Смекни!
smekni.com

Пробні уроки (стр. 3 из 4)

5. Скласти план переказу

1) "Яблунька розцвіла!"

2) Невтомний трудівник

3) Садіння деревця

4) Краса і радість - вічні

6. Повторне читання тексту

7. Написання детального переказу

III Домашнє завдання: § 10-12 (повторити)


06.03.06. 7-Б клас

Тема: Контрольна робота (диктант з граматичним завданням)

Мета: перевірити рівень сформованості в учнів мовних умінь та орфографічних навичок

Тип уроку: контроль і корекція знань і вмінь

Обладнання: текст диктанту

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Виконання контрольної роботи

1. Диктант.

Тиша.

Чорна, оксамитно-чорна ніч великими очима перезиралася з чорним морем. Воно сьогодні не гуло, не гриміло, а тихо пестливо зітхало, вкладаючись спати.

Зорі пливли, тремтячи по темних його хвилях. Лише іноді десь викидався свавільний бурун гребінцем або хвиля з розгону черкала об камінь підводний. І зразу вода там займалась фосфоричним вогнем. Мокрий пісок не шамотів, рябенька жорства не розмовляла, як під час денного прибою.

Тиша засіла й вище, в кострубатих кущах дерези, під намистами акації та сивої маслини. Бо й цвіркнули, й цикади вже одспівали свої літні пісні.

Тиша лягла й над горою, що глинистим муром обступила цю смугу морську узбережжя. Не чутно було навіть невгомонного міського гомону. Скрізь залягла тиша.

(За Дніпровою Чайкою)

2. Граматичне завдання

I варіант

1) Виписати дієприслівники

2) Зробити синтаксичний розбір другого речення

II варіант

1) Виписати прислівники

2) Зробити синтаксичний розбір третього речення.


15.03.06. 7-Г клас

Тема: Непохідні і похідні прийменники

Мета: поглибити і закріпити уявлення про особливості прийменника як частини мови; забезпечити засвоєння учнями правил написання непохідних і похідних прийменників, виробити відповідні правописні вміння і навички

Тип уроку: застосування знань і формування вмінь

Обладнання: підручник, таблиця

Хід уроку:

I. Мотивація опорних знань учнів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Фронтальне опитування

а) Що таке прийменник?

б) Для чого служить?

в) Яким членом речення виступає?

г) Як поділяються прийменники за відношенням?

2. Вставити потрібні прийменники

Ой ти, орле сизокрилий, ти мій брате рідно милий, та не літай (наді) мною, однеси ненці вістку мою.

Вороний коню! Грай ти (піді) мною та розбивай тугу мою!

Вітер (з) гаєм розмовляє, шепче (над) осокою, пливе човен (з-за) Дунаю один (над) водою.

Летить галка (через) балку, літаючи кряче. Тече вода (край) берега, (з-під) кореня дуба.

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

1. Розглянути таблиці

"Поділ прийменників за походженням"

Непохідні Похідні
спосіб творення визначити важко, а то й неможливо:від, над, до, на (часто плутають з префіксом) утворені:1) сполученням непохідних прийменників: задля, посеред2) поєднанням прислівників чи іменників з прийменниками: за рахунок, на рівні з3) від інших частин мови: край, кінець, близько, коло

"Поділ прийменників за будовою"

Прості Складні Складені
складаються з одного слова складаються з одного складного слова складені з двох і більшої кількості слів
край, без, для, кругом, на задля, поміж, з-за, щодо згідно з, з метою, на випадок

2. Вправа 251. Письмово. Виправте допущені помилки.

1.Мій батько - шофер за спеціальністю. 2. Село розташоване за десять кілометрів від міста. 3.Вечір відбудеться о шостій годині. 4. Знання з української мови. 5. Оцінки за диктант. 6. Запитання в учнів. 7. Ходити полями і лісами. 8. Обабіч берегів Ірпеня тягнуться сукупні городи та левади.

3. Письмово вправа 243 (на оцінку)

1. Сніг глибокий - до мокрого літа (непох., прост.). 2. Тече вода із-за (пох., склад) та попід (пох., склад) горою. 3. Вдовж села пролягло шосе (пох., прості). 4. Діти в школу йдуть, мати вслід їм поглядає (непох., прост.) 5. Всупереч зовнішній легковажності. Люба напрочуд чесно уміла зберігати таємниці (пох., прост.)

IV Закріплення вивченого матеріалу

Перекласти українською мовою

при жизни за життя

на следующий день наступного дня

по последней моде за останньою мовою

не по силам не під силу

в его пользу на його користь

в семь часов о сьомі годині

в двух шагах за два кроки

при любой погоде за будь-якої погоди

V Домашнє завдання Вправа 238.

Складіть письмове оповідання на тему "Льодохід"


17.03.06. 7-Б клас

Тема: Непохідні і похідні прийменники. Тренувальні вправи.

Мета: поглибити знання учнів про прийменник, як службову частину мови, та навички правопису прийменників, формувати їх мовленнєву культуру.

Тип уроку: застосування знань і формування вмінь

Обладнання: підручник

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Утворити словосполучення:

навчання, школа навчання у школі

рибалка, човен рибалка на човні

екскурсія, Київ екскурсія до Києва

міст, річка міст через річку

2. Перекласти українською мовою:

собрались возле школы зібралися біля школи

стоит у окна стоїть біля вікна

среди гор и лесов серед гір і лесів

во всем мире у всьому світі

услышать сквозь сон почути крізь сон

любовь к труду любов до праці

поставить в пример поставити за приклад

3. Списати слова, розкриваючи дужки. Скласти з ними речення:

(за) писати - (за) писаниною

(по) мічати - (по) ягоди

(до) писати - (до) нього

(між) гір̉´я - (між) горами

4. Словниковий диктант

На сьогодні - завтра, вниз, вгорі, навприсядки, нарешті, більш-менш, вгорі, навприсядки, нарешті, по-козацькому, по-українськи, ліворуч, мимохідь, хтозна-куди, рік у рік, по-третє

III. Закріплення вивченого матеріалу

Дати відповіді на тестові завдання

1. Знайти непохідний прийменник.

а) внаслідок б)вздовж

в) крізь г) про

2. Знайти похідний прийменник:

а) через б) вздовж

в) між г) крізь

3. Знайти простий прийменник:

а) кругом б) ззаду

в) залежно від г) поруч

4. Знайти складний прийменник

а) близько б) всупереч

в) проти г) у зв'язку

5. Знайти складний прийменник:

а)кінець б) задля

в) під час г) коло

IV Домашнє завдання вправа 260. Виправте допущені помилки.


20.03.06. 7-А клас

Тема: Написання похідних прийменників разом, окремо, через дефіс.

Мета: закріпити правила написання похідних прийменників; виробити відповідні правописні вміння і навики;

виховувати в учнів сумління ставлення до навчання

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиця.

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Фронтальне опитування:

а) Яка частина мови називається прийменником?

б) Для чого служить прийменник?

в) На які види за відношенням поділяється прийменник?

г) З якими відмінками вживаються прийменники?

д) Які ви знаєте прийменники за будовою?

є) На що вказують прийменники?

е) Які ви знаєте прийменники за походженням?

2. Списати речення з дошки, добираючи відповідні прийменники.

Діти ходили (по, за) гриби.

Я йду (по, за) (лікар), бо хворому дуже тяжко.

Він пішов (по, за) (лікар) до того кабінету взяти рецепт.

Пливи, косо, тихо (по, за) (вода), а я піду слідом (по, за) (ти).

III Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

1. Розглянути схему "Написання похідних прийменників разом, окремо, через дефіс"

Разом Окремо Через дефіз
прийменники, утворені від іменників, прислівників та прийменників прийменники, утворені від іменників та прислівників з непохідними прийменниками прийменники, утворені приєднаними до прийменників з, із іменнику прикметників
що, побіля, попри, заради у зв'язку з, на шляху до з-за, із-за, з-понад

2. Вправа 255. Утворити від поданих непохідних прийменників усі можливі прийменники. Складіть 5 речень з прийменниками, що пишуться через дефіс: з-за, із-за, з-під, понад, поміж, з-понад, посеред, з-поза.

3. Вправа 256ю Поясніть, використовуючи таблицю написання поданих прийменників. Складіть з ними речення. Внаслідок, з метою, поруч, під час, на випадок.

Зразок: на випадок пожежі дзвоніть по телефону 01

4. Відгадати загадки - жарти (10.95)

1.) повід 2.) Доза

IV. Домашнє завдання. Вправа 257. Спишіть, розкриваючи дужки.


25.05.06. 7-А клас

ЛІТЕРАТУРНИЙ ТУРНІР ДЛЯ СЕМИКЛАСНИКІВ

Мета: перевірити рівень засвоєного за курс української літератури 7-го класу; розвивати логічне і творче мислення та змагальний інтерес; виховувати любов до рідної літератури; виробляти вміння мобілізуватися і швидко відповідати на запитання, працювати в колективі.

Обладнання: картки із запитаннями, кросворди, завдання для криптограм і ребусів, нагороди переможцям.

Хід турніру

Ведучий. Шановне товариство! Сьогодні ми проведемо літературний турнір "Більше читаю - більше знаю - більше прислужуся своїй Батьківщині і собі".

Література - предмет цікавий і повчальний. Читаючи художні твори, ми дізнаємося про наше минуле й сучасне, намагаємося за допомогою друкованого слова зазирнути в майбутнє. Література входить у наше життя з перших же днів: мамина колискова пісня, бабусина казочка вводять нас у світ, повний таємниць і пригод. А потім приходить книжка. Добре, якщо на все життя.

На жаль, не всі учні люблять літературу й охоче читають. Сподіваюся, турнір переконає вас у тому, що варто читати й знати твори наших письменників. Це підвищить рівень вашої культури, освіченості, обізнаності в українському літературному процесі, зрештою - рівень інтелігентності.