Смекни!
smekni.com

Лизинговые операции коммерченских банков (стр. 6 из 6)

Такі лізингові фірми, крім оренди техніки та обладнання, могли б взяти на себе вивчення ринку збуту випущеного на підприємствах обладнання та надавати лізингові кредити його покупцям. Також поряд з фінансовим лізингом може застосовуватись лізинг- повне обслуговування, у відповідності з яким відбувається поставка та надання додаткових послуг у доповнення до чисто фінансового аспекту традиційного лізингу. Спеціалізовані лізингові фірми можуть проводити оперативне лізингове кредитування (прокат).

Коммерційний банк як засновник компанії підтримуватиме її своїми кредитами. Володіючи всебічною інформацією про своїх клієнтів, банк може надавати фірмі інформацію про платоспроможність майбутніх лізингоодержувачів, що відіграє велику роль у заключенні лізингової угоди.

Певний досвід України на цьому шляху вже є: як вже зазначалось, вже існує ряд подібних спеціалізованих лізингових компаній, засновником яких є банк, це Фінансово-лізинговий Дім банку «Україна», Укрексімлізинг, Аваль-лізинг та ін.

При поширенні застосування комерційними банками на практиці лізингового кредитування в нашій країні треба розглянути проблему лізингових ризиків. В умовах економічного спаду та інфляції головну роль повинні відігравати операції фінансового лізингу, засновані на збереженні права власності на об’єкт лізингу напротязі всього терміну дії угоди.

Україна за допомогою лізингу могла б підняти ряд важливих та потенційно прибуткових галузей економіки. До них можна віднести, враховуючи природні, географічні, кліматичні, загальнополітичні та інші фактори такі галузі як агропромисловий комплекс, авіаційнобудівну промисловість, легку промисловість, машинобудування та ряд інших.


Висновки

У даній роботі було розглянуто теоретичні аспекти лізингу, його види, форми, функції, особливості банковського лізингу в Україні. Аналіз існуючої практики та проблем та перспектив проведення лізингових операцій комерційними банками України дозволяє зробити певні висновки:

- лізинг за участю комерційних банків як метод стимулювання оновлення основних фондів підприємств є одним з найпер-спективніших шляхів подолання Україною інвестиційної кризи та поновлення процесу активного фінансування капіталовкладень- з огляду перш за все на фінансові можливості банків порівняно з іншими господарюючими суб’єктами, та існування певної законодавчої бази проведення відповідних операцій (зокрема, закон України “Про лізинг”).

- серед методів стимулювання розвитку лізингових операцій найдоцільнішими пропонуються введення порядку прискореної амортизації засобів, що виступають об’єктом лізингу, та введення податкових пільг для при проведенні лізингових операцій.

- головними проблемами розвитку цих операцій комерційними банками є їх довгостроковий характер, що в умовах нестабільної економічної ситуації, досить високої інфляції та обмеженості вільних довгострокових ресурсів комерційних банків обумовлює неможливість їх (операцій) достатнього поширення.

- складність завдань, що стоять перед банком-лізингодавцем і полягають у необхідності глибокого вивчення ринку лізингових послуг, комплексному аналізу потенційних лізингоодержувачів, поста-чальників, проведенні рекламних заходів, забазпеченні максимально можливого обсягу додаткових послуг та ін. роблять доцільним на даному етапі створення банками власних спеціалізованих дочірніх лізингових компаній, які б займалися відповідними операціями за фінансової підтримки з боку банку-засновника.


Список літератури

1. Закон України “Про банки і банківську діяльність” \ Бизнес- приложение 1998р. №37

2. Закон України “Про лізинг” \ Бизнес- документы, комментарии, консультации 1999р. №3, с.48

3. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» \ спец. додаток до «Галицьких контраетів», №47, 1998р.

4. «Вопросы правового регулирования лизинга в Украине» \ Бизнес- приложение 1998р., №12, с.34

5. “О некоторых особенностях лизинговых операций” \ Бизнес- приложение 1998р., №38, с.44

6. “Роль банків у розвитку лізингового бізнесу” \ Закон і бізнес 1998р, №37 с.4

7. Андриасова И.В. “Практические аспекты финансирования лизинга в условиях рынка” \ Финансы, 1997г. №12, с.23 1998г. №1. с.18

8. Малышенко К. “К вопросу об эффективности лизинга в Украине”\ Економіка фінанси право 1998р. №3, с.43

9. Матюшко В.И, Внукова Н.Н. “Планирование и анализ лизинговой деятельности банков с использованием ИКТ Project expert” \Банковские технологии, 1998р. №1, с.56

10. Міщенко В.І. та ін. “Основи лізингу” \ К: Земля, 1997.

11. Кочетков В.Н. и др. “Организация лизинговых операций” \ К:1998 Украинско-финский институт менеджмента и бизнеса.

12. Хоменко Е.И. “Проблемы лизинга в деятельности банков” \ Економіка Фінанси Право 1996р., №4, с.43

13. Усоскин В.М. “Современный коммерческий банк: управление и операции” \ М: Все для Вас, 1993г.


[1] - див. закон України «Про банки і банківську діяльність» \ Бизнес-приложение 1998р. №37

[2] -див. “Планирование и анализ лизинговой деятельности банков с использованием ИКТ Project expert”, В.И.Матюшко, Н.Н.Внукова \Банковские технологии, 1998р. №1, стор.56

[3] -можливий зразок такої заявки див. у додатку №1

[4] -див. додаток №2

[5] -див. додаток №4

[6] -більш докладно див. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємтсв»\ спец. додаток до «Галицьких контрактів», 1998р. №47.

[7] -див. Усенко Я.Б. «Розвиток лізингу та новий закон» \ ДІБ про приватизацію 1998, №11, стор.71

[8] -див. «О лизинге» \ Бизнес- документы, комментарии, консультации, 1999р., №3, стор.51