008 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року складає 42,4 відсотка або 2924,2 тис.грн.

Усіма двадцятьма бюджетами району забезпечено виконання взятих на себе зобов'язань по наповненню доходної частини загального фонду власними та закріпленими доходами. Найбільші темпи зростання - по Сивашівській (62,4%), Громівській (51,8%), Горностаївській (50,6%), Зеленівській (43,9%), ФедорівськІй (27,1%), Василівській (24,8%) сільських радах. Слід зазначити, що бюджетом Сивашівської сільської ради за звітний період уже перевиконано уточнений річний план по власним та закріпленим доходам на 19,6 тис. грн.

Разом з тим, по ряду бюджетів темпи зростання нижчі від середньо районного показника (13,1%) - по Новотроїцькій селищній раді (3,6%), Олександрійській (2,8%), Подівській (0,4), В-Іллінській (0,2%) сільських радах.

По доходах, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів відсоток виконання склав 114,0 (заплановано 7228,7 тис.грн., надійшло 8242,5 тис. грн.). Отримано додатково 1013,8 тис.грн. в значній мірі за рахунок надходження податку з доходів фізичних осіб. У порівнянні з уточненими органами місцевого самоврядування річними показниками відсоток виконання становить 75,5; до розрахункових показників Міністерства фінансів України - 78,2%. Такий приріст фактичних надходжень свідчить про реальність сформованих показників, що, в свою чергу, дасть можливість стовідсотково профінансувати установи соціально-культурної сфери району.

Що стосується виконання доходів, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, відсоток до уточненого річного плану склав 108,6. їх за 9 місяців поточного року місцевими бюджетами отримано 1582,9 тис.грн. Відмічається ріст доходів у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 34,2% або 403,2 тис.грн., що пов'язано з укладенням нових договорів на оренду землі, проведенням інвентаризації існуючих договорів та із збільшенням орендної плати за землю. Це дає підстави очікувати виконання затверджених річних показників.

Основним бюджетоутворюючим джерелом місцевих бюджетів у звітному періоді 2008 року, як і в попередні роки, є податок з доходів фізичних осіб, який складає близько 85,8% загального обсягу доходів, що враховуються при визначенні між бюджетних трансфертів. За звітний період бюджетами району отримано зазначеного податку 7068,6 тис.грн, що на 1304,0 тис. грн., або на 22,6 % більше проти звітного періоду минулого року. Значний ріст надходжень податку пов'язаний зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати згідно Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

За 9 місяців з державного бюджету місцевими бюджетами району одержано 30315,1 тис.грн. дотації вирівнювання. Це складає 105,8 до плану, визначеного у розписі державного бюджету на січень-вересень 2008 року. Крім того, з державного бюджету одержано стовідсотково додаткові дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 433,0 тис.грн. та на забезпечення видатків на оплату праці працівників бюджетних установ у зв'язку із наближенням запровадження Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів у сумі 275,3 тис.грн.; субвенцію на здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним працівникам" у сумі 804,7 тис.грн.

На здійснення програм соціального захисту населення з державного бюджету отримано субвенції в сумі 10435,4 тис грн., або 99,8% до планових надходжень (10460,7 тис грн.)

З метою забезпечення своєчасного фінансування першочергових витрат (виплати заробітної плати, придбання медикаментів та продуктів харчування, оплата енергоносіїв) місцевими бюджетами району з єдиного казначейського рахунку за 9 місяців 2008 року отримано 5931,7 тис грн. позичок, яку станом на 1 жовтня повністю погашено.

Місцевими бюджетами району за звітний період використано коштів загального фонду в сумі 49300,2 тис грн., що становить 98,4 % до затверджених місцевими радами обсягів видатків. У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається ріст видатків в середньому на 39,0 % (або на 13819,8 тис грн.).

Усіма бюджетами району за 9 місяців поточного року забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працюючим в бюджетній сфері, стовідсоткові розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії, заборгованість по яких станом на 1 жовтня 2008 року відсутня. Всього на зазначені видатки місцевим бюджетами спрямовано 32474,3 тис грн..

За рахунок субвенції з державного бюджету профінансовані у повному обсязі до нарахованих виплат видатки:

- на утримання сімох дітей у п'яти прийомних сім'ях — 102,9 тис.грн.;

- на надання допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям - 8104,5 тис. грн.

Крім того за рахунок цільових трансфертів з державного бюджету за дев'ять місяців поточного року профінансовані видатки :

- пільги населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 1161,9 тис грн.; на енергоносії та житлово-комунальні послуги - 346,2 тис грн.; послуги зв'язку - 74,0 тис грн.; інші - 19,4 тис грн.

- субсидії населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 421,3 тис грн.; на енергоносії та житлово-комунальні послуги - 71,9 тис грн.;

- на пільгове перевезення окремих категорій громадян - 133,2 тис грн.

Видатки спеціального фонду місцевих бюджетів району за 9 місяців поточного року склали 1389,0 тис грн., в тому числі - на освіту 407,6 тис грн., охорону здоров'я - 337,5 тис грн., внески органів місцевого самоврядування у статутні фонди - 188,3 тис грн., культуру і мистецтво - 84,5 тис грн.

За звітний період місцевими бюджетами району за рахунок коштів загального та спеціального фондів на реалізацію заходів програм, затверджених відповідними радами, спрямовано асигнувань у загальній сумі 1302,0 тис грн., а саме на:

- районну цільову програму роботи з обдарованою молоддю - 11,3 тис грн.;

- районну програму протидії захворюванню на туберкульоз - 21,7 тис грн.;

- районна програма профілактики захворюванню на СНІД - 9,6 тис грн.;

- місцеві програми соціального захисту окремих категорій громадян - 58,1 тис грн.;

- місцеві програми "Ветеран" - 14,2 тис грн.;

- районну програму соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи -15,0 тис грн.;

- районну програму соціального захисту воїнів-інтернаціоналІстів, учасників бойових дій у Афганістані - 5,0 тис грн.;

районну програму подолання дитячої безпритульності і бездоглядності - 7,4 тис грн.

- місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів - 336,2 тис грн.;

- місцеві програми "Питна вода" — 148,3 тис грн.;

- районну програму „Мала преса" - 80,7 тис. грн.;

- цільову комплексну програму розвитку фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивного товариства „Колос" - 129,7 тис. грн. в тому числі на реконструкцію стадіону ім. Пуляєва та придбання основних засобів - 49,0 тис грн.;

- районну програму розвитку фізичної культури і спорту в районі - 64,2 тис грн.;

- місцеві програми забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях сіл, селищ - 215,8 тис грн.;

- місцеві програми охорони навколишнього природного середовища - 2,7 тис грн.;

- районну цільову програму „Призовна дільниця" - 13,3 тис грн.;

- місцеві програми охорони громадського правопорядку - 73,2 тис грн.;

- районну програму „Трудовий архів" - 27,6 тис грн.;

- районну програму „Власний дім" - 50,0 тис грн.;

- районну програму висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування 10,0 тис грн.;

- районну програму запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха - 8,0 тис грн.

Дебіторська заборгованість по загальному фонду зведеного бюджету району станом на 01 жовтня 2008 року становить 14,1 тис. грн. В порівнянні з початком року заборгованість збільшилась на 13,5 тис. грн. Значний ріст заборгованості склався по центральній районній лікарні (13,2 тис. грн. за рахунок проведення авансових виплат працівникам лікарні, відряджених на курси підвищення кваліфікації ).

Кредиторська заборгованість по загальному фонду зведеного бюджету району, в порівнянні з початком року, зменшилась на 48,3% та становить 781,5 тис грн., в тому числі заборгованість з виплат, визначених Законом України „Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України „Про освіту" педагогічним працівникам" - 665,3 тис грн. та заборгованість з пільг та субсидій населенню, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету складає 116,2 тис грн., в тому числі:

- з послуг зв'язку пільговим категоріям громадян - 8,0 тис грн. (за серпень);

- з пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг - 55,9 тис. грн. (електроенергія - 25,3 тис грн., водопостачання і водовідведення - 28,0 тис. грн., квартплата - 2,6 тис грн.);

- з пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива - 27,8 тис. грн.;

- за пільговий проїзд окремим категоріям громадян - 21,7 тис. грн.;

- з інших пільг - 2,8 тис грн.

З районного бюджету стовідсотково надані дотація вирівнювання бюджетам сіл та селищ у сумі 4212,5 тис. грн. та інші субвенції у сумі 328,6 тис грн. Також, у повному обсязі до районного бюджету надійшли кошти з бюджету Новотроїцької селищної ради у сумі 140,7 тис. грн.